Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tehetek (tehetnénk) az...

Mit tehetek (tehetnénk) az állandó piszkálódással, ütlegeléssel a kisebbség ellen?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy én engem, és pár barátomat (pontosan kettő) állandóan ütnek minket szó nélkül, cikiznek, lejáratnak, piszkálnak... Szóval én most 13 éves vagyok, hetedikes. Én és barátaim állandóan hárman vagyunk, csak egy külön helyre húzódva. De minket mindig megtalálnak, és szó nélkül ütlegelnek, amiből mindig mi jövünk ki rosszul, mert a tanárok a kisebbség mellé áll... Azaz rontja a jegyeinket is... na de ez engem lelkileg is megvisel, mivel nem tudok mit kezdeni. Ha visszaállok, és beverem a képét, akkor nem ő kap osztály f. figyelmeztetőt, hanem én/mi... mindig mi kerülünk ki rosszul belőle... például: mi beszélgetünk, odajönnek (társaságban, egyedül f*snak...) majd piszkálnak minket... meg sem szóllalunk - hátha elmennek... de akkor jön az ütlegelés, aminek az a vége, hogy mennénk a tanárokhoz, lefognak, majd úgy ütnek. A tanárok semmit sem tesznek, én meg már videóra is felvettem az egészet + hanganyagra... csak semmit sem érek el vele, ha feljelentem őket - kön az egész cigány banda, és a családom állapotát kockáztatom vele, mert ugye sokan vannak, mindig van valami balhé velük, Marian Cosma (nem tudom, hogy hogy kell írni) gyilkosa is innen származik... már nem tudok mit kezdeni, legszívesebben véget vetnék az életemnek, mert kiutat nem látok, ráadásul a családi állapot is rossz... romokban hever minden, ezért szeretném kérni segítségeteket. Elnézést kérek a helyesírási hibáimért.
2012. márc. 6. 18:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki megnézte a gondomat, de válaszolni nem válaszolt.
2012. márc. 6. 18:45
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon-nagyon együttérzek veled. Belefacsarodik a szivem, mit kell egy 13 éves magyar gyereknek elszenvednie az iskolában, ahol egyszerűen képtelen segítséget kérni. Tudom, hogy minden szavad így igaz és a helyzetetek valóban kilátástalan. Te minden lehetséges, törvényes módszert megpróbáltál, pedig gyerek vagy még: a tanárokhoz nem fordulhatsz, mert rettegnek a cigány szülő-hordák bosszújától..a rendőrséghez megint csak nem, hisz nevet az egészen, sőt: őket v édi. Átérzem a kétségbeesésed: azt, hogy félsz, ebben te fogsz tönkre menni. Egyet tudok csak tanácsolni: vedd rá a szüleidet, írassanak át másik iskolába. Akármennyire rossz most a családi helyzet, kötelességük megvédeni a gyereküket!


A rosszban azért is jó, hogy kiírtad ide ezt a segélykiáltást, mert hidd el: rengeteg olyan ember van, aki cigányt még talán életében sosem látott, de minden körülmények között őket védi a megtámadott, bántott, megalázott magyarral szemben. Hátha ezek az emberek is ráébrednek, milyen a valós helyzet! Te peddig, ha csak lehet, menekülj..egy másik iskolába. Szégyen és gyalázat, hogy erre kényszerülsz. Vigyázz magadra, hogyha tudsz.:(

2012. márc. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod... Sajnos ... csak anyukám nevel, már kerestük apukám, hogy nem-e vinne el Pest-megyébe lakni, vagyis vele élni, és oda járni iskolába... ő eldobott engem, havonta küld 7,5k forintot, holott lehetne több is... na de az a lényeg, hogy egy évben 1x látom... nyáron 3 hétig... de anyut sem hagyhatom itt, mert tesóim már kikerültek a fészekből, már családjuk van. Anyu öngyilkos lenne, ha én itt hagynám... nem tudom mi a megoldás... csak viselni tudok sajnos... szebb jövőt! :(
2012. márc. 6. 19:46
 4/10 anonim ***** válasza:

Értem a körülményeidet, de nagyon féltelek. Írod, hogy a testvéreid már önálló életet élnek: nem tudnál erről a szörnyűségről velük is beszélni? Nem tudnának - egy másik iskolát keresve - melléd állni? Úgy látom, komoly, felelős gyerek vagy a 13 éved ellenére, aki az édesanyja támasza. Nem szabadna feladnod, elkallódnod:(

És egy másik dolog: a magyarok vagy a cigányok vannak-e többségben az osztályodban? - mert ha a magyarok, ti hárman, barátok, megpróbálhatnátok talán szövetségeseket keresni és együtt kiállni az agresszorok ellen. Persze, csak akkor, ha ti vagytok a többség, és a többieknek is van..szivük.

2012. márc. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos 50-50%...
2012. márc. 6. 22:20
 6/10 A kérdező kommentje:
Tesóim sajnos nem, mert ők még rosszabb anyagi helyzetben vannak, mint mi... :( 22:22... kívántam.
2012. márc. 6. 22:22
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem beszélj anyuddal,hogy ketten költözzetek el valamerre,hogy tudj másik suliba járni.Gondolom több suli is van ahol laktok,ha nem,akkor messzebb.Borzasztó hogy ilyenek vannak,és nem hagyják az embereket nyugodtan élni.
2012. márc. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. :(
2012. márc. 7. 13:29
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos segíteni nem tudok, mert fogalmam sincs, mit lehetne ilyen helyzetben tenni, ezért csak együttérzésemet fejezném ki. Valóban nagyon sokakat érint a romaterror, nem tudom, mi lesz ebből az országból így.

Ha elviselted ezt mindezidáig, azt jelenti, te vagy az erősebb! Tudom, hogy ez nem vigasztal és nem segít, de tiszteletet érdemelsz, amiért ilyen fiatalon elviseled mindezt, amit még a felnőttek sem tudnának. Tartson meg téged az Isten erőben és kitartásban.

2012. márc. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Viszont! ;)
2012. márc. 9. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!