Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Greenpeace-eseknek mond...

A Greenpeace-eseknek mond valamit az a szó, hogy evolúció?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy ez a legjobb kategória, de még ez tűnt ésszerűnek...

Már nem azért, de én is óvom a környezetem, nem szemetelek, ellenzem az értelmetlen vadászatot, amit "sport"-ként űznek, kiakaszt, ha olyat hallok, hogy folyóba ürítik a szennyvizet, fölöslegesen vágják ki a fákat meg hasonlók...

DE! Gondolkodjunk már! Vannak azok az erdők, amik TELEPÍTVE vannak, pont azért, hogy utána ki legyenek vágva!

Na de ami a legjobban kiakaszt, hogy a Greenpeace-sek annyira, de annyira sötétek tudnak lenni, hogy esküszöm, fizikailag fáj! Odáig vannak, hogy úristen, kihalófélben van egy állatfaj! Na de kérem: ezt hívják evolúciónak! Az állatfajok kihalnak egy idő után, de majd jönnek újak! Folyamatosan fedeznek fel új állatokat, élőlényeket, ők meg azzal vannak elfoglalva, hogy ne haljon ki a pandamaci. (Akiket egyébként imádok, mert tök aranyosak!) De könyörgöm, ha annak az "állatfajnak eljött az ideje", akkor hagyni kell, hogy az evolúció magától működjön! (Az ember még abba is bele akar nyúlni, hihetetlen...) És használják már egy PICIT az eszüket! Ha az ember itt lenne a kezdetek kezdete óta, és a "zöldek" is itt lennének, akkor nem hagyták volna kihalni a dinoszauruszokat, meg a kardfogú tigrist? Nem lennénk egy kicsit... sokan? Ha valaminek "ki kell halnia", akkor az azért van, mert már nem életképes! És akkor nem mesterségesen kéne szaporítani!

Meg "megmentettünk egy bálnát", és nagyban döngetik a mellüket! Azta! Közben a világ másik felén levadásztak 15-öt, de ti megmentettétek azt az egyet! Amit holnap úgyis levadásznak valahol...

Ja, meg azért megnéztem volna, hogy akkor is "tiltakoztak volna-e" a síneken az atomvonatos esetnél, ha az a vonat éppen teljes kakaóval jött volna... Akkor azért annyira nem lett volna fontos a bolygó szerintem...


2010. nov. 22. 09:08
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Az atomvonatos esetet úgy hallottam, szóval, ha hülyeséget írtam, akkor bocsi...
2010. nov. 22. 09:17
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
csak az a baj, hogy sok állatfajta pont az emberek beavatkozása, felelőtlensége, környezetszennyezés stb. miatt pusztul ki, amit azért nem neveznék természetes kiválasztódásnak.
2010. nov. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Odáig vannak, hogy úristen, kihalófélben van egy állatfaj! Na de kérem: ezt hívják evolúciónak!"


Na ennek nézz utána még egyszer :) Ezt nem evolúciónak hívják, hanem természetes szelekciónak. Csakhogy az esőerdők kivágása nem éppen természetes.


"Az állatfajok kihalnak egy idő után, de majd jönnek újak!"


Csak az a baj, hogy jelenleg sokkal gyorsabb ütemben pusztulnak.


Egyébként ne hidd azt, hogy a Greenpeace, vagy más környezetvédők a természetet védik! Önző dögök vagyunk: saját magunkat, az embereket, az emberiséget védjük :) Ki nem szarná le a pandamacit vagy az esőerdőket, ha nem lenne hatással ránk. De van. És ha sok fajt hagyunk kipusztulni, akkor előbb-utóbb az ember fog következni, és EZT szeretnénk megakadályozni. Ha már fogalmakkal dobálózol, nézz utána mondjuk a biodiverzitásnak, meg a kulcsfajok fogalmának :)


egy szakmabeli (bár nem Greenpeace-s)

2010. nov. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
2010. nov. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Ja, de a szelekció nem az evolúció része?

És értem én, hogy óvjuk a környezetet, védjük az állatokat, de ne akarjunk olyan fajokat mesterségesen szaporítani, amik kihalófélben vannak.

És, mint írtam, az ÉRTELMETLEN vadászatot nagyon ellenzem! Amikor csak azért megy valaki vadászni, mert hű-de-jó-móka, meg ez-a-hobbim, az nagyon fel tudja cseszni az agyamat. Meg a fölösleges környezetszennyezés!


Aha, akkor azért ne hagyjuk kihalni az állatokat, mert akkor egyszer mi is sorra kerülünk... Szóval akkor a saját hátsónkat féltjük...


És imádom, amikor bőrdzsekiben vagyok, megállít egy zöld, és elkezd nekem papolni, hogy ez marhabőrből van. Na, ezt nem értem... A marha meg haszonállat, és tulajdonképpen a "fölösleges" részét hordom magamon, azt, amit nem eszünk meg. Azt viszont még jobban szeretem, mikor ezután megkérdezem, hogy "És szerinted a te cipőd miből van?" És erre inkább nem válaszol... Ez eddig velem kétszer fordult elő...

2010. nov. 22. 09:55
 6/14 anonim ***** válasza:

A jelenlegi fajkihalás 1000x gyorsabb, mint a természetes. (Asszem: Pálfy: Kihaltak és túlélők.)

A különféle élőlényeket nagyon sokféle módon ritkítjuk. A vadászat itt Európában pl. szerintem nem túl jelentős. Sokkal inkább az utak, amelyek elvágják egymástól az élőhelyeket. A lecsapolások, mezőgazdaságba vont területek, amelyek csökkentik a szaporodás, pihenés, élet helyszíneit, a kijuttatott szennyező anyagok.

