Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Jobbik meg akarja akadályozn...

A Jobbik meg akarja akadályozni a melegfelvonulást!?

Figyelt kérdés
Tudnám mi köze van egy politikai programnak az emberi ostobaságból eredő utálkozáshoz? Őszintén, mi a frász előnye lesz a Jobbiknak, ha netán megakadályozná? Az ész megáll. Ez civilizáltabb országokban úgy megy, hogy családtagokkal, haverokkal stb végül is egy karneválszerű népünnepély, na nálunk ill. sok kelet-európai országban pedig egy botrány. De miért? Mi nem tudunk normálisan viselkedni? Nekem se tetszik, na de nem az én dolgom, felőlem vonuljanak, ebből miért kell botrányt csinálni? Van ám sok minden más is, ami nem tetszik nekem !!! Én csak az emberi butaságot, intoleranciát vélem felfedezni, de elég szomorú ez itt napjainkban, elvileg mint "civilizált" uniós országban ... egyszerűen nem is tudom ésszel felfogni. Akiket annyira zavar a dolog, sztem ott eleve valami nincs rendben. Rosszul látom? Miért tud ez máshol békésen és ünnepély-szerűen lezajlani? Tényleg ennyire idióta nép lenne a magyar?
2009. jún. 15. 08:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
68%
Mert a melegfelvonulás nem normális, ne legyen belőle karnevál és FŐLEG NE legyen belőle népünnepély. Nem ettől lesz egy ország civilizált! Ez csak egy liberális maszlag, amit itt szajkózol.
2009. jún. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 A kérdező kommentje:

Nem ETTŐL lesz, ez csak jele a civilizáltsági szintnek. Nézz már körül kicsit Ny-Euróbában ...

Másrészt sztem amig ilyeneket mondasz, hogy nem normális, addig meg sztem olvasgass a témakörben, mert akkor esetedben is csak a sötétséget látom sajnos. Tudod ezt asszem olyan 1980 körül hivatalosan is levették a betegségek listájáról, valamint még nekünk is anno gimiben szexuális felvilágosítás címszóval tartott előadáson úgy mutatták be a hetero ill. homoszexualitást, mint két azonos értékű szexuális orientáció ... (pszichiáter + pszichológus előadóktól).

Most akkor hogy van ez? Mi tartjuk magunkat a hülyeségekhez a tudományos tények ellenére? Ez megint annyira magyar:-)

2009. jún. 15. 08:17
 3/67 A kérdező kommentje:
De megindokolhatnád mégis mit értesz NORMÁLIS alatt, sztem gondban lennél, ha erre észérveket kellene hoznod.
2009. jún. 15. 08:18
 4/67 anonim ***** válasza:
73%

Akkor mi miért nem vonulunk fel? Ha a kettő egyenértékű akkor hetero felvonulás is kellene...

Komolyra fordítva a szót, igazából a fő probléma az velük, hogy gusztustalanul viselkednek ezeken a felvonulásokon. Nem tudom tolerálni azt, hogy férfiak egy szál tangában rázzák a feneküket. Undorító!

Remélem, hogy a Jobbik megakadályozza! Én nem akarok egy elfajzott országban élni. Lehet lepontozni, de ez a véleményem.

2009. jún. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
72%

Az hogy latexruhás, perverz kankós liberális melegek vonaglanak az andrássy úton, közbe részegen meg bedrogozva táncolnak, nem a civilizációt mutatja.Az hogyha valaki meleg engem nemérdekel ameddig én nem látom rajta!Semmi közöm hozzá hogy ki milyen, de akkor ne mutogassa nekem mert kihúzopm a belét!

Magyarországon ha karneválszerü népünnepélyt akarsz akkor menj debrecenbe virágkarneválra!Sokkal jobb.

És a legutolsó dolog a melegfelvonulás lenne ahova elvinném a gyerekeimet.Ostoba vagy nagyon!

2009. jún. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
59%

a NORMÁLIS a heteroszexuális, mert ez a természet rendje,ás ők tudnak útódot nemzeni, ami egy ember életének a legfőbb célja!az összes többi elfajzottnak valami hibája van!akik hibásak megtalálják a többi hibást és együtt gusztustalankodnak!

