Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tudsz mondani a páva...

Mit tudsz mondani a páva dologról? Milyen az, aki páva, páváskodik? Vagy úgy általában mit takar ez?

Figyelt kérdés

2012. febr. 28. 23:43
 1/8 Andizsuzsi ***** válasza:

Mondd már meg, mit akarsz a pávával egy kérdésben légyzsíves.


páváskodik

Mutogatja magát, kihívóan viselkedik

2012. febr. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Már megint ez a "páva dolog".......

Egy madárról nem mondjuk azt, hogy "ez a dolog".

A páva egy díszes madár. Aki túl cicomásan öltözik, arra mondhatják, hogy páváskodik.

2012. febr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a páva szót használják még a kedves kis állandóan szolizós, feszülős cuccokat és fülbevalót hordós nyálas fiúkra is, írd be a google-ba, hogy "páwa" (szigorúan w-vel), és nézd meg a képeket, ott akad egy-két ilyen jelenség.
2012. febr. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-)
2012. márc. 2. 01:59
 5/8 GreenOwl válasza:

Plázacicák, plázabiccsek szokták így nevezni magukat, két okból:

- Nagyon adnak a külsejükre > lásd: páváskodás. Büszkék, flegmák, lenéznek mindenkit aki nem páwa, pl. kisebb ruhatárral rendelkezik mint ők, stb.

- Mozaikszó is: a négy legnépszerűbb budapesti pláza nevéből. Úgymint Pólus, Árkád, Westend, Aréna. A páwák négy kedvenc találkozó- és vásárolgató helye; szabadidejük nagy részét ezeken a helyeken töltik.

Kizárólag márkás, méregdrága ruhákban feszítenek, és nagyon menőnek érzik magukat. Saját magukra alkalmazott további kifejezéseik: fullos, flegma, elit (ez a legfontosabb), tökéletes, MERT MEGTEHETEM.

2012. márc. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak azt nem értem, hogyha flegmák, az miért jó?!

Amúgy köszi a válaszod utolsó, nagyon sokat elmondtál

róluk! :) Puszi :*

2012. jún. 13. 23:22
 7/8 anonim válasza:

Még a plázák előtti időből :

Nézz meg egy pávát : kitárja a szárnyát és pörög-forog körbe-körbe, mutogatja magát, a díszes tollait. Csak egy tükör kellene elébe,hogy elmondhassa : látjátok,milyen szép vagyok ? senki se érhet még a közelembe se...

2012. jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne végre-valahára: megtudtam, kiket takar ez a szörnyű szó. A az itt válaszolóknak köszönöm. (Többször próbáltam érdeklődni, kiket "tiszteljek" ebben a kategóriában, de sikertelenül). Nos, szvsz, aszociális, arrogáns, értéktelen nullák.
2012. jún. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!