Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érezted már azt hogy semmire...

Érezted már azt hogy semmire sem vitted az életben?

Figyelt kérdés
Nem úgy sikerültek az iskolák,a melóhely,a család stb ahogy anno elképzelted és úgy érzed hogy ez az életed - hogy ez a "hajó" - már elment?
2012. febr. 21. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:

A hajó sosem megy el. Minden nap új nap, új lehetőségek, új sikerek napja! (lehet, csak rajtad áll)

Az is meglehet, sőt biztos, hogy amit eddig tettél, az csak a felkészülés volt, egy későbbi "nagy dobásra"! Az élet kiszámíthatatlan, ezért minden nap figyeld, hol, mit hoz elébed! Legyenek céljaid és keresd a megvalósítás lehetőségét!

2012. febr. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki érzi így időnként, talán még a legsikeresebbek is, hogy többre is vihették volna. De olyankor fel kell állni, végignézni a céljainkon, és haladni tovább :)
2012. febr. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Éreztem úgy, igen.

Voltak elképzeléseim régen, hogy ilyen idős koromban milyen lesz az életem... Hát köze nincs hozzá... :(

És tudom, hogy ettől még keresni kell az új célokat, meg kell próbálni ebből kihozni a legjobbat, tulképp át kell navigálni más vizekre, hogy a hasonlatodnál maradjak. Azért nehéz, mert iszonyúan ragaszkodom a régi álmaimhoz, de az a hajó már tényleg elment...

Van, amikor ez elkeserít.

Aztán megpróbálok feltápászkodni és visszaállni a "kormányrúdhoz" :) Remélem, lesz, amikor úgy érzem majd, hogy másképp, de rendben van minden az életemben :)

2012. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Éreztem már úgy, pedig voltak sikereim, lenne mire büszkének lennem, csak akkoriban épp minden a feje tetejére állt. Kerestem új célokat, küzdök tovább, jobbat úgysem tudok kezdeni az időmmel, aztán lesz, ami lesz. Tanulsága az, hogy az ember sose hiheti, hogy célba ért, mindig érhetik meglepetések.
2012. febr. 21. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát igen! De tibeti tanítás szerint nem az a valóban lényeges, hogy a kitűzött célt eléred-e, hanem az, hogy az oda-vezető utat hogyan teszed meg. Hogyan vizsgázol az út során emberségből, tisztességből, szeretetből, megbocsátásból és hasonlókból.

Ha így nézed az eddig megtett utat (=leélt éveidet), meglehet, hogy sokkal többet tettél, értél el, mint aki vagyonokat, hatalmat stb. szerzett magának.

2012. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnos minden nap így érzek, pedig még fiatal vagyok. :(
2021. febr. 18. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!