Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti mit tettetek volna tanárkén...

Ti mit tettetek volna tanárként ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

Műszaki szakközépbe járok, az évek során kiderült, hogy erősen humán beállítottságú vagyok, de már túl vagyok a suli 85%-án, ezért csak az érettségire hajtok, a szakmai rész meg nem árt majd az önéletrajzomon. Habár nem matek fakultációra akartam jelentkezni, belekényszerültem, mivel hiába választottam más tantárgyat, csak matek indult.. így heti 6 matekóra van. Még mindig nem tudom eldönteni, hogy olyan távol áll e tőlem a matek, mint gondolom, mert volt sok elég jó szakaszom 4-es 5-ösökkel az elmúlt években, de valahogy mindig sikerült lerontanom, igazából úgy fogalmaznék, hogy a mateknak egyes részeiben vagyok jó. A mostani tanáromnál egy félévben kapunk 20 jegyet, a legváratlanabb szituációkban dolgozatírás van, ha valaki nem tud egy szabályt egyes és még sorolhatnám... Félévkor 1-es lettem, mert nem jött ki átlagnak a 2 egész, viszont egy témazáróm sem lett 1-es, az 1-esek mind szabályok nem tudásából vagy váratlan cetlikből jöttek össze. A második félévben összeszedtem magam, de az utolsó 2 dogám megint 1-es lett apró hülyeségek miatt, inkább nem részletezem.. Odamentem a tanárhoz megmutatta mit szúrtam el én pedig elmondtam az én verzióm és ő magyarázott nekem, mintha hül*e lennék és fennhangon beszélt a szokásához híven úgy, hogy a többiekre nézett és vigyorgott (ez valami szereplési mánia lehet) én pedig közöltem vele, hogy rám nézzen ha velem beszél, ne a többiekre, aztán meglepődött, én pedig elmagyaráztam, hogy nekem céljaim vannak (a többiekkel ellentétben), nézze meg a jegyeim (a többi tantárgyból csupa jó jegyeim vannak) és hogy nagyon rosszul esne, ha ezen kellene elbuknom... majd megfordultam és elpakoltam a cuccaim, de még láttam, hogy vigyorog, mintha élvezné, meg próbált úgy tenni, mintha érdekelni majd elment.

Nyilván nem kivételezhet senkivel, de ez annyira igazságtalan, ebben az évben van a legnehezebb matekanyag az összes közül, az osztály nagy része csak vegetál, lesz@rnak mindent, van egy kis réteg (7-8 ember) akiket nem érdekli mit dolgoznak majd, csak jó pénzt kapjanak majd érte, van még 1 ember rajtam kívül aki célorientált, de neki sincs konkrét elképzelése, csak nagyon jó jegyei, a többiek meg azt sem tudják mit akarnak...


2012. márc. 24. 17:17
 1/4 anonim válasza:
0%

És.. mi a kérdés?

Matektanárkén én megvágnék mindenkit, aki nem teljesíti a normákat. 1,5-ös átlagig buktatnék. 1,8-tól megadnám a kettest, a kettő között meg mérlegelném, hogy hogy áll az illető a dolgokhoz.

Ha látom, hogy igyekszik, akar javítani, esetleg írna külön dogát, tanulna mint állat, akkor valszeg átengedném, de ha azt látom, hogy a többi jegyére hivatkozva akarja kidumálni magát, és nem tanul, meg még neki áll feljebb, meghúznám.

2012. márc. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

18:44


Ez nem kidumálás.. Mindennap matekozok, reggel korábban felkelek, hogy átnézzek mindent, magántanárhoz is elmegyek, ha felmerül valami kérdés az anyaggal kapcsolatban.. ez nem szorgalom? Millió dolgot lehet összekeverni, geometriánál főleg, az idő is számít.. Mi a kérdés? Az, hogy miért kell egy tantárgy miatt szívnom, amiből nagy valószínűséggel simán leérettségiznék 40-50%-osra (az 1-esek 80%-a nem is példákból, hanem a nyelvtörőkhöz mérten is magas komplikáltsággal rendelkező szabályokból állt..) és élhetném tovább az életem matematika tanulása nélkül..

2012. márc. 24. 18:55
 3/4 A kérdező kommentje:
Ráadásul 2x annyira idegesít a dolog, mivel alapvetően SEMMI bajom nincs a matekkal, csak az, hogy számon kérik.. Ha elüldögélek 1-2 órát egy probléma felett előbb utóbb rájövök a megfejtésre, de nem 35 perc alatt (mert az első 10 perc a dolgozatok kiosztásával meg a dumálással megy el..)
2012. márc. 24. 18:56
 4/4 A kérdező kommentje:
De egyébként annyira de annyira kedvelem ezt a hozzáállást és mentalitást... Ne is akarjuk megtudni, hogy mi a célja egy embernek, csak szórjuk az 1-eseket, mert egyértelműen az a legfontosabb tantárgy amit MI matektanárok tanítunk, mi vagyunk az istenek, minden fiatal csak facebookozik és nem ért semmihez.. tökmind1, hogy én túl vagyok már X komoly témájú könyvön, az összes klasszikus filmen, tájékozott vagyok a politikában, jogban, mindenhez konyítok egy kicsit. Csak azt felejtik el a hatalmas tudású "istenek", hogy a matematika 1 elvont rendszer, ha kívül lépnek azon azt sem tudják mit csináljanak, mert mindenhol emberi tényezőbe ütköznek.... (amúgy nálunk csak 2 egésszel lehet továbbmenni)
2012. márc. 24. 19:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!