Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdemes Ausztráliába kivándoro...

Érdemes Ausztráliába kivándorolni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha beengednek akkor ja.
2012. febr. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerinted a jólét terén van különbség UK és AU között ?
2012. febr. 19. 10:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Talán annyi, hogy aki Ausztráliába megy, az örökre megy. A legtöbb soha nem jön vissza, látogatóba se.
2012. febr. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Van az utcánkban egy öreg házaspár, azok fél évet itthon vannak, fél évet kint. Nekik mindig nyár van.
2012. febr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ebben mondjuk van logika, de viszont az sem jön haza aki UK-ban él csak mondjuk látogatóba.


................


Gondolom a szomszédod már nyugdíjas?

2012. febr. 19. 11:41
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Van értelme kimenni. A volt szomszédunk fia él kinn Ausztráliában. Ő úgy volt, hogy csak úgy felült a repülőre és kiment. Eleinte alkalmi munkákból élt, főleg parkettázott meg ilyenek, de most már saját parkettázó (vagy mi? :D) vállalata van. Amúgy kinn elvett egy lányt, aki ausztrál, de magyar felmenői vannak. Szóval a volt szomszédunk is rendszeresen látogatta a fiát, néhány hónapra kimentek nyaralni télen :)) mi is ki akartunk menni anno, vagyis akkor én voltam kb 4 éves, és szüleim próbálkoztak, de nem jött össze nekik. Apum nem beszéli egyáltalán az angolt , anyum meg csak hebegni-habogni tudott, ezért visszautasították a letelepedési engedélyt.
2012. febr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk én az Egyesült Királyságon és Ausztrálián gondolkozom.


Az Egyesült Királyságba sokkal egyszerűbb kimenni és ott is jó az élet, de viszont Ausztráliába meg mindig nyár van, viszont elég nehéz kijutni és hát tök magam lennék.


Nem is tudnék hazajönni olyan egyszerűen.


Nem tudom ...

2012. febr. 19. 13:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én több embertől is hallottam, hogy érdemes, bár, nem egyszerű a kijutás. De sokkal élhetőbb hely, mint pl. az USA. Egy kolléganőm haverja kb. 1 éve él Ausztráliában, szakmunkás, és remekül elvan, / szabadidejében rengeteget szörfözik /olyannyira, hogy valószínűleg ott is marad.

Állítólag azért disszidált annak idején oda sok magyar, mert baromi messze van, így nem könnyű visszajönni / nem úgy, mint egy európai országból pl. /és éppen ezért kevésbé gyötörte őket a honvágy.

Egyébként az angolszász országok közül én is Ausztráliába vagy Nagy-Britanniába mennék ki, ha kimennék valaha, az elsőbe főleg a kellemes idő miatt, meg állítólag befogadóbbak, mint a britek.

2012. márc. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ausztrália nem Európa és még csak nem is USA.


[link]


Victoria-'n túl lazák mint a rigalánc.


Darwinban vezérigazgató is gyakran Hawaii ingben, vagy hasonlóban jár és strand papucsban.


Sydney-ban csak heti ~30 órás fűnyírással is ki lehet bérelni bár egy nem túl fényes házat. + furgon és fűnyíró + másik fű, ja és szex. Illegálisan csak a Sydney metrót kell kerülni, ott sok a razzia.


Az Ausztrálok még a britekénél is szabadosabbak szexben.


Bár a többség a pedikűrt nem ismeri. :S


Ha rátarti módra élhetetlen vagy, és előítéletes nem érdemes kimenni.


Nekem több rokonom is kint él, év tizedek óta. És csak egy jött haza, bár ő is a nyugdíjából itthon jobban élni. - amúgy pont neki nem jött be. Pedig bányatechnikus volt.


(Közismert, hogy régen minden kivándorlónak a bányákban kellett dolgoznia X évet. Ma ezt az kivándorló britek megoldották.)

2015. szept. 28. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Befogadás. Hát UK ezer arcú ebben, de három fő árnyalattal. UK-ben dél-nyugaton, és máshol vidéken idegen ellenesek. A többi helyen a britek állnak ki melletted, ha valaki beszól. (Érdekes Hollandoknál és Svédeknél vidéken bírják jobban az idegent.)


Ausztrália meg két arcú. A Dél-Keleti üzleti világban nem, de amúgy nagyon befogadóak.

2015. szept. 28. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!