Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez az east-side és westside...

Mi ez az east-side és westside? Mi a különbség?

Figyelt kérdés
A suliban folyton ezeket mondják. Gondolom stílusok. Mi a különbség?
2009. jún. 14. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
East = Kelet, West = Nyugat. Gondolom az amerikai keleti partra és a nyugati partra gondolnak.
2009. jún. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez két rap stílus, de nem tudom pontosan. Egy rappert kérdezz meg :D

Valami olyasmi, hogy más a világhoz a hozzáállásuk, de nem biztos...

2009. jún. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy mi a jelentése... de azt sosem vágtam miért jobb az egyik mint a másik, mi a különbség köztük. A padtársam ráírta a füzetemre, hogy east... hát nemtudom...
2009. jún. 14. 13:15
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
easten vannak a gazdagok, a west az meg inkább ilyen ghettos rap.
2009. jún. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
értem. De akkor miért menő westesnek lenni? (westside) csak mert van aki meg ezt firkálja.
2009. jún. 14. 14:05
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Ez hülyeség hogy easton vannak a gazdagok westen meg a gettók.. Nem tudom ezt honnan vetted.


Ha már itt tartunk akkor van East Side, West Side, Midwest, meg South is. Mindegyiknek mások a stílusjegyei. Például a West az durvább, gengszteres zenét csinál (pl: 2pac, Eazy, Snoop).

2009. jún. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Uhh köszi, akkor már értem, hogy a lányok (mint én) miért nem képesek megérteni a fiúk szerint. Köszi, hogy elmagyaráztad, akkor már értem, hogy az az ismerősöm miért West Side-os :)
2009. jún. 14. 14:12
 8/9 anonim válasza:
72%

West Side--> Amerika nyugati partján elő rapperek akik a G's (gangsta rap) magyarul gengszterrapet űzik Pl.:Bandák drogok,elnyomás ellen irányuló szövegek)

rapperek:2pac,Eazy-e,Dr.Dre,Snoop Dog,Ice Cube,Nate dog

East side---> Amerika keleti partján elő rapperek és java részt az utcákról az utcai életről és a Pénzről szól

rapperek: Wu-Tang Clan,Biggie,Mobb Deep

2015. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Nem csak stílusok.

Rap stílusként Westsideon inkább a ghettos stílus, illetve a komoly drogos, bandaháborús életről rappelnek. Bár a nagyok mára már halottak. [R.I.P.]

Képviselői: 2Pac, Eazy-E, Dr. Dre, Snoop Dogg, Ice Cube, Outlaws, Tha Dogg Pound.

Eastsideon nem igaz, hogy gazdagok vannak, csak ott inkább az élet nem olyan durva dolgairól rappelnek. Bár szerintem viszonylag hasonlít a két oldal rap-stílusa.

Képviselői: Biggie Smalls, Junior M.A.F.I.A., Mobb Deep, DMX, Fat Joe, Nas, Jay-Z, Puff Daddy.

Ezenkívül Westsideon a Death Row Records a nagy lemezkiadó, Eastsideon pedig a Bad Boy Records.

Bandaháborúk ügyében annyi külömbség van, hogy Westsideon Piru Bloods-Avenue Crips-és a latin bandák háborúznak, mára már a latin bandáknak nagyobb a területe.

Eastsideon csak bőrszínre mennek.

2015. dec. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!