Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Másokat is úgy hatalmába...

Másokat is úgy hatalmába tartja a Halottak napi megemlékezés, temető látogatás, gyertyagyújtás, emlékezés?

Figyelt kérdés
Bár sok év óta nem élnek a szüleim, mégis valahányszor a temetőben járok mindig megvisel. Most a szeretteink megemlékezéséről, akik egyre többen vannak,hát már előtte is de utána is elég nehezen oldódom, az emlékek úgy felelevenednek, minden mintha ma lett volna.Emlékezve a meggyújtott gyertyák felett,úgy érzem mintha újra egy nagy családi látogatóba mennénk.Enyhithet talán, hogyha arra gondolok, legalább ők látnak minket, mi meg őrizzük emlékeinket.
2011. okt. 31. 23:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%
Engem nem, én még nem is voltam kint, majd holnap megyek, ha lesz időm, de lehet, hogy csak a hét második felében. A vizsgáimra tanulok, mint egy hülye, körülöttem könyvek, jegyzetek, kávésbögre, a barátom ugyanígy. Az egyetemistáknak megvan ilyenkor is a dolguk.
2011. okt. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

"Az egyetemistáknak megvan ilyenkor is a dolguk."

A legtöbb egyetemista annyira elvan magával, mintha másnak nem lenne dolga.


Üdv: egy egyetemista.....

2011. okt. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy neked nincsenek még olyan közeli családtagjaid kinn a temetőben, mert gondolom, ha lenne pláne olyan,akit a legjobban szerettél és soha nem fogod megszokni a hiányukat, akkor biztosan a legelsők között lenne a megemlékezésük. Nálam ez lelkiismereti kérdés, azért is kérdeztem, hogy másnál is úgy van-e, ez az "ünnep" évente csak egyszer van!
2011. okt. 31. 23:45
 4/21 anonim ***** válasza:
4%
Hát nézd, én tanulás mellett dolgozom, itt görnyedek napok óta a könyveim felett legtöbbször ünnepnapokon is és ez így megy már egy jó ideje, annyi időm nincs, hogy összedobjak valami kaját. Ha nem kéne tanulnom, vígan el lennék én is az ünnepekkor.
2011. okt. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

"Az egyetemistáknak megvan ilyenkor is a dolguk."


Mindenkinek meg van a dolga! Nem kampányszerűen vizsgák előtt kell tanulni hanem egész ésvben egyenletesen!

2011. okt. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
58%

Van közeli hozzátartozóm, de én az év többi napján is megemlékezem róla, nem csak ezen az egy napon. Mivel rendszeresen látogatom, így nem érzem jogosnak, hogy a kijelölt napon szinte rámkényszerítsék azt, hogy emlékezzek meg, különben érzéketlen vagyok.

Egyébként te kérdezted, nyilván arra voltál kíváncsi, hogy más is érzi-e ezt, szóval nem adhattam rossz választ:)

2011. okt. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
30%

"Mindenkinek meg van a dolga! Nem kampányszerűen vizsgák előtt kell tanulni hanem egész ésvben egyenletesen!"


Mennyire buta és kukacoskodó ember vagy, jó ég. Elég szar életed lehet, sajnállak.

2011. okt. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
15%

"Mennyire buta és kukacoskodó ember vagy, jó ég. Elég szar életed lehet, sajnállak."


Csak éppen kitüntetéssel végeztem a Tuftson.Ahol 5 évig maradtam is. Hú de rossz életem van!

2011. nov. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Megmondom őszintén, nem megyek temetőbe, csak ha családostul kivonulunk. Számomra nagyon nyomasztó a sok sírkő, fekete ruhás ember, zokogó öreg nénik, és hasonlók. Úgy érzem, az év minden napján megemlékezhetek a halott szeretteimről, azáltal, hogy gondolok rájuk, sosem felejtem el őket, mert bennem élnek. Ehhez nincs szükségem temetőlátogatásra.

Gyertyát szoktunk itthon gyújtani.


Üdv: még egy egyetemista :)

2011. nov. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.


Egyetemeken nem tanitjak az erzelmeket, illemet, intellegenciat, kozossegi hozzaallast. Hanem csakis a kotelezo intellektualis anyagot tanitjak, kell bemagolnod. A tobbivel szuletni kell, vagy legalabbis szuleidnek kellett volna beled nevelniuk. Egyetemi vegzessel is egy nagy b.nko maradhatsz/maradtal.

A kitunteteseddel kitorolheted a v.alla.gad.

2011. nov. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!