Egyébként igazad van, mi is az evolúció része vagyunk, kiirtunk egy csomó lényt, elfüstöljük az összes ásványi erőforrást, aztán mi is megfogyatkozunk. Szépen megy majd tovább az élet a Földön. Remélem ezzel sincs bajod.

2010. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az ember miatt hal ki minden 100x gyorsabban, mint régen. Pusztító faj vagyunk, valljuk be. A saját élőhelyünk, környezetünk is addig pusztítjuk, míg mi magunk bele nem döglünk. Ilyen az ember. Mindent tökretesz, hiszen nem számol a következményekkel. És még merjük magunkat intelligensnek nevezni. Én ezt találom viccesnek. Annyira alsóbbrendűek vagyunk, hogy fel sem fogjuk, milyen nagy környezetkárosító erővel bírunk.

Persze nem a szemetelésnél kezdődik, hanem a Föld kizsákmányolásával, a légkörbe lőtt tömegnyi káros anyaggal, amiven az ózonréteget is tönkrevágjuk, állatok élőhelyét vesszük el a fakivágásokkal, és verjük büszkén a mellünk: pedig csupán a rákfene vagyunk. Nekem ez a véleményem.

Tök mindegy milyen környezetvédőkről van szó, legalább próbálják 0,00001%-osan helyrehozni azt a sok százévnyi szennyezést, amit okoztunk a Földnek, és annak minden élőlényének.

2010. nov. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekem eszembe sem jut soha ha a környezetvédelemről beszélek vagy hallok, hogy magamat menteném. Magasról teszek az emberekre, túl vagyunk népesedve így is, ha más fajból ennyi lenne a Földön, azt simán már irtanák. Nem akarok gyereket, és túl sokáig élni sem, de ameddig élek, megpróbálok minimálisan terhére lenni a Földnek, mert ha már egyesek szerint a természet részei vagyunk, akkor az a legkevesebb, hogy nem zsákmányoljuk ki, és nem tesszük tönkre a helyet ahol élünk.

Az állatfajok, nem 10-en év alatt pusztultak ki korábban, hanem év ezredek, sőt milliók kellettek hozzá, vagy egy meteorbecsapódás, amit mi sem élnénk túl. Igenis ha kell mesterséges úton, szaporítsák, vagy tartsák életben a kihalás szélén lévő fajokat, akár cukik, akár nem, mert az ember eddig csak szinte gyilkosságokkal büszkélkedhet, vegyük például az Óriás alkát, a Vándorgalambot, vagy a Mauritiusi dodót, de még lehetne sorolni, amik az ember butasága miatt haltak ki, ez nem evolúció, és köze sincs a természetes szelekcióhoz sem.

Tudósok azt mondták, hogy a kihalás gyorsasága, már csak lassítható, visszafordítani nem lehet, ez az ember, alig 20év alatt tönkre vágtuk a Földünket, büszkék lehetünk magunkra, de nincs baj, dehogy van, csak mondogassuk magunknak, hogy semmi vész...de a végén hatalmasat fogunk koppanni.

2010. nov. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Kate. válasza:

"a Greenpeace-sek annyira, de annyira sötétek tudnak lenni,"

Már ne is haragudj, de inkább gondolkodj el egy kicsit saját magadon..Szerinted ez az evolúció? Hogy az ember csak úgy poénból, és teljesen feleslegesen tömegszámra gyilkolja az állatokat? Ez természetes szerinted? Nélkülük nem is lenne életünk.

A dinoszauruszokat, meg a kardfogú tigrist pedig nem menthettük volna meg. Tudod...egy meteor...:)

De szerintem inkább a Greenpeace-nek csak köszönetet mondhatnál, mindazért amit elért...NEKED tesznek csak jót, ha nem vennéd észre.

""megmentettünk egy bálnát", és nagyban döngetik a mellüket!" Igen is,ez nagyon nagy dolog. Minden kis sikernek is örülni kell, mert közelebb kerülünk a nagy célhoz, hogy megmentsük a bolygónkat. De csak nézd inkább meg hogy mennyit mentettek már meg. És rájössz hogy az nem egy volt. Mellesleg az utolsó dolog amit meg kell menteni az az ember. Ő az aki egyáltalán nem érdemli meg a megmentést, és nem is kéri. Mi csak vendégek vagyunk a földön, mégis úgy viselkedünk, mintha mi lennénk az urai. Legkevésbé sem magamra gondolok ha a környezet megmentéséről van szó, hiszen az egész oka az ember.Undorító ez az erő fitogtatás hogy "ember.erős.megöl.mindent", és nekem tudod mi okoz fizikai fájdalmat, ha azt látom, hogy kivágnak egy fát, megölnek egy bálnát, megnyúzzák a kutyákat(élve mert hogy, úgy finomabbak)...Bár ők lennének az állatok helyében! Ilyenkor felmerül bennem, hogy képes valaki ilyesmire? Hogy lehet valakiben ennyire kevés emberség? Mikor ilyneket látok vagy hallok, szégyellem magam hogy embernek születtem, mivel tudom hogy az ilyeneket nem lehet megváltoztatni.

2011. jan. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

"DE! Gondolkodjunk már! Vannak azok az erdők, amik TELEPÍTVE vannak, pont azért, hogy utána ki legyenek vágva!"

Amire itt te gondolsz, annak a terméke lehet pl. az FSC papír, amit a Greenpeace is, meg a tudatos vásárlók is "lájkolnak", mert fenntartható erdőgazdálkodásból származik. Legalább ezt ne sütötted volna el, okoska. O_o

2011. szept. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!