Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ilyen nagy külföld-i...

Miért van ilyen nagy külföld-imádat?

Figyelt kérdés
Mindenki külföldre akar menni, lakni is, nyaralni is, Magyarországot meg mindenki lehúzza, leszarozza. És igazából úgy, hogy nem is ismerik, voltak 1-2 helyen. Most nem a gazdasági helyzetre gondolok, mert az igen, jelenleg nem a legjobb.
2012. márc. 13. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy valaki külföldre akar menni nyaralni (vagy akár lakni) egyáltalán nem biztos, hogy Magyarországot lehúzza... A kettő nem függ össze.

Én szeretnék külföldön élni, nyaralni pedig már tuti, hogy megyek, de ettől még mászkálok itthon is, és (földrajzi szempontból főleg) semmi bajom az országgal.

2012. márc. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Jó esetben nem függ össze. De hidd el, sokaknál összefügg.
2012. márc. 13. 16:47
 3/9 anonim ***** válasza:

Na álljunk csak meg! Aki külföldre akar menni lakni, mint pl. én, az nem azért akar, mert fúúúú de jó buli, hanem mert sokkal jobbak a lehetőségek. Te is írtad, hogy itt nem működik a gazdaság. Hiába akar maradni az ember, ha nem talál megfelelő munkahelyet, nem tud úgy teljesíteni, ahogy a képességeiből kitellene. Nekem az is számít, hogy abban az adott városban, ahova menni fogok tanulhatnám azt, ami tényleg érdekel. Azért nem fogom feladni az álmomat, mert olyan helyre születtem, ahol nem teljesíthetném be.

Nyaralás. Egyrészt sok embernek a nyaralás tengerpartot jelent, ami itt nincs (nem, a Balaton még mindig nem ugyan az, akármennyire is szép), másrészt aki aktívan akar pihenni, lehet, hogy pont olyan helyet keres, ahol teljesen más a kultúra. Vannak, akik azt szeretik, ha odacsöppennek egy teljesen más életbe.


Az, hogy ki mennyire szarozza le az országot, az szerintem a személyes tapasztalatokon múlik. Amikor lusta disznónak neveznek, mert nem dolgozom, hanem egyetemre járok, akkor nem szeretek itt élni. Amikor mindennek csak emelkedik az ára, akkor sem. Mikor nem tudok semmit elintézni, mert az összes hivatalban csak a sz*rakodás megy, akkor sem. Nem mondom, hogy minden sz*r itt, de mikor az emberben felgyűlik a folyamatos szívás, akkor hajlamos kiakadni.

2012. márc. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Na igen, az a másik, hogy ahol 5 év egyetem után is csak minimálbérben reménykedhet az ember (és ez a szerencsés eset), akkor nehogy már annyira el kelljen ájulni a lehetőségektől!

Szeretem az országot, de az a helyzet, hogy tönkretették, és nem lehet ezt egyhamar helyre hozni. Nekem (és másnak is) viszont csak egy életem van, nem fogok mártírkodni, hogy én márpedig akkor is itt maradok, mert ez a hazám. Hiányozni fog nagyon, de megyek, mert muszáj. :(

2012. márc. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen igazad van, ezeket én is így gondolom.
2012. márc. 13. 17:00
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Igen,főként gazdasági okai vannak,hogy valaki lelép innen..és bevallom,én is rózsaszin felhőket kergettem az elején,amikor kimentem,aztán koppantam,nem anyagilag,hanem érzelmileg.Anyagilag nagyon megérte,viszont rájöttem,hogy kevés országnak vannak olyan adottságai,mint kis hazánknak,mármint normális időjárás,szép tájak stb.És az is nagyon hiányzott,hogy az emberek értik a humort,külföldön nem értették..szóval az kell az ilyen embereknek,hogy kimenjenek és ott rádöbbenjenek,hogy miért is jó itthon és miért nem...
2012. márc. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó: én országtól függetlenül szépnek látok bizonyos tájakat. Az, hogy ki érti a humort, az szintén nem nemzetiség kérdése. Ismerek iszonyat savanyú, unalmas magyart és vicces, jópofa chileit is.


Sosem értem, hogy miért mondják sokan, hogy nem lehet barátkozni, ismerkedni külföldi emberekkel. Lehet, hogy én vagyok a mutáns, de én külföldiekkel is meg tudom találni a közös hangot. Sok múlik ám rajtunk is.


Másrészt megmondom őszintén, ha megbecsülnek, ér valamit a munkám, kijövök az emberekkel, akkor az időjárás nem érdekel. Én mondjuk Magyarország klímájáért nem rajongok. Nyáron folyamatosan haldoklok, mert nem bírok aludni a meleg miatt. :)

2012. márc. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Miért van ilyen nagy külföld-imádat?"


Egyszerű. Aki Magyarországot fikázza, az valami olyasmit gondol, hogy attól igényesebbnek tűnik, ha leszólja azt, amit más tűrhetőnek tart. Azt hiszik, hogy ha olyanokat mondanak, mint "Budapesten nincs egy elfogadható étterem" vagy "Budapest egy kisváros", vagy "Ebből az országból aki tehetséges, menekül, én is mindjárt indulok" azt az érzetet tudják kelteni a környezetükben, hogy roppant igényesek és messze a környezetük felett álló tehetségek és jellemek.


16:54


"Az, hogy ki mennyire szarozza le az országot, az szerintem a személyes tapasztalatokon múlik"


Azok, akik rendelkeznek külföldi tapasztalatokkal és értelmesek, a legritkább esetben szállnak be a szarozó kórusba. Ez a szarországozás azoknak a mániája, akik évek óta mondogatják, hogy "a jövő héten én már istenuccse biztosan kivándorlok". Akik tényleg ismernek több országot, azok pontosan tudják, hogy a legtöbb országnak vannak előnyei és hátrányai.

2012. márc. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hidd el, aki külföldre akar menni, az nem azért akar, mert nem tetszik neki az ország - mmint olyan értelemben, hogy csúnya lenne. az emberek a politikai, gazdasági helyzet miatt vándorolnak ki - amiről te is elismerted, hogy nem túl jó


egyébként rossz véleményt mondani Magyarországról, vagy szarozni, az nem ugyanaz. gondolom jóanyád is cseszeget(ett) néha, de nem azért, mert nem szeretett, hanem mert látta, hogy lehetnél jobb...

2012. márc. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!