Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől vagy miért "csúnya" egy...

Mitől vagy miért "csúnya" egy szó?

Figyelt kérdés
Pl: Fasz, ugyanolyan szó mint a többi, semmivel sem különb, ugyanolyan betűkből áll mint a többi. Szebben pénisz, ami tök természetes dolog. De akkor miért szörnyülködnek sokan az ilyen szavak hallatán??
2012. febr. 24. 19:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert trágár.

Mennyivel szebb ha a csajod azt mondja hogy "elmegyek a mellék helységbe",nem pedig azt hogy"SZARNI MENTEM".

2012. febr. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De miért trágár? Én tényleg nem tudom felfogni.. :D Ugyanazt jelenti.
2012. febr. 24. 20:00
 3/10 A kérdező kommentje:
Elvégre lehetne fordítva is, hogy a "Szarni mentem" lenne szép, és az "kimentem a mellék helységbe" pedig trágár.
2012. febr. 24. 20:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindig az adott kor ízlésétől függ. Úgy értem, hogy például a Károli Bibliában, amely ugye a 17. század körül íródott, abban szerepel ez a szó, hogy "k*rva", mivel akkor ez egy elfogadott szó volt, mára pejoratívvá vált.
2012. febr. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt nem hiszem, hogy nem látod a különbséget. Van szókincsünk, ami nem csak abból áll, hogy fasz. Szerencsére.

Az mellékes,hogy idegenek hogy beszélnek, de mit szólnál, ha édesanyád a "Menj fiacskám tanulni" helyett közölné,hogy "húzd be a penészes beledet a k*rva szobába és kezdj el tanulni te szar".

2012. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
HAHAHAHAHA most nagyon jót röhögtem. :)
2012. febr. 25. 01:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindennek van mértéke. Én rendszeresen használom azt a szót, hogy "ba.meg", mert sztem jópofa, és jólesik nekem használni. Akinek meg nem tetszik, az meg már túlzásba viszi az urizálást.


De nyilván van különbség mondjuk a "szídd ki a véres g.cit a k.rva anyádból" meg a "b.meg" között. :)

2012. febr. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ízlés dolga. Az embereknek mindig van néhány szavuk, amiket lehetőleg kerülni kell, és trágárnak számítanak. Ez a szókincs változó, de úgy látszik nagyon is szükséges. Hallgatólagos közmegegyezésen alapul.
2012. febr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szerintem a trágár szavak használata üzenet. Üzenet a beszélő hangulatára, esetleg a szellemi szintjére vonatkozóan (ez csalós, de azért itt is van bizonyos saját határ, amit szerintem nem lép át az illető). Amikor tehát valaki átlépi a másik által húzott határt, akkor a hallgató úgy érzi, megütötték verbálisan. :) Ezért van szerintem, hogy bizonyos érzelmek vagy gondolatok (ütős)kifejezésére muszáj valamennyire trágár szavakat használni, különben nem megy át rendesen a mondanivaló.

Ha nem érzed a különbséget a kissé trágár és ordenáré között, akkor valószínűleg a te határaid nagyon tágak. Vagy nagyon toleráns vagy, vagy bunkó. ;)

2012. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Ezek itt nem nagyon értették, hogy pontosan mit kérdeztél. Én a kérdésedet úgy értettem, hogy miért csúnya szó a f²sz, mikor a puca, pénisz, hímvessző nem csúnya, nem jár tiltás érte, pedig éppen azt jelenti, mint a f²sz.
2013. aug. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!