Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a szomszéd ellen?

Mit lehet tenni a szomszéd ellen?

Figyelt kérdés

A történet annyi hogy gyerekek gyűjtöttek a pet palackot elszórtak egy párat a szomszéd árkához, erre anyukámat elhordták minden riherongynak hogy mit képzel, és bedobták a kapun..(magyarokról van szó...)

A mai nap csatornázás befejeztével az utat igazgattuk, szóváltásba keveredtek megint annyira hogy az öreg mamus majdnem megverte tesómat lapáttal, ki lett hívva a rendőrség, de mint tudjuk tettlegesség nem volt csak becsületsértés.. most mit tegyünk? Jogi út?


2011. szept. 9. 21:08
 1/8 A kérdező kommentje:
mármint a szomszéd dobta be a kapun a pet palackot mondván hogy anyukám dobta oda..
2011. szept. 9. 21:09
 2/8 anonim ***** válasza:
Odamész és behúzol egy jó nagyot a szomszédnak :D
2011. szept. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És még is miért jelentenéd fel? Ha a rendőrök nem csináltak semmit gondolod más majd fog? Nem kell velük vitába keveredni és kész. Értelmesen el kellett volna magyarázni, hogy "köszönöm a szép szavakat, elnézést, valószínűleg a gyerekek ejtették el a palackokat nem direkt volt, legközelebb jobban figyelnek rá" és elvan intézve. Hidd el az ilyen embereknek az a legnagyobb döfés ha a másik okosabb, higgadt marad és nem áll le vitázni... Hagy mondják a magukét egyik fülön be a másikon ki, kit érdekel mi a véleménye!?
2011. szept. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Naga_Chevalier válasza:
Megpróbáltok bocsánatot kérni a gyerkőcök apró figyelmetlensége miatt és akármit mond nektek ezután annyi ügyet se vessetek rá mint egy szöcskére a gyepen. Az abszolút érdektelenség úgyis kiborítja. A jogi út meg sz*rt sem ér, több fáradtsággal jár mint haszonnal.
2011. szept. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a hozzászólásokat, elég hosszú ideje piszkálódnak, normálisan velük nem lehet beszélni.., többek közt az a problémájuk hogy az utcára néz a padlástéri szoba ablaka és hogy azon leskelődünk, csak azt nem értem ha erre van engedélyünk akkor akár az alsógatyámat is kitehetem ahhoz sincs semmi köze, persze az mellékes hogy neki egy lépcső szerű sámli van a kerítésénél és ott szokott leskelődni..
2011. szept. 10. 07:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mint említettem nem kell velük foglalkozni. Utcafronton lehet padlásszoba ablak, én még a cukkolásukért egy hatalmas csillagleső távcsövet is beállítanék az ablakba, hagy kombináljanak, ugyanakkor akárhányszor próbálnak cukkolni sosem foglalkoznék vele, csak mosolyognék (röhögnék a markomba), bólogatnék nagyokat és ha nagyon nem akarja abbahagyni, akkor esetleg elmondanám, hogy "nem tiltja törvény, megtehetem"!

A lényeg hogy ti legyetek az okosabbak, jogi útra nem tudod terelni, meg fölösleges is, ha pedig leálltok vitázni, az csak szítja a gyűlöletet és elfajul az egész, kitduja mi lesz a vége.

2011. szept. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cziberéné Melinda válasza:
100%

Szia, ma én is vitába keveredtem a szomszéddal.

A drótkerítés tövébe tettünk egy kis levágott füvet és ő a vasvillával átnyúlt és széjjel dobálta a portán.

Megkérdeztem, hogy miért csinálja, erre ő: ez az ő kerítése, és ha megint odapakolunk megint keresztül döf a villával. És csak az élettársa akadályozta meg ebben, miközben az egész családomat szidta.

A rendőrséget felhívtam és azt tanácsolták, hogy becsületsértésért jelentsem fel.

Ennyi, az biztos az nagyon idegesíti őket, ha nem kiabálunk, intelligensen viselkedünk.

Kitartás, nekem és neked is.

Tisztelettel: Melinda

2011. szept. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,m hát Melinda sok sikert neked is, amúgy mi is becsületsértés miatt fogjuk bejelenteni. Az a gond hogy régebben azzal jelentett minket fel hogy apum az udvarból az ő udvarukba dobta a hógolyót és eltalálta őt! Eléggé hihetetlen számomra.. inkább nevetséges :), a másik eset hogy volt egy cső a csapadékvíz elvezetésére és a vége az ő árkának végében volt na hát ő ezt nem engedte pedig van rá papírunk is, mondván hogy oda engedtük ki a disznószart.. :), de ahogy hallottam itt az utcában is már mindenkinek elege van belőle régebben meg is verték őket ezért..
2011. szept. 11. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!