Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Vajon "valóra válik" a falansz...

Vajon "valóra válik" a falanszter szín?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ma eléggé olyan kezd lenni a világ, mint a fent említett színben. Amolyan "egységes", globális, földhözragadt, érzelem-és ünnepmentes, tudomány-centrikus és olyan nagyon "tömeg-gyártott".


Nem fejtem ezt ki bővebben, mert aki olvasta a színt, tudja, miről szól, aki meg nem, az úgysem tud válaszolni értelmesen erre a kérdésre.



2012. márc. 28. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem, máris megvalósult:(((
2012. márc. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Félek, hogy már toronyegyenest az eszkimó szín felé tartunk.
2012. márc. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a falanszter felé tartunk, de én inkább azt mondanám, hogy már be is léptünk a falanszterbe, csak még valahol az "elején tart" a dolog.


Úgy értem, globalizálódik a világ, művészet helyett giccset "zabálnak" az emberek, a vallások háttérbe szorulnak. Ellenben, "A Tudomány" a minden.


Emellett viszont a "Római szín" is jelen van, mert csak tudományban nem lehet élni. Hanem, kell az a hedonizmus is az "egyszerű embereknek".

2012. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem pont ma jutott ez eszembe, ennek a zenének a klipjéről:


http://www.youtube.com/watch?v=llDikI2hTtk


és tényleg így állunk. az ember beáll a sorba, minden nap beveszi a napi adag agymosót (média, tv, internet, bulvár akármi...) aztán visszaáll a sorba..

2012. ápr. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nem lesz ilyen, nem valósul meg!

(Amin gondolkodnak az EU-ban, hogy a gyerekeket óvodákba, szüleiktől elkülönítve élnének, az ijesztő, kétség nem férhet hozzá.

2012. ápr. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A poén az, hogy mindenki a kommunizmusra hitte, hogy ott valósul ez meg, Madách meg az államkapitalizmusra gondolt, de ha belegondolunk, akkor, ha ebben a formában nem is valósul meg, de azért vannak neki jelei, és érdekes módon a kapitalista társadalmakban!
2013. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!