Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi folyik, mi történik ebben...

Mi folyik, mi történik ebben az országban?

Figyelt kérdés

Arra szeretnék konkrét válaszokat kapni, hogy mi történik itt ebben az országban jelenleg.


1. Reggel 8-tól este 8.-ig szinte az összes kereskedelmi csatornán sorozatokat vetítenek. Ezek után beraknak valami ócska bulvársztorikat, egy kb. 15 perces híradóval karöltve, aztán valami gagyi (olcsó) amerikai filmet és ezzel le tudták az egész napot.


2. Az egész interneten más munkalehetőség sincs, csak a marketing különböző formáit illesztik be egy-egy munkakörbe. Hogy gondolják azt, hogy erre a feladatra mindenki alkalmas és az egész ország ezt szeretné művelni és már már lassan álmaiban is ezt látja ? Miért akarnak vajon mindent, minden áron értékesíteni és eladni? Ki a frászkarikát érdekelnek ezek a dolgok manapság, amikor az emberek egymás iránti hihetetlen bizalmatlanságban és pénzszűkében tengetik a napjaikat? Lehet itt ebben az országban még valami normális fizikai, vagy tényleges irodai, vagy adminisztratív munkát végezni, ezen a marketing dömping őrületen kívül?


3. Hogy lehet az, hogy ha maradunk még egy kicsit az állások területén, hogy pl recepciósnak csak szép, ápolt fiatalos hölgyeket vesznek csak fel? Miért egy férfi az nem tud megfelelni egy ilyen munkakörben hasonló, vagy ugyanilyen jellegű elvárások és adottságok mellett? Mindenhová csak hosztesz lédiket keresgélnek ücsörögni reggeltől estig?


4. Hogy lehet az, hogy Magyarországnak nincs már saját nemzeti reptere, hogy tudott idáig süllyedni az ország, hogy az idegenforgalomra sincs elegendő fedezet és már az idegenforgalomból sem képesek működtetni a gazdaságot? Ki a frászkarikának volt ilyen agyament ötlete, hogy Liszt Ferencet megtanítsa repülni, ráadásul szintén Ferenc néven, a jó kis évek óta bevált Ferihegy nyomán? Kit, vagy kiket zavart vajon a Ferihegy elnevezés?



5. Hogy lehet az, hogy ebben az országban az összes ipari és szakmunkásképző intézetet, iskolát megszüntették, felszámolták, vagy átalakították? Miért nem lehet Magyarország egyes részein, vagy Budapesten bármi módon fellendíteni a különböző iparágakat? Miért akar mindenki beülni egy nyamvadt íróasztal mögé, kényelmesen ott ücsörögve kenegetni a körmeit, vagy erotikus magazinokat olvasni, ahelyett hogy fizikai munkában dolgozna? Miért kell az egész országból kereskedelmi és feketekereskedelmi nemzetet kreálni és az ütött-kopott kalapot, vagy az utcáról felszedett cigarettacsikket is eladni, ahelyett hogy valaki mindezt hasznosítani tudná, vagy bármilyen termelést be tudna indítani?



2012. márc. 6. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Huszonéves munkanélküli vagyok, örülnék a kétkezi munkának is,terek gereblyézésének, söprögetésének pedig eddig tanultam, hogy ne kelljen szétdolgozni a kezeimet. Az ország déli részén lakok és nem találok munkát. A TV-t az első pont miatt nem is nézem, kivétel Balázs vetélkedőit, a kedvenc rádióm is a Class FM. Az interneten én is ügynökös, teljesítménybéres munkákat látok, illetve olyanokat ahova megváltozott munkaképességűeket keresnek. Én is szeretném, hogy legyenek új termelő gyárak, miért nincs egy csirkefeldolgozó se ahova elmehetnék húst csomagolni vagy valami, helyette tukmálhatok csóró magyar emberekre olyat amire úgysincs pénzük. Vidéken több gyár kellene, mert minden fiatal, aki csak tud felmegy Budapestre vagy külföldre.Életem két legjobb barátnője is már külföldön vannak. Azt kívánom bárcsak lennék én is elég szívtelen, hogy itt hagyhassam vén szüleimet és én is kimenjek Németországba vagy Hollandiába. Ja de most jut eszembe, hogy már reptér sem áll rendelkezésemre, hogy elhagyjam Magyarországot!
2012. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

1. Egyetértek, én már kb 1.5 éve nem nézek TV-t, max meccseket, meg Nat.Geo-t.


2. Ezzel is részben egyetértek, bár nem tudom mi van most otthon, mert elköltöztem, de ezek a "szervezd be az ismerősöd, és áruljunk tusfürdőt, meg szemspirált" folyik a csapból is. Ráadásul ha jelentkezel egy hírdetésre nem hajlandóak felvilágosítani hogy miről van szó, csak személyesen nyőgik ki hogy kacatokat kell árulni jutalékos rendszerben.


