Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik a világ leggazdagabb...

Melyik a világ leggazdagabb országa és mi alapján lehet ezt megítélni?

Figyelt kérdés
A GDP-t tényleg vehetjük a gazdagság mutatójának? Szerintem torzítja az összeképet ez a mutató és így mindig a valóban gazdag, de kis miniállamok kerülnek ki, mint leggazdagabbak. Valóban ők a legvagynosabbak? Ha így van, miért nincs több befolyásuk?
2009. jún. 4. 10:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondjuk én napi fél millát keresek és egyedül élek, de van egy család, 5 gyerek és havi 2 minimálból élnek, attól ők még nem gazdagabbak anyagilag, mert sokan vannak.
2009. jún. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
De a per capita GDP jobban eloszlik, hisz nem lesz annyi dolgozó, nem? Lehet, hogy ezekben a miniállamokban sok a vendégmunkás, akiknek a munkája ugye benne van a GDP-ben, de mivel nem állampolgárok, velük nem osszák le a GDP-t?
2009. jún. 4. 10:23
 3/15 A kérdező kommentje:
Én nem hiszem el, hogy Luxemburgban 3-szor jobban élnek, mint pl. az USA-ban. Mert a GDP-ből ez következne.
2009. jún. 4. 10:24
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A GDP nem feltétlenül azonos az életszínvonallal. Bár megmutatja a mértéke az életszínvonalat, de csak körülbelül. Magyarország GDP-je 7-szer kisebb, mint Luxemburgé, mégis az életszínvonal ott "csak" háromszor lehet magasabb. Nepálban meg 30-szor kisebb, mint Magyarországon, mégis a magyarországi életszínvonal nagyjából a 4-5-szöröse lehet a nepálinak.
2009. jún. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egy főre jutó bruttó nemzeti jövedelem alapján (GNI) Luxemburg az 1. , Magyarország a 43.

[link]

2009. jún. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk ezek 2007-es adatok :-(
2009. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
A leggazdagabb szerintem Dubai
2009. jún. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Dubai egy város. De ettől még lehet valamelyik arab olajtermelő ország a leggazdagabb. Így könnyű!
2009. jún. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Hát igen, bizonyos országoknak szerencsés a fekvése, de nem mondhatjuk, hogy csak ebből kovácsoltak sikert. Mi van pl. Luxemburgban, ami nincs meg máshol? Mert olajuk az nincs, ez biztos. A miniállamok mind gazdagok Szingapúrtól San Marinoig. Ez nem feltűnő? Szerintem ezért nem hitelesek a mutatók.
2009. jún. 4. 14:33
 10/15 anonim ***** válasza:
46%
Egy rakás miniállam a legszegényebbek között van.
2009. jún. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!