TAJGETOSZ!

2009. jún. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
60%

A mai Magyarországon ilyen kérdést sajnos hiábavaló is felétenni. Én is azokból a pszichológusokból vagyok egy, aki valóban egyértelműen vallom, hogy egy fiatalban megerősíteni kell a homoszexuális vágyakat a személyiségfejlődés során, ha egyszer már felmerültek, mert ha nem, annak csak elnyomás lesz a vége, annak pedig ezer féle lelki betegség, ill. nem ritkán az egész élete tönkre mehet és megy is. Akkor nem jobb ennél ha elfogadja saját magát?

De én bele fáradtam már a győzködésbe, csak megerősítem, két azonos értékű, és két egyformán egészséges szexuális vonzódásról, orientációról van szó, nincs ebben semmi beteges. Azt sajnos jól látod, hogy a magyar társadalom nincs aazon az értelmi színvonalon, ill. túl zárt ahhoz, hogy ezt a kérdést civilizáltan tudja kezelni.

Mondok egy példát: egy X nyugati országban teljesen mindennapi, hogy X középiskolában van X számú meleg évfolyamtársuk, és eszébe nem jut senkinek, hogy emiatt ne barátkozzon vele, vagy nagyrészt nem merül fel semmilyen ellenérzés se eleve, addig nálunk valóban inkább az megy, hogy "jaj csak ki ne derüljön". Sajnos ez van, de egy nagyon lassú előrehaladást mintha azért látnék nálunk is.

Azért megnyugtató dolgot is mondok neked: a mai fiatalabb generációkban már egyre nagyobb toleranciát, egyre nagyobb nyitást tapasztalok ez ügyben, és az sem ritka, hogy egy heteroszexuális fiúnak van nem egy meleg haverja, ismerőse. De ez még mindig csak az értelmesebb körökre jellemző sajnos, aztán meg van egy széles igen csak ész nélkül szaladgáló réteg, nem is tudom milyen szóval jellemezzem őket. Máshol is kifejtettem, itt is fenntartom, ez az egész témakör kezelése csupán tolerancia kérdése, és mint olyan, bizonyított és egyértelmű tény, hogy a tolerancia az intelligencia legfontosabb mércéje. Hát kb. erről van szó, ez nálunk úgymond még nem divat olyan széles körökben intelligensnek lenni. Megvallom, én magam is tapasztalni tapasztalom az utálkozást, okait viszont nem értem teljesen. Részben tabutéma, részben pedig valóban az "openminded" mentalitás hiánya.

Még egy problémát látok: sajnos nálunk a felvonulásokon csak a melegeknek valóban az a rétege jelenik meg, akik közöttük is csak egy kisebbség, ám az a kisebbség, amely a legnagyobb ellenszenvet kiváltja. Csak ez egy olyan dolog, hogy XY lányok bálványa, élsportoló pedig nem fog kimenni, hiszen magam is melegektől hallom, hogy mereven elzákóznak a botrányozós rétegtől. Bonyolult egy téma ez, amolyan oda-visza játék, mert a melegek meg egyfajta polgárpukkasztásnak is szánják, tehát úgy vélem, ha nagyobb lenne az elfogadás, az ilyen jellegű "botrányoskodások" is eltűnnének, és az lenne a vége ami más országokban is, hogy nem a botrányt okozó réteg megy csak úgymond felvonulni, hanem ahogy mondtad, egy ünnepség. Na de ez itt nálunk egyelőre utópia, még évtizedek kellenek, hogy az emebrek gondolkodásmódja radikálisan változzon. De ahogy mondtam, vannak erre mutató jelek, csak ez egy hosszú és nagyon lassú folyamat.


Nos ... mégis kimerítő voltam, azt hiszem.

