Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi okozza azt, hogy online az...

Mi okozza azt, hogy online az emberek sokkal többet tudnak beszélni egymással, mint élőben?

Figyelt kérdés
2012. márc. 9. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
hát velem ez nem így van. Illetve vannak akikkel csak online szoktam, de akikkel élőben azokkal online nem nagyon. Pl. volt egy csaj akivel napokat áttdumáltam de msnen nem tudtunk mit írni egymásnak
2012. márc. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem élőben többet beszélnek egymással.
2012. márc. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy ok lehet, hogy chat mellett még bármi mást is csinálsz, tehát akkor kevésbé érdekes beszélgetés is müködhet.
2012. márc. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2012. márc. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan szegyenlösek es ezert nem mernek vadidegen emberekkel beszelgetni...Online nem ronthatsz el semmit.
2012. márc. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Élőben sok tényező van ami eltereli a figyelmed a beszélgetésről, témáról, gondolok az ilyenekre, hogy "Vajon jól áll a hajam, nem büdös a szám, megmostam rendesen az arcom reggel?" és hasonlók. Meg persze a "Mi van ha hülyeséget mondok?", bár ez online is előfordulhat. De online nem kell a testbeszéddel foglalkozni, pl, szerintem ezért egyszerűbb néhány embernek.
2012. márc. 9. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akiknél ez érvényes, azoknál általában nincsenek jelen azok a gátlásokat okozó tényezők, amik a szemtől szemben való kommunikációban megvannak. A külső a legmeghatározóbb tényező ezek közül, amelynek hiánya adott személynél teljesen megszünteti a gátlásosságot, ezért a társalgás is gördülékenyebb lesz.
2012. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!