Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik a világ leggazdagabb...

Melyik a világ leggazdagabb országa és mi alapján lehet ezt megítélni?

Figyelt kérdés
A GDP-t tényleg vehetjük a gazdagság mutatójának? Szerintem torzítja az összeképet ez a mutató és így mindig a valóban gazdag, de kis miniállamok kerülnek ki, mint leggazdagabbak. Valóban ők a legvagynosabbak? Ha így van, miért nincs több befolyásuk?
2009. jún. 4. 10:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Luxemburg a leggazdagabb ország, és azért nem nagy a befolyása, mert kicsi az ország.


Mit értünk gazdagságon? Ha a lakók jólétét, akkor a PPP-n mért GNI a legjobb mérce. Ha az ország nemzetközi kereskedelemben mért gazdasági hatalmát, akkor a nominális GDP is jó mérce. Norvégia egyébként nem miniállam (csak kis állam), és általában Luxemburg után a 2. leggazdagabb szokott lenni a különféle rangsorokban.

2009. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én nem hiszem el, hogy Luxemburgban 3-szor jobban élnek, mint pl. az USA-ban. Mert a GDP-ből ez következne."


Simán elhihető, noha a különbség nem 3-szoros, hanem inkább 2-szeres (az árak miatt). Luxemburg-USA összehasonlítás kb. azt jelenti, mint Connecticut összehasonlítása az egész (Texast, Tennessee-t stb. tartalmazó) USA-val.

2009. jún. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hát épp ez az...nem hülyeség rangsorolni ilyen alapon, mikor egy miniállamot nem lehet összehasonlítani más országokkal? Szerintem nem kapunk reális képet egy ország gazdaságáról ilyen mutatókkal.
2009. jún. 4. 22:25
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem nem kapunk reális képet egy ország gazdaságáról ilyen mutatókkal."


Nem is értem ezt a megjegyzést. Pontosan az ilyen mutatószámokból tudjuk, hogy Manhattan gazdagabb, mint az US átlag, vagy Luxembrug gazdagabb, mint az EU átlag. Ha Manhattan külön ország lenne, akkor Luxemburggal lenne egy szinten. Hol itt a probléma?

2009. jún. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
00:48: de Manhattan nem külön ország és ebből nem derül ki, hogy egy másik, nagyobb országhoz viszonyítva milyen a gazdasága. Nem biztos, hogy az EU átlagnál gazdagabb...épp ezt pedzegetem, hogy lehet, hogy csak ezt mutatja, de nem biztos, hogy az.
2009. jún. 5. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!