Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményed azokról, akik...

Mi a véleményed azokról, akik "siettem" és ehhez hasonló szövegekkel próbálnak leszerelni, amikor szólsz nekik, hogy igénytelenül írnak?

Figyelt kérdés
És ehhez még bunkó, alpári stílusban válaszolnak, és azzal jönnek, hogy ők bezzeg az intelligens egyetemisták, akiknek nincs ideünk minden szót leírni.
2012. ápr. 4. 17:33
 1/10 A kérdező kommentje:

*idejük

Kihagytam egy betűt, de utólag nem lehet szerkeszteni.

2012. ápr. 4. 17:34
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy igénytelenek, udvariatlanok.
2012. ápr. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Ha valamit szólnék, az az lenne, hogy szánalmas, ha egy egyetemista nem ír automatikusan helyesen.
2012. ápr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hangulat kérdése, van amikor szóváteszem, van amikor csak átsiklok felette. Unom, hogy mindig az igénytelen tuskókkal vitatkozzak.
2012. ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb, mikor az az indok, hogy mobilról ír. Nah és? Azon is lehet helyesen írni.
2012. ápr. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk a mobilosokat kicsit meg kell védjem. Én hirtelen kellett átszokjak, amikor elromlott a gépem, a párom mobiljáról neteztem. És bizony jó idő eltelt, mire megtaláltam az ékezetes betűket, meg a ponton kívül a többi írásjelet. Tehát addig ékezetek és vesszők nélkül írtam, holott tudom, hogy helytelen..
2012. ápr. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem arra értettem, hanem amikor teljesen elírnak egy szót, teljesen helytelenül, itt nem a hosszú, rövid ékezetekre gondolok. Vagy pics@ul ír, aztán ráfogja a mobilra.
2012. ápr. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj fel a chat.hu-ra, ott mindenkinek, aki nem tud helyesen írni, új billentyűzete van, vagy diszