Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Greenpeace...

Mi a véleményetek a Greenpeace-ről?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 14:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Hm...ez egy nagyon nehéz téma. Nagyon szép dolog amit csinálnak és tényleg ki ne értene azzal egyet, hogy védjük a cuki pandákat meg az esőerdőket. De sajnos semmilyen eszköz nincs a kezükben amivel tudnának vmit tenni csak a szájukat jártatják és néha olyan dologokat is megakadályoznak amik nem feltétlenül rosszak. És ezzel a tiltakozzással többet ártanak mint használnak. De egy vmit ne felejtsünk el, azzal hogy pl. védik az állatokat a vadászat ellen..hm...ez a legnagyobb butaság amit tehetnek. Ugyanis állatot fegyverrel még nem irtottak ki. Mert a vadászoknak vannak a kezükben eszközei, hogy megvédjék annak az állatnak az előhelyét amire vadásznak. És figyelnek arra, hogy az az állat amire vadásznak még véletlenül se halljon ki. De ha betiltjuk egy állat vadászatát azzal azt érjük el, hogy az az állat haszotalanná válik...és ami haszontalan annak ebben a világban nincs helye mint tudjuk...ezért kéne azon elgondolkodni, hogy amit a környezetvédők tesznek az valóban hasznos? Vagy olyan emberek gyülekezete, akik csak lázadni meg akadékoskodni akarnak környezetvédelem címszó alatt?!
2009. jún. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Én azt nem értem, hogy van olyan diákmeló, h a greenpeacnek kell adományt gyűjteni, vagy 500Ft-os órabér van, és asszem minél több lapot kitöltettetsz annál több bónusz pénzt kapsz.


De ha egy szervezetnek adományokra van szüksége, akkor honnan van pénzük az én fizetésemre? És hogy kérjek én vkitől adományt, mikor én magam meg pont h pénzt veszek el a szervezettől.


Szóval még nem vállaltam el ilyen munkát, mert nem értem.

2009. jún. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én magam is gondoltam hogy beállok a Greenpeace-hez,csak elég fiatalka vagyok (14 éves). Szerintem az emberek figyelmét kéne felhívni,hogy például az állatokon nem-tesztelt kozmetikumok semmivel sem rosszabbak azoknál,amikhez sok-sok ártatlan állatot kínoznak és gyilkolnak le.
2009. jún. 7. 15:08
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Én tizstelem amit csinálnak, sőt én is természet és állatvédő vagyok, elég radikálisan (pl ha látom, h valaki rosszul bánik az állatával, nem félek odamenni, megmondani neki a magamét, és megfenyegetni egy feljelentéssel)... de a Greenpeace-nek van néhány olyan megmozdulása is, amivel nem értek egyet...vannak nagyon értelmetlen követeléseik is,olyanok, amiket vagy lehetetlen megvalósítani, vagy épphogy valami hasznos dolgot akarnak megakadályozni... pl nemrég néztem egy riportot az ausztriai szemétégetők új hasznosításáról: energiatermeléshez használják, így nem csak a halom szeméttől szabadulnak meg, de energiát is termelnek egyszerre... szerintem ez nagyon hasznos dolog, mert a környezetnek nem tesz jót az a sok felhalmozódott szemét, és a víz,szél és napenergia erőművek kivételével az összes többi szennyezi a környezetet, még jobban, mint a hulladékégetők... egy ilyen huladékégető építését akarták megakadályozni legutóbb...
2009. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem az alapgondolat jó, nagyon más lenne a világ, ha a többség úgy gondolkodna, mint ők...

Igenis fel kell hívni a figyelmet arra, hogy tönkretesszük a földet!...csak sajnos tejesen feleslegesen is tiltakoznak néha, és ezért sokan fanatikus idiótáknak tartják őket...


Egyébként: "állatot fegyverrel még nem irtottak ki". DEHOGYNEM! A dodó pont emiatt pusztult ki ausztráliából, és sok állat - főleg Ázsiában - az élőhelycsökkenésen kívül pont az orvvadászok miatt van veszélyben, és a hajdani párszázezer példányból mára sokból kevesebb, mint 4-6ezer maradt (panda, tigrisfajok, hóleopárd, stb)

2009. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
63%
Álszentek. Tiltakoznak az atomenergia ellen, közben meg ők is azt használják. Vagy otthon gyertyával világítanak? Nem hinném.
2009. jún. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
37%
Az első válaszoló vagyok...hm hm...nem értettetek meg..vagy nem voltam világos...orvvadászok miatt van veszélyben sok állat...vki ezt írta...ha vkinek már az a neve, hogy orvvadász akkor már falszeg arra a cuki kis állatra nem lehet vadászni!:) Mert ha hagyták volna a vadászatot nem lett volna olyan, hogy orvvadász és hidd el nekem a vadászok megvédik azokat az állatokat amikre vadásznak..mert ha nem tennék ezt akkor legközelebb nem lenne mire vadászni...:) Remélem mostmár érthető voltam!
2009. jún. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
46%
Mi a véleményem egy olyan fél-terrorista szervezetről, akiket az olajmultik támogatnak? :D
2009. jún. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

17:44-es, ez azért nem teljesen így van, pl. sok országban fizettek azért, ha valaki lelőtt egy farkast, így szépen lassan sikerült majdnem teljesen kipusztítani. Ők nem orvvadászok voltak, teljesen legálisan dolgoztak. Aki vadász, az nem automatikusan állatszerető, óriási tévedésben élsz!

Hogy a kérdésr is válaszoljak: szerintem általában hasznos a munkájuk, de néha teljesen felesleges és káros. Az okokat már leírták előttem.

2009. jún. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
81%

A Green Peace legalább próbálja a figyelmet felhívni, a nemléterző emberi lelkiismeretet felébreszteni az emberekben! Pénzük nincs sok, mert olyan pojecteket akadályoznak, amiknek a nagy haszonszerzés a célja, azaz ők a szálkák a multik és tőkéseik szemében!

És az nagyon hülye, aki azt hiszi, minden vadász odafigyel az állatállományra!! Az orvvadászok célja a pénzszerzés, tesznek rá,hogy utolsó állatot is kilövik vagy agyonverik!

Az orvvadászat nem azért bűncselekmény, mert állatokat ölnek, hanem mert mert minden normális korlát nélkül teszik!

Ha bárki is belegondol, kicsit sokan élünk már ahhoz a Földön, hogy csak úgy elmenjünk tigrist vadászni, mikor már csak pár ezer példány él belőle!

Azért gondolkozzon már, aki hülye kommenteket ír, hogy "de,mer'a GínPísz is..." Igen, oxigént lélegeznek és (gondolom) anya szülte őket, esznek, isznak, öltöznek!

Nem a GP-ek nem szentek, csak tudatosan próbálnak élni, és másokat is erre buzdítanak!

Akinek meg nehéz felfogni, hogy lehet másképp is élni, csak oda kell figyelni, hát annak kívánom....legyen az élete olyan, amilyet ezért megérdemel!! Olyan síránkozós és szeméttel teli!

2009. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!