Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mostanában az iskolákban...

Mostanában az iskolákban hogyan zajlik a trianoni megemlékezés? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor pontosabban hogyan?

Mennyire érint meg a téma?


2009. jún. 4. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem volt. Szerintem a mai fiatalok közül már sokan nem is tudják.
2009. jún. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Nem volt nagyon semmi, bezzeg a holokauszt, az volt. Kezdem nagyon unni.
2009. jún. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
pécsen a leőwey-ben sem volt, hogy rohadjanak meg... szeritem ezt sehol nem engedig megtartani, mert ugyebár a revizionizmus sérti a rác, oláh és tót "nemzeteket". én a magam módján, a padra rajzoltam egy óriási nagymagyarországot, bele meg a "maradékot" és odaírtam, hogy "trianon"
2009. jún. 5. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
nálunk lejátszák rádión keresztül. Elmondják a műsorban, hogy mi hogy volt, lejátszanak néhány határon túli magyar népdalt, és ennyi. Mindenki ül az osztálytermében, van egy lyukasóránk, aztán megy mindenki a dolgára. Amúgy nem tudom miért kell egy majdnem 100 évvel ezelőtti eseményen ennyit keseregni. Siránkozással nem megyünk semmire, azért tart ez az ország ott ahol vagyunk, mert csak a siránkozáshoz értünk, a cselekvéshez már sajnos nem. Igazán kinőhetnék már az emberek a "megcsonkitott ország kisemmizett nemzete vagyok" felfogást!
2009. jún. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk mindig van. Katolikus suliba járok, szóval gondolom, hogy ezért. A téma szerintem egyes osztálytársaimat túlságosan is megérinti. Olyan szinten, hogy gyűlölködésbe megy át. Nem mintha az bármit is megoldana. Nem rég volt a XXI. Század c. műsorban szó az irredentizmusról. Érdemes megnézni, mert szerintem nagyon jól körüljárja a témát mindkét oldalról: hogy Trianon jogtalan volt olyan formában, ahogy történt, viszont rengeteg olyan rész tartozott az Osztrák-Magyar Monarchiához anno, ahol magyarok csak nagyon kicsi kisebbségben éltek. Tehát ha a másik oldalról nézed, elvonatkoztatva attól, hogy magyar vagy, akkor végülis jogos volt bizonyos területek függetlenedése Magyarországtól, hisz ott más népek éltek. Csak nem ésszel, az etnikai határokat figyelembe véve csinálták, hanem direkt úgy, hogy Magyarországnak a legnagyobb érvágást jelentse, és ez volt benne a szemétség. Nem akarták, hogy Magyarország vagy Ausztria erős hatalom legyen és egy újabb világháború kitörjön, szóval így nézve a dolgot, valamilyen szempontból ez érthető.
2009. jún. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%
Trianonról nem nagyon szabad megemlékezni, mert a nagy Magyarország ugye a gonosz szélsőjobbosok jelképe.
2009. jún. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Ez borzasztó. Le van mindenki szavazva, akit nem hagy hidegen a téma, és aki szeretne tisztességesen megemlékezni?!

Aki csak úgy tovább tud ezen lépni, annak nincsen túl sok nemzeti érzelme...

Igenis siralmas esemény, és igenis meg KELL róla emlékezni.

Ó, Édes Istenem, hol tart ez az ország... -.-'

2009. jún. 5. 21:54
 8/14 anonim ***** válasza:
19%

én magasról le...az egész dolgot

és sulinkban nincs ilyen megemlékezés

2009. júl. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8%
Mert valószínűleg olyan az iskolád mint te magad.
2009. júl. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
33%
igen..olyan normális aki képes a jelenben élni és nem a múlt "sérelmein" siránkozni
2009. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!