Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek fejlődött valamit...

Szerintetek fejlődött valamit a magyar cigányság tanulmányaikat tekintve?

Figyelt kérdés

Nekem személy szerint két pozitív tapasztalatom van velük kapcsolatban.

Volt egy osztálytársam középiskolában aki ilyen full fekete cigány egy deka magyar vér nem volt benne, de nagyon okos volt, bár voltak hiányosságai ,de meglepő módon elég magyar érzelmű volt...

Igaz,hogy anno még 15 évesen nem is hallott például Trianonról, de mára már ezzel is tisztában van.


Általános iskolában pedig volt egy drogos cigány osztálytársam minden nap belőtte magát, aztán ismerősöktől hallottam,hogy nagyon megváltozott és a minap találkoztam vele és beszéltünk elég sokat, beszélt Trianonról,hogy ő csak nem rég tudta meg, és mennyire felháborító, hogy ő ezen teljesen ki van akadva, meg le érretségizett, dolgozik stb...Másoknak van hasonló tapasztalata cigányokkal kapcsoaltban,esetleg poztív változás irányukból?



2012. márc. 8. 20:20
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak két cigány...

10-ből 1 cigány az aki nomális.De amúgy neveléstől függ..

2012. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%
Őszintén? Sajnos nincs. Ahol lakom van erdészeti szakközépiskola, minden évben felvesznek párat, de a tablóig négy-ötévente jut el egy.
2012. márc. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Cigány,tanulmány???!!!Ezt a két szót nem ismerem együtt.A cigányt is tudom hogy mit jelent:az a lopkodós állat faj.A tanulmányt is értem:iskolába új ismereteket szerzel a világról.De ezt a két szót még sosem hallottam együtt.
2012. márc. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Őszintén?

Tegnap békésen utazok a buszon, menetiránynak háttal (itt volt hely) amikor hátulról (!) egy szó nélkül (!) beugrik mellém (!!) egy kisebbségi tag. Tegye, nekem ugyan nem fáj. Gondoltam ezt, mielőtt jobban megnéztem. Voltam Ukrajnában táborban ahol 6 napig nem volt fürdés (jó'van na, velem is előfordul, de legalább a kezem megmostam). Na ehhez képest egy lóf@sz volt a kinézetem. Gusztustalan, de mindegy, nem nézek oda. Itt jött a másik hiba: Azt a szagot az ellenségemnek se. Cigi, és testszag keveréke kis alkohollal fűszerezve. Hányinger kerülget, pedig nem vagyok gyomorfogós típus. Aztán meg elkezdi enni a talán májkrémes szecsóit. Na, én már csak kifordultam az ablak felé, és a számon vettem a levegőt...

Elvesztettem a hitem az emberiségben. Vizet, vagy meteoritokat kértek?

G.

2012. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"pozitív változás irányukból?"


Előbb nyerem meg a lottó 5-öst, minthogy pozitív változást tudjak írni róluk.

2012. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A normális réteg pang, az antiszoc réteg amortizálódott.
2012. márc. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Akik felkapaszkodnak/kapaszkodtak, azok elfordulnak a saját fajtájuktól, nem véletlen. Nekem volt ilyen osztálytársam, cigányok voltak, elvált nő egyedül nevelte a két gyerekét, de ott ordítás volt, ha cigányul mondott valamit a gyerek, vagy cigányokkal barátkozott. Főiskolára mentek, nem vegyülnek velük.


Többek között ezért sem működik, hogy akkor cigány tanárt nekik, meg majd egymást segítik. Aki felkapaszkodik, és normális lesz, annak esze ágában sincs leállni a putris csőcselékkel, pont úgy, ahogy az épeszű magyarnak sincs.

Nem kifejezetten tanult, de normális életet élő cigány ismerőseim is rendszeresen közlik, hogy utálják a cigányokat. Elég furcsán hangzik, de meg tudom érteni.

2012. márc. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Természetesen fejlődnek,hiszen mercivel,meg bmw-vel járnak lopni,mobilon értesítik egymást,ha baj van,net-en keresik meg a vas lelőhelyeket és most már az utcán is bátran beléd mernek kötni!A gazdagabbak már palotákban élnek,amit könnyen azonosíthatsz a bordó függönyről és a kerítésen száradó öltönyről,de hát istenem,mi ez,ha nem változás?
2012. márc. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Ez valóban csak 2 ember, e mellett ismerek 20-at akiket negatívként tudok leírni.

De most igazából az érdekelne,hogy 1 van e akit ismertek és pozitív?


(Még zárójelben megjegyezném,hogy a középiskolai osztálytársam ma rendőrként dolgozik!)

2012. márc. 8. 21:40
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Természetesen fejlődnek,hiszen mercivel,meg bmw-vel járnak lopni,mobilon értesítik egymást,ha baj van,net-en keresik meg a vas lelőhelyeket és most már az utcán is bátran beléd mernek kötni!"


Meg fészbukon alázzák a magyart, és gyűlölködve tesznek rasszista kijelentéseket.

2012. márc. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!