Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azt halottam, meg olvastam...

Azt halottam, meg olvastam hogy a nők egyszerre több dologra tudnak odafigyelni ez igaz vagy kitaláció? Van erre konkrét gyakorlati példa amely igazolja ezt az elméletet?

Figyelt kérdés

Szerintem ez személyiségfüggő én is tudok egyszerre több dologra odafigyelni (de van hogy nem) több esetben tapasztaltam nem minden nő tud egyszerre odafigyelni több dologra.

Amikor jól pörög az agyam akkor sikerül amikor lelassultam kevésbé.

Attól függ milyen mentális állapotban vagyok.

Olyan ez hogy vannak férfiak akik okosak, buták nőkben is van okos és buta, de mindkét nembe van zseni is.

Miért kell ilyen gyakorlatban nem igazolható állítás gyártani nem értek egyet a férfisovinizmussal és az eltorzult feminista nézetekkel sem.

Ezért józan, korrekt válasz várok !

Kösz.


2012. márc. 8. 12:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy senki nem tud "egyszerre" több dologra figyelni. (Persze a beidegződések nem számítanak.) Szóval valójában gyorsan váltogatjuk a figyelmünk célját, time-sharing működik az agyunkban ilyenkor.

Én úgy gondolom, hogy aki nem tud egyszerre több dologra figyelni, az jobban elmélyül egy feladatban, aki meg igen, az nem annyira.

2012. márc. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Pl. elkezdek főzni, gondolatban sorba-rakom, hogy egymás után, ill. egymás mellé egyszerre milyen kajákat fogok feltenni a gázra és elkezdem őket előkészíteni. Végig gondolom azt is, hogy amíg az a valami felforr (miközben odafigyelek, hogy ki ne fusson), mi a következő, amit felteszek, tehát elkezdem azt is előkészíteni. Közben berakom a mosógépbe az első adag mosnivalót. Főzés közben hallom, amikor a gép leállt, akkor tudom, hogy ki kell terigetni, és a következő adagot berakni. Közben még szól a rádió, és arra is tudok figyelni, el tudom mondani (ha kell) hogy ott milyen műsor volt és miről szólt.

Vagy, nézem a paprika tv-t, elkezdem egy papírra írni, hogy az adott kajához mi és mennyi kell. Közben megszólal a telefon, és azt is lebonyolítom, nem mondom annak, aki hívott, hogy hívjon később.

Persze ezek nem nagy dolgok, aki azt mondja, hogy erre csak a nők képesek, az "túlmisztifikálja" ezt a dolgot. Szerintem erre bárki képes, max. gyakorolni kell.

2012. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
A nők azért tudnak több dologra odafigyelni, mert arra vannak programozva. Mikor kisgyereke van, az egyik szeme mindig rajta kell legyen, közben a teendőit ugyanúgy kell végezze. Ezért tudja megosztani a figyelmét egyszerre több tevékenység közt.
2012. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Andizsuzsi ***** válasza:
27%

Szerintem ez alapvetően evolúciós eredetű. Amikor a férfiak dolga volt a vadászat, akkor a siker érdekében muszáj volt csak arra koncentrálniuk, viszont azonnali, gyors döntésekre volt szükségük.

A nők a "háztartási munkákat" végezték. Rendben tartották a lakóhelyüket, gyűjtögették a gyümölcsöket, de közben szemmeltartották a gyerekeket, vigyáztak a betegekre. Hosszútávú döntéseket hoztak, és azokat alaposan, több oldalról is átgondolták.

Így működünk azóta is.

2012. márc. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

kedves utolsó: vadászatnál is kell annyi dologra figyelni


amúgy biztos jó lenne ha nő lennék, két filmet néznék egyszerre meg ilyenek

2012. márc. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Andizsuzsi ***** válasza:
52%
Kedves utolsó! Nem figyeltél a lényegre. A vadásaztnál a vadászatra figyeltek. Az asszonyok több tevékenységre egyszerre. Egyik sem jobb, vagy több a másiknál, csak más. Nem minősítettem. De te mégis mintha megsértődtél volna. Miért? Arra próbáltam rámutatni, hogy a férfiak gyors, racionális gondolkodásban, a nők hosszútávú, átgondolt gondolkodásban jobbak általában. Ezért van, hogy pl. magas vezetői pozíciókban általában férfiak vannak, olyan országokban is,ahol amúgy teljes egyenjogúság van. Viszont pl. a családok ügyes-bajos dolgait általában a nők intézik ott is, ahol mindkét fél azonos idejű, felelősségű munkát végez, és a családon belül is egyenjogúság van. Egyszerűen mások vagyunk. (És igen, én szoktam egyszerre két filmet nézni, ha egyidőben vannak, és mindkettő érdekel:))
2012. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

de figyeltem, és nem sértődtem meg, csak kívánom neked hogy egyszer menj el vadászni :D


persze mások vagyunk, de nem így szerintem. Külömben néha én is nézek két filmet egyszerre ha időt akarok spórolni (így laptopról nézem)

2012. márc. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tipizálás, természetesen vannak kivételek. De nagy általánosságban igazabb a nőkre, hogy több felé tudnak figyelni. Ez ma már szerintem nem "evolúció" vagy genetika kérdése, hanem nevelésé. A kislányok segítenek anyunak főzni, mosni takarítani, átlátják hamar a napi teendőket, nagyobb a felelősségük már tini koruktól. A fiúkat többnyire kiszolgálja az anyja, nem is várja el tőle, hogy rendet tartson a szobájában stb. Persze ahol a fiútól is ugyanazokat várják el mint a lánytól az idősebb korában is jobban tudja produkálni ezt a képességet.


Tehát a figyelem megosztás tanulható, csak épp a férfiaknak sokkal kevesebb olyan szituációjuk van, ahol kamatoztatniuk kellene ezt a képességet. De egy ilyen példa a vezetés. Ott aztán tényleg meg kell osztani a figyelmet: figyelni hogy merre kell menni, a lámpákra, a gyalogosokra, a többi emberre, közben esik az eső, ablaktörlés, fűtés beállítás, rádió, anyósülésen ülő utas, figyelni a hirtelen eseményekre: valaki befékez, útelterelés... stb. És mégis a férfiák - állítólag - jobban vezetnek mint a nők. De a házkörüli munkában a nők jeleskednek, mert a férfiak többsége nem tanulta meg hogy kell csinálni.


Tehát az állítás nagy általánosságban igaz, csak nem a nemiségben gyökerezik, hanem a neveltetésben és tanulásban.

2012. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
BAROMSÁG!!!
2013. nov. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!