2009. jún. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
54%

Sok mindenre lehetne reagálni, meg vagyok döbbenve, de mégsem csodálkozom (sajnos), ámde azért egy dolog azzal kapcsolatban amit az imént mondtam:

"a legutolsó hely ahova a gyerekemet vinném"

Hát bizony, ugye meglepődnél, ha pont a te gyereked állna oda egyszer eléd, és mondaná azt, hogy "apu, tetszik vagy sem, márpedig meleg vagyok, ez van". Mit szólnál?


Másik dolog: egyik évben néztem a tudósítást és volt egy hihetetlen pozitív tapasztalatom is: a felvonulók mellette ott állt egy fiatal apuka, nyakában a kisgyerekkel, mellette a másik kettő, és a riporter megkérdezte, nem lát semmi furcsát abban, hogy kisgyerekeket ide hoz? Ő pedig azt válaszolta, és nagyon meglepődtem a józan gondolkodásán, ezért is mondtam, hogy azért egy lassú változás van, csak hát az eredmén ymég várat magára: "én úgy gondolom, nincs ebben semmi különös, hiszen sokkal nagyobb problkéma lenne eltakarni a gyerek elöl a valóságot, márpedig ha létezik ez a jelenség, akkor természetesen meg kell ismerniük", sőt emlékszem még azt is hozzá tette: " sokkal jobb, ha kisgyreekként találkozik amlegeséggel, és még természetesként fogadja el, mert korán látja, mintha úgy nő fel, hog yegyetlen melegel sem találkozik, aztán meg lehet hogy pont az ő osztálytársa vagy legjobb barátja lesz az aki bevallja neki, hogy meleg".

Hát igen ... ilyen egy intelligens ember nagyjából, d e ebből még kevés van, én úgy veszem észre. De gondoljunk bele, miylen igaza volt ennek az apukának! Ha a gyerekei felnőnek, nekik garantáltan nem lesz problémájuk azzal, ha a legjobb gyerekkori barátjukról pl. kiderül. hogy meleg, hiszen teljesen természetesként fogadja el. Hát én ezt a hozzáállást jóval egészségesebbnek tartom, mint az utálkozást (tegyük hozzá, ami jórészt a tudatlanságban gyökerezik).

2009. jún. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
49%

Én toleráns vagyok a normális emberekkel, de nekem ne mond hogy az vagy egy szanaszétb*szott se.ggel!

Ne idegesitsetek már hogy egyenrangú lenne!Hol lehet utódja egy homoszexuális párnak?Keresztény, katolikus országnak az ilyen melegfelvonulást NEM szabad megengedni!

A melegek azért zárkóznak mert ők is érzik hogy valami gond van, de a természet is jelzi ezt, gondoljatok csak az AIDSre, megtizedeli a sok meleget! nem véletlen!

2009. jún. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pszichológus józan válaszát, de láthatja milyen borzalmas vélemények kerülnek elő. Hát mégiscsak ez lenne a színvonal ...

Elárulom: az én legjobb barátom egy hetero srác, és abszolút semmi baja nincs velem, neki barátnője van, nekem barátom, és lássatok csodát, quurvára nem izgatja, meg se fordul a fejében, hogy gond lenne, ha pl. együtt megyünk kirándulni, strandra, szórakozni és stb.

De igazad van, ebből a toleráns gondolkodású hetero srácokból van kevesebb azt hiszem.

KIEMELNÉM! ELHATÁROLÓDOM ÉN IS A MELEGFELVONULÁSOKTÓL ILL. A BOTRÁNYOKBÓL ÉS ÉN MAGAM SE VAGYOK HAJLANDÓ KIMENNI, mint ahogyan egyetlen normális meleg se hajlandó. Higgyétek el, az "igazi, többségi" melegek is rossz szemmel néznek a felvonuló, "tangabugyis" melegekre ... Én azért vagyok meleg mert fiú tetszik, azaz egy fiú legyen FIÚ, és ne legyen rajta tangabugyi, Ez tiszta őrület ! Áááá, bel es emegyek jobban, de nem tudom felfogni miért kell egy melegnek lányosnak és tangabugyisnak lennie, ez egy agyrém.

2009. jún. 15. 09:04
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!