Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy ilyen...

Mit lehet tenni egy ilyen szomszéd ellen? (bövebben lent)

Figyelt kérdés
Panelházban lakom anyukámmal és a felettünk lakó egy idióta. nekem 2010 tél óta van egy kutyám. Kicsit eleven elismerem hogy néha ugat de egyébként semmibaj nincs vele. Viszon t a felső szomszéddal haragban vagyunk és az utóbbi időben nagyon keesztbe tett nekünk. feljelentett minket több helyen mert őt állitolag zavarja az h a kutya ugat. megjegyezném h naponta egyszer mikor délután hazajövök akkor vakkant egyet egyébként semmi... és azt szeeretném h valahogy énis ártsak neki hogy neki is rossz legyen ne csak nekem viszont törvényes uton kéne ártaani neki.... ha valaki van ötlete kérem irjon mert nekem ez nagyon sokat számitana.. köszi
2012. márc. 7. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Az idétlen feljelentéseknek (pl. ugat a kutya) semmilyen következménye nem szokott lenni, szóval attól fölösleges tartanod, hogy komolyabb bajotok származhat ebből. Azt viszont komolyan mondom, hogy ne árts neki, mert attól csak rosszabb lesz. Ő ártott, erre te is ártasz, erre ő megint ártani fog... és kész a háború. Ha nem akarod a vele való háborúskodással tölteni életed hátralevő részét, próbálj meg jóban lenni vele, köszönj neki mindig kedvesen stb. Tudom, hogy ez rettentő nehéz, de - tapasztalat! - ez az egyetlen mód, ahogy le lehet fegyverezni a rosszindulatú szomszédokat. Vagy ha ez nagyon nem megy, legalább legyél közömbös.
2012. márc. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
oké csak 4 feljelentést inditott ellenünk különbözö helyeken... azért köszi a választ.
2012. márc. 7. 14:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem érdekes a fejjelentései. Ha neked van igazad, és tényleg nem ugat a kutya orrba szájba akkor nincs probléma.


Nálunk is volt hasonló (nekem nincs kutya, csak másnak). Az ugatott délutánonként, mert egyedülvolt. Kb naponta 3,4 papírka volt az ajtóra ragasztva, finomabb, és durvább szövegekkel.

Kb 1 hónapig ment ez, aztán nem halottam többet a kutyáról.


A szomszédait nem tudja megválogatni az ember. Legyél vele normális, talán rájön, hogy hülyeséget csinál...

2012. márc. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetris ***** válasza:
100%

A kutyát alaposan, mindennap ki kellene fárasztani, alaposan megfuttatni, hogy akkor, amikor nincs otthon senki, ezerrel aludjon.

Magad is elismered, hogy eleven a kutya, akkor pedig valószínű, hogy nem csak napi egy-két vakkantásról van szó. Ennyiért a felső szomszéd se szólna, ebben biztos vagyok.

Egyébként egy panellakásba szerintem nem igazán való kutya. Hiszen amikor nem lehet a szabadban, akkor csak unatkozik, szenved a tétlenségtől. Pláne, ha egy eleven állatról van szó.

A feletted lakónak ne akarj ártani. Az ember otthon pihenni szeretne, nyugalmat akar, nem más valaki untakozó kutyájának az ugatását hallgatni. Gondolom ezt te magad is belátod.

Teljesen igaza van az előttem szólónak. Ha kekeckedni kezdesz a felső szomszéddal, csak mégjobban elmérgesedik a helyzet. Inkább szerintem is a békés megoldásra kéne törekedni.

Talán próbálj meg elbeszélgetni vele szépen, kedvesen. Mondd el neki, hogy elismered, hogy ugat a kutya, de te nagyon szereted, és nem szeretnél megválni tőle emiatt. Igérd meg, hogy többet foglalkozol a kutyussal, és megpróbálod neki betanítani, hogy ne ugasson. Kérj tőle egy kis megértést, és türelmet.

Talán most forr a véred a méregtől, de szép szóval, türelemmel elérheted, hogy megbékéljen a szomszéd, és ne legyetek haragban.

2012. márc. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tetrisnek igaza van. Próbáld a konfliktust némi kedvességgel, "tárgyalásos úton" feloldani.

Édesapám kb. 6 éves koromban mondott valamit: "ne felejtsd el: egy csepp mézzel tovább érsz, mint egy hordó méreggel". Egész életemben ezt gyakorolom.

2012. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.:) ezekkel csak az a baj hogy kb 1 éve azon vagyok hogy minden féle uton módon probálok beszélni a szomszéddal hogy ne kelljen elvitetni a kutyát és nem lát nem hall...:// egy szoval le se szarja azokat a dolgokat amiket mondok / mondunk neki.:/
2012. márc. 16. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!