Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Változó és örök értékek....

Változó és örök értékek. Tudnátok erre példát mondani?

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Én egy örök értéket sem tudok mondani, és szerintem nem is létezik a világon ilyen. 10 ezer km-re innen talán a szöges ellentéte az érték.
2012. febr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kedves előző! Ilyen fokú relativizmus nincs. A (megszületett, tudattal bíró) ember élete büntetlenül kiolthatatlan. A Ne ölj! innen tízezer km-re is Ne ölj! A Ne lopj!, a Tisztelt atyádat és anyádat!, a Szeresd felebarátodat! - pontosan ugyanígy. Az a társadalom, amely ezeket a parancsokat nem tartja be, anarchiába süllyed.
2012. febr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szeret, a szerelem mindenhol örök érvényű,
2012. febr. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ilyen fokú relativizmus nincs. A (megszületett, tudattal bíró) ember élete büntetlenül kiolthatatlan. A Ne ölj! innen tízezer km-re is Ne ölj! A Ne lopj!, a Tisztelt atyádat és anyádat!, a Szeresd felebarátodat! - pontosan ugyanígy. Az a társadalom, amely ezeket a parancsokat nem tartja be, anarchiába süllyed."


Voltak itt területszerző, vallási, ideológiai háborúk, fosztogató mészárlások, etnikai tisztogatások, társadalmilag elfogadott becsületgyilkosságok, eretnek kivégzések, népet szórakoztató gladiátor játékok, stb.


Ezek után, mennyire nem relatív a "ne ölj" parancs?

Egy társadalmat sem tudnék mondani, ami ne a vérből nőtte volna ki magát.

2012. febr. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

4/4-es:


igen, volt mindaz, amit írsz - de soha sem kísérte a többség elfogadása, helyeslése. Az ép erkölcsi érzék mindig is elítélte az agressziót és a gyilkosságot; soha nem szentesített semmit, ami ebbe a kategóriába tartozik. Ellenkezőleg: BŰN-ként tartotta számon, világosan megkülönboztetve JÓT és ROSSZAT. Ha rábólintanánk - általánosan, mindenütt - a BŰN, mint kategória, eltörlésére, megszüntetésére (átadva a teret a relativizmusnak) kikapcsolnánk minden erkölcsi féket. Egy perc se kellene: lángolna a világ. Így is nehéz a tüzfészkeket körülhatárolni..

2012. febr. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen,nagyon hasznosakat írtatok,tulajdonképpen én is azon gondolkodtam,hogy a "ne őlj-t"hogyan bírálhatták felül a keresztes hadjáratok alatt. Az igazsághoz tartozik,hogy egy dolgozatot kell a változó és örök értékekről írnom,és nem tudtam merre induljak.köszönöm a segítséget!(ha esetleg van még ötletetek...köszönném!
2012. febr. 29. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem először a változó értékre a nők testalkata ugrott be. Pl. régen, a középkorban az volt a "divat", ha minél kerekdedebb volt, széles csípő, nagy mellek, akkor még szexis volt a nagy, hájas comb, stb. mert ezek mind a jólétet szimbolizálták. Ma már a vékony, feszes, izmos test a divat, illetve az szexi, mert van pénze egészséges ételekre, ad magára, tornázik, stb. Tehát ez is változó érték. Változó érték lehet még nagy átlagban az udvariasság a fiatalok körében, aminek (szerény véleményem szerint) szintén a pénz, jólét áll a hátterében. Manapság menő bunkózni, feleannyit sem tudnak az illemről, mint régen, mert annó az különböztette meg a pórnéptől a nemeseket, hogy stílusosak voltak, és tanultak. Manapság minél gazdagabb valaki, annál több jogot érez/formál, hogy tuskó legyen, mert ő megengedheti.

Szóval szerintem a legtöbb érték változó (mint a fent felhozottak, pl. az ölés, keresztes hadjáratok, stb) és ennek a hátterében mindig a pénz és a hatalom volt, kisebb-nagyobb megnyilvánulásokban.

2012. márc. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!