Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet hinni az ehhez hssonló...

Lehet hinni az ehhez hssonló oldalak, videók tartalmának? Tényleg van eltitkolt magyar töténelem? Összeesküvés elemletek hazánk és népünk ellen? Tényleg mi is magunk ellen dolgozunk?

Figyelt kérdés

Meg a többi nagyon magyar, nagyon hazaszóló már-már túl hazafias irományoknak?


1, [link]


2, [link]


3, [link]


4, [link] !!!!!!


5, [link]


5, http://www.youtube.com/watch?v=ZVq8u5SkrHs


6, http://www.youtube.com/watch?v=LjZwScsxIq0&feature=related


Olvasgatni érdekes dolgokat és felmerül a kérdés, hogy vajon a történelem órákon miért nem oktatják az ilyesmit.

Én pl. a rovásírásról sosem hallottam az iskolában.


2012. febr. 17. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem hallottál a rovásírásról, mert órán nem volt idő kitéérni rá, és, mert nem ültél le és olvastad el az apróbetűs részt. Lehet, hogy csak az én iskolám volt elkorcsosult (vagy csak tizenX éve még léteztek normális tanárok, és képesek voltak gondolkodni tanítani...), de mifelénk már alsó tagozatban előkerültek olyasmik, mint a rovásírás, ha nem is kötelező tananyagként, de érdekességként mindenképp foglalkoztunk vele.


Fenntartásokkal kell kezelni minden forrást, főleg a bizonytalan eredetűeket. Történelem órán azért nem hallhattál ilyesmikről, mert a linkekben leírtaknak a fele sem igaz, és most sokat mondtam! Nem eg yesetben, ahogy olvastam, még ma is vita alatt álló elméleteket vesznek elő, és mondják igaznak úgy csavarva, ahogy az épp jó nekik (pl hun-magyar rokonság, avar-magyar kapcsolat).


A magukat kereszténynek valló szélsőjobbosok szeretik hangoztatni, milyen kiválasztott nemzet a magyar, stb... Nos, nem azt mondom, hogy egy szó sem igaz abból, amit mondanak, hanem csak annyit, hogy mindent, amit hangoztatnak, fenntartásokkal kell kezelni. Megfelelő, széles körű tájékozottság és az objektivitás megőrzése mellett nem árt megismerni ezeket a nézeteket sem.


Könnyű hinni a hosszú, logikusnak tűnő érveléseknek, de nem szabad megfeledkezni róla, hogy sokszor kiragadott szövegrészletekre építkeznek, kiforgatnak akár létező forrásokat is ez alapján, ezért, mielőtt levonod a következtetést, tájékozódj más forrásokból is!

2012. febr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ha érdekel a rovásírás, sajátítsd el!Olvass el néhány,akár sok ezer éves rovást!Foglalkozz a szavak szerkezeti felépítésével és a szógyökökkel!

Szerintem is fenntartásokkal kell kezelni a fent látottakat,de nem nagyobbal,mint amiről az iskolában hallottál!Ezeket eszmék és ideológiák által mozgatott politikusok marionett figurái tanították nekünk!A finnugor elmélet,-(amely egy mai napig vita alatt álló dogma)- elfogadása egy politikai döntés eredménye volt a Tudományos Akadémia bábjaitól.Nézz utána mit mondott Glatz Ferenc,aki az Akadémia elnöke is volt a magyarokról!

Ne dőlj be olyanoknak,akik ha nem értenek veled egyet,akkor szélsőnek neveznek vagy más kalitkába próbálnak betuszkolni!A saját gyökereid keresése nem bűn,ha elvesztetted!Ha megtalálod,már nem hat rád ideológia ami falat von köréd és így azt nem fogod szélsőségesen értelmezni!A Magyar a jót befogadó és nem kizáró nép!

Keress olyan ősi tanításokat,amikből a vallások,hitrendszerek kiindultak,majd nézd meg,hogy volt-e hozzá köze a magyarságnak!Itt elsősorban népmesékre,népdalokra,mondákra gondolok!


Egy a lényeg,egy vagy!

2012. márc. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!