Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elmondjam a srácnak, hogy...

Elmondjam a srácnak, hogy fikázzák a háta mögött, vagy hagyjam az egészet?

Figyelt kérdés
Van egy partner cégem, akikkel napi kapcsolatban vagyok és elég jóban vagyunk. Dolgozik náluk egy srác, akit nagyon csípek, nagyon kedves, jó indulatú, kellemes modorú. Mivel én kívül álló vagyok és mindenkivel egyenrangúan beszélgetek sokszor talán többet mondanak el a kelleténél. Ma nem először hallottam, hogy ezt a srácot folyton bántják, mert, hogy lassú, nem a földön jár, néha szinte fölöslegesnek érzik. Én ővele jóban vagyok, sokat dumálunk privátban és tudom, hogy emberileg semmi gond nincs vele. Az ő feladata az értékesítés, amit nem tudom jól csinál -e vagy sem, de néha, ha nincs hova mennie, beállítják az üzletbe, ami nem biztos, hogy az ő asztala. Szóval lényeg, hogy folyton bántják és hülyének nézik. Nem tudom, hogy figyelmeztessem-e, állásába kerülhet-e, ha nem változtat? Vagy azzal teszek jót, ha figyelmen kívül hagyom az infót? Lehet, ha megtudja, még szarabbul áll a dolgokhoz, mert görcsösebb lesz, vagy le sem sz@arja. Talán nem vagyok jó üzletember, mert az emberi értékeket előrébb helyezem. Nem tudom, hogy kell-e neki tudni ezekről a furkálódásokról, vagy nem...
2012. febr. 21. 16:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem.

Ne mondd el, ahogy írod, lehet emiatt görcsösebb lesz. Amellett, amit nem tudunk, nem fáj. Egyetlenegy esetben szólnék, ha legfőbb bizalmasa támadná hátba. Akkor is csak annyit, legyen óvatosabb, körültekintőbb.


Ui: Most bukkantam egy könyvre, ha gondolod kukkants bele, vagy vedd meg ajándékba neki, érzésem szerint áll neki a dolog: "Szuperérzékeny vagyok?"

2012. febr. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Igazad van, amit nem tudunk, az nem fáj, csak nehogy az állásába kerüljön, hogy tényleg nem a földön jár és lehet nem is tud róla, hogy más "földhöz ragadt" embernek ez gond. Nem tudom, hogy van-e a cégnél bizalmasa. Alapból szerintem nincs. Az a baj, hogy ő tényleg egy baromira jó indulatú ember, aki azt is védi és szereti, aki a háta mögött bántja, soha senkire nincs egy rossz szava. Ezért sajnálom Őt.
2012. febr. 21. 17:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Óóóó. Biztasd arra, hogy több lábon álljon. és a könyvre tényleg vess egy pillantást.
2012. febr. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én vetek... de hogy vegyem rá, hogy ő is vessen? Nem biztos, hogy tudatában van gyengeséginek.
2012. febr. 21. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez NEM gyengeség.
2012. febr. 21. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
5. igazad van. nem jól fogalmaztam. A "gyengeség" mint fogalom a mai világban, nem más,mint megértés, elfogadás, őszinte és önzetlen szeretet.
2012. febr. 21. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!