Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik ez a könyv? Orosz...

Melyik ez a könyv? Orosz író,2 kötet (kb 600-600 oldal) és egy k*rváról szól.

Figyelt kérdés

Középsuliban sok helyen kötelező olvasmány...


Fontos lenne, ötleteket várok! Előre is köszi! :D


2009. jún. 10. 20:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Dosztojevszkij: Bun es bunhodes --> Szonya a k.rva


Tolsztoj: Feltamadas: Katyerina a k.rva

2009. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tolsztoj: Feltámadás (???)

Annak legalábbis egy prosti az egyik központi figurája, Katyusa a neve.

Vagy esetleg az Anna Karenina szintén Tolsztojtól.. (bár ott a főszereplőnő nem a szó hagyományos értelmében vett k.rva, hanem a társadalom kiáltotta ki erkölcstelen nőnek)

2009. jún. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Nem Bulgakov Mester és Margaritájára gondolsz? Mondjuk az elég nagy túlzás, hogy k*rváról szól..
2009. jún. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Anna Karenina. De nem k*rva..
2009. jún. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

sztem is az Anna Kareninára gondol a kérdező, a nagy 19. sz.i orosz íróktól az tuti két kötetes kiadvány. de ott Anna tényleg nem prosti.

2009. jún. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát az Anna Karenina valóban két kötetes, de a két kötet nincs 600 oldal.


Szerintem a Bűn és Bűnhődés, de nem vagyok benne biztos.

2009. jún. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Óóóóó tényleg! :D A Bűn és bűnhődés az! :D Nagyon szépen köszönöm! Ezer köszi! :)
2009. jún. 10. 21:14
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Én ugyan régen olvastam a Bűn és bűnhődést, de nem qrva volt a főszereplő. Egébként a története röviden: Raszkolnyikovot kizárják az egyetemről. Nagy nyomorban él, és éretlen, kiforratlan nézeteitől vezérelve megöl egy uzsorásasszonyt, aki, mint hárpia élősködik a fiúhoz hasonló, szegény diákokon. Elhiteti magával, hogy az öregasszonyt megölni helyes dolog, mert az csak egy parazita, s így bűne pozitív cselekedet lenne a társadalommal szemben, felhalmozott vagyonát pedig, felhasználhatná saját karrierje építésében. Gondosan előkészíti, és végrehajtja a bűncselekményt. Azonban teljes pánik keríti hatalmába, és a tökéletes, jól kidolgozott terv összeomlik. Az uzsorás asszony húga váratlanul visszatér, és a fiú őt is megöli. A pénzes ládát nem sikerül megtalálnia, végül (miután majdnem leleplezik) csupán egy pénztárcával és egy maréknyi bizsuval elmenekül. Csekély zsákmányát egy kő alá rejti, és többé nem nyúl hozzá.... (wikipédiából másoltam ki).

Szóval, nem a Bűn és bűnhődés az!

2009. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
arra gondoltak, h a bűn és bűnhődésben az 1ik főszereplő (nem raszkolnyikov) prostituált. ez valóban így van.
2009. jún. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

De bizony, hogy Szonyecska prosti szegény benne.

bár a Bűn és bűnhődés messze nincsen 1200 (!!) oldal.

2009. jún. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!