3. Én látok rengeteg Hotel recepcióst aki férfi, (én is az vagyok) és sokszor nem egy egyszerű meló.


4. Az nem érdekes hogy hogy hívják, miattam Misi Mókus Nemzetközi Repülőtér is lehetne a neve, ha működne.


5. Miért számolták volna fel, meg alakították volna át az összes szakiskolát? Sokat összevontak, mert nem volt annyi gyerek, és gazdaságtalan volt a működésük.

A fizikai munkát meg nem fizetik meg, ezért nem akar senki abban dolgozni.

2012. márc. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég múltam el 35 éves. Korábban (2004)-ben még főállásban portásként, mellékállásban informatikusként is tevékenykedtem. Egyszerre csak romlani kezdett a helyzet az intézménynél és az összes vezetővel együtt, egy csomó ápolót és nővért is menesztettek, közte engem is. Volt egy lehetőség ugyan, hogy elválaljak ugyanabban az intézményben vagyonörként egy munkát (Mert külsős céget bíztak meg ráadásul a portaszolgálat további ellátására), de az akkori fizetésemnél, jóval kevesebbet fizettek volna érte. Legalább egy 20 ezer forinntal kevesebb fizetést kaptam volna érte ugyanazért a munkáért amivel korábban 80 ezer forintot is megkerestem főállásban. Én erre begurultam és végül odáig fajult a dolog, hogy közös megegyezéssel távozhattam az melóhelyről. Ez volt durván 2006 vége felé. Én azt vettem észre, hogy az igazi nagy bajok úgy 2004-től kezdődtek el, mikor is beléptünk az únióba. Valahogy ez a dolog nemhogy segített volna, hanem érezhetően csak rontott a gazdaságnak szerintem. Azóta sem tudtam ilyen munkában elhelyezkedni és jelenleg sincs normális munkám, csak ezek a kutyák vacsorás telemarketinges őrületek. Komoly mechanikus gépszerelő szakmám is és semmit sem érek vele. Pénzem viszont egy száll sincs, hogy legalább megtudjak dobbanni ebből a fertőből. A reptér féle história pedig egyenesen kiborító a sorozatmizériákkal együtt. Főleg ez a sok okostóni csillagjós, díva, celeb és kuruzsló idegesít halálra engem már évek óta. Szerintem egyenesen haladunk előre a pokol bugyraiba és egyszer csak meg is fogunk érkezni.
2012. márc. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Rövid leszek és szomorú: ebben az országban az történik, ami történni szokott - egy GYARMATON.
2012. márc. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Népírtás és népgyalázás felsőfokon,trendi vadkapitalista módszerekkel. Elég csak megfigyelnünk azt, hogy még ilyen szerencsétlen kérdések közé és a kérdésbe is képesek ilyen kiba..xott reklámokat beszúrni. Vajon milyen lelkületű emberek élehetnek ebben az országban, akik még ebből is üzletet szeretnének csiholni? Úgy el van itt bax...va minden, ahogy csak lehet és teljesen kilátástalan is a helyzet. Ahol és olyan országban, ahol az a trendi, hogy valaki megbotránkoztatassa vagy meghökkentse az embereket, nemhogy segítené a szegényebb réteget, nincs miről tárgyat képezni. A csibészeknek és a gazdagoknak áll a világ, nem a normális, szegényebb és törvénytisztelő embereknek.


1. Egyetértek ez egy borzalom.


2. Emelett még van más munkalehetőség is de nem a szegényebb rétegnek, hanem a tehetősebbnek, akik tele vannak barátokkal a közösségi portálokon, azoknak biztos jól megy többnyire etéren a soruk. Óriási ismerettség és legalább 2 diploma nélkül el sem lehet helyezkedni. Arról nem is beszélve. Ha még tudsz a pénzeddel vagy a külsőddel villantani és szerepeltél valahol a médiában valaha, akkor tiéd a főnyeremény. Amennyiben ezek egyikével sem rendelkezel, tuti nem kapsz normális melót és úgy mehetsz a levesbe, hogy nyeríteni fognak melletted a lábszárcsontok is.


3. Hölgyeké az elsőbbség alapon. Jobb ma egy fiatal mosolygós alma, mint egy száraz kóró alapon bírálják el. Ráadásul, ha tetszel az ügyvezető igazgatónak, mikor szegényke fáradtan araszól hazafelé az irodából, nemcsak hogy fizetésemelést is kaphatsz, hanem fel is vidíthatod a rekamilon.


4. Valahol Liszt Ferinek is el kell kezdenie egyszer a dolgokat. Végül is láttam már olyan mesefilmet, ahogy ütötte a kismaci a zongorát és repültek ki belőle a hangjegyek. Ebben a világban már a roka is lehet zöld, ha úgy akarod, vagy akarjátok.


5. Ezt felejtsd el, hogy valaha is az iparon lesz a hangsúly. Itt senki sem fog már dolgozni, mert lopni, kifosztani, lebecsmérelni, eltaposni, fukarkodni, meggyalázni embereket és rázni a rongyot, villatani egyszerűbb, mint valaha.


