Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kinek milyen a helyzete a mai...

Kinek milyen a helyzete a mai Magyarországon? Külföld ws Magyarország?

Figyelt kérdés

Külföld vagy Magyarország?

Hol jobb?



2012. márc. 13. 06:19
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%

Több szakmával, álláskeresőként ingyen suvickolom mások után a koszt("önkéntes"munka...).Filléres gondok, az embernek ha nincs protekciója vagy nem politikus, akkor vért kell izzadnia, hogy valamire haladjon.Őszintén?Elegem van ebből az országból.

500Ft egy csomag tojás, 200 egy nyamvadt paprika és még van képük újabb újabb áremelésekről beszélni?Minden vágyam, hogy sikerüljön egy-két éven belül külföldre jutni, mielőtt itt éhen halnánk!

Hol jobb?Nos, én még nem éltem külföldön, tehát saját tapasztalatot e téren nem tudok felhozni, de azt látom, hogy rengetegen mennek ki és nagyon kevesen akarnak közülük visszajönni!Ez azért eléggé elgondolkoztató.

2012. márc. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
50%
A külföld elég tág fogalom. Melyik országra gondolsz? Kína, India? A népesség jelentős része ott él. Nem hiszem, hogy jobban mint mi, sőt. Lehetne sorolni a Föld országait, és aztán kiderülne, hogy minden nehézség ellenére igencsak az elithez tartozunk, még ha ez furcsa is sokaknak. Persze nem Nyugat-Európa, vagy Észak-Amerika, de akárhogy is nézzük, a Föld lakosságának túlnyomó része rosszabb körülmények között él mint mi itt.
2012. márc. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
68%

Mindenhol jó, kivéve Magyarországon. Már 10 éve minden nap elmondom, hogy nemsokára kivándorlok, mert ezt az iszonyatos országot nem lehet kibírni. Cső, én leléptem innen.


Tessék felpontozni!

2012. márc. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

08:36


Nálad hány éve tart a MKSZ (Mindjárt Kivándorlok Szindróma)? Öt? Tíz?

2012. márc. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

7 hónapja élünk külföldön és teljes mértékben megváltozot az életünk!

Tény hogy itt magasabbak az árak de a fizetés is!

Azért tettem fel a kérdést mert pár hónnapal ezelőt volt egy hasonló kérdés és a kérdezőt teljesen lehurrogták hogy aki hazát vált szivet is váltson stb!

Mi jó Magyarországban?A kissebség megkap mindent aki meg dolgozik mégsem jön ki a fizetéséből!

Sok diplomás koszt suról mások után havi 60ezer ft-ért!Hogy lehet ennyiből megélni?

Szerintetek fog változni a M.o-i helyzet vagy csak rosszabb lessz?Érdemes lessz pár év mulva ujra hazamennünk vagy Maradunk külföldön bevándorlóként!?

2012. márc. 13. 10:50
 6/26 anonim ***** válasza:
78%

09:51


Mivel a gyerekemnek már nincs hátra sok a középiskolából, ezért szeretném, ha azt még itt járná ki.

Egyébként nem tudom, egyesek mit háborodnak fel azon, ha valaki külföldre akar menni?!Ha nekik itt olyan jó, akkor maradjanak.Mellesleg ebből is látszik, mennyire ketté van osztva az ország.Vannak a jó módúak, meg a hűde magyarok, akik hajtogatják, hogy érdemesebb lenne maradni, meg van a másik véglet, aki menekülne.



Itt nem a közeljövőben fognak jobbra fordulni a dolgok, teljesen tönkre van téve az ország!

2012. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
72%
Mellesleg bocs, hogy nem életcélom több szakma mellett közmunkásként vagy kényszer önkéntesként trógerolni és majd öregkoromig azon gondolkozni, egyek-e vagy fűtsek? Sajnálom, átlagembernek születtem.Ha itt így nem hagynak élni, világos, hogy máshol próbálkozom!Hogy mikor, az meg legyen az én dolgom.Ha tehetném már ma indulnék, családostol.
2012. márc. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Külföldön merrefelé gondolkodtok?

A Magyarországi rossz helyzet miatt költöznétek?

2012. márc. 13. 11:48
 9/26 anonim ***** válasza:
55%
Igen,csakis a rossz helyzet miatt.Szinte lehetetlen normális munkát találni, sőt, általában semmilyet.De ha van is munka, a fizetésemből nem élnék valami jó színvonalon, márpedig úgy gondolom, ha már dolgozok, megérdemelnék annyit, hogy ne csak vegetáljak.Hát ezért .Angliára vagy Németországra gondoltunk,lényeg, hogy olyan ország legyen, ahol angol nyelvtudással el tudnánk helyezkedni és emberi színvonalon élhetnénk a fizetésünkből.Szerintem nem nagy kívánság.
2012. márc. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

#5

Szóval megfordult a fejedben, hogy miután kilapátoljuk azt a sz@rt, amiben vagyunk (igen, mi, akik itthon maradtunk, más nem fogja helyettünk megtenni), esetleg hazaköltöznél? Otthagynád a felhőtlen életet?

Inkább maradj.

2012. márc. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!