Összefoglalólag azt tanácsolom és most durva leszek, hogy bújj vissza inkább anyád hasába és szüless újra máshol, ha élni akarsz, mert ha szegény vagy és ide születtél, neked tuti annyi lesz, ebben a koszfészekben.

2012. márc. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

ez egy elég durva kérdés ha ilyen kilátástalan a helyzet. akkor mi lesz a megoldás, importálni kell egy terrorista sejket az araboktól, vagy az oroszoktól és körbe kell lőni és ki kell gyújtani az egész országot, hogy rend legyen, vagy kezdhetünk imádkozni esetleg a fentieknek, hogy a természeti katasztrófák sújtsák le bűneinket??


van itt ezen kívül még más megoldás, hogy mindenki szedjen össze egy kis pénzt és tűnjön el a pichába, ha nem tetszik az ittlét, vagy akkor van ezeknél jobb és létezik ennél barátibb, vagy kézenfekvőbb megoldás is?


ezen kívül itt ma sokat nem tudtam meg, csak azt, hogy mindenkinek tele van a nagytőkéje, de ellene senki nem tud tenni semmit. akkor hol és ki tudja a megoldást, esetleg Murder ügynök, vagy Scully tud valamit erről??


gyerekek ez már nagyon nevetséges ami itt folyik, ideje kimenni az utcára több millióan és romba dönteni ezt a mocsok országot, mert a sok szájalással, eltűréssel és kussolással úgy sem fog történni semmi érdemleges változás. ragadj kapát kaszát és ideje levágni, a szemetek fass....át!!!

2012. márc. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A dögölj meg, ha magyar vagy című játékot játsszák az emberek az egész Magyarországban.
2012. márc. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Szegeden nincs termelés. Itt csak kereskedelem van, esetleg szolgáltatás. Hol van a konzervgyár, cipőgyár, ecset-seprűgyár, vegyipar, faipar stb. Lehet mondani, hogy azok nem voltak életképesek, de az eltelt 20 év alatt át lehetett volna alakítani nyereségessé, csak hogy Antallék mással voltak elfoglalva.
2012. márc. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
a legnagyobb baj még ráadásul az, hogy nemcsak Antal Józsi cseszte el a dolgokat, hanem az összes olyan eddigi hatalomra került kormány, aki hagyta azt, hogy még a szemüket is kilophassák a külföldi cégek és multik, mikor tömeges számba beözönlöttek ebbe az országba teríteni a xart, kisemmizni bennünket és kioktatni, hogy mi Magyarok milyen rosszul és gyatrán csinálunk és csináltunk mindent eddigi életünk során (Majd mi meg mondjuk nektek a tutit és majd mutatjuk az irányt, ti birkák).A legszomorúbb az, hogy a jelenlegi helyzet szerint csak a tehetősek a külföldiek és az 50-60 év utáni kivándorolt és disszidált Magyarok jöttek vissza és maradtak meg ebben az országban mára már, mert akinek volt egy kis sütnivalója és a középréteget képviselete addig, az már rég elhúzott innen az unió előtt, vagy az unióba lépést követő időszakban ebből az országból. Akik itt maradtak, azoknak meg oly mindegy, hogy mennyi lesz a havi megélhetés, mert úgyis ki fogják tudni fizetni, ha a csillagos egekbe emelik az árakat akkor is. Maradt még viszont ebben az országban egy olyan csóringer réteg, aki meg az anyagi helyzete miatt semerre nem tudott megmozdulni és az e kis kevéske nép, az meg semmit mást nem tud tenni mint csak szitkozódni, átkozódni és pampogni és ha ráadásul sokat ugatnak, akkor még az otthonuktól is bő erővel megszabadítják őket. az az érzésem, hogy csak a fentiekben bízhatunk, hogy egy olyan súlyos időjárási katasztrófát zúdítanak ránk, hogy kénytelen lesz mindenki segíteni a másiknak a túlélésben és hogy egymásra leszünk utalva, szegények, gazdagok, meg akik még itt maradtak. Az a röhej, hogy ennek az ördögi kőrnek még akkor sem lesz vége, mert a tehetősebbek millió számra fognak elmenekülni megint az országból ha ez bekövetkezne, mert ők nem fognak itt sem kakit lapátolni, sem segíteni másokon, hiszen eddig sem tették azt, az 1000 %. Globális pusztítás sorozatnak, vagy most már világháborúnak kell bekövetkezni ahhoz, hogy meg legyen az esély az észhez téréshez, legalább ismét 50-100, vagy ennél több évig.
2012. márc. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Van benne valami, itt már csak egy csoda segíthet, annyira szétkapták ezt az országot, hogy nincs annyi építő jelleg és építőmunkás, aki újra összetudná rakni úgy, mint legalább a 60-as években. Elemeire hullott szét az egész nyamvadt gazdaság!
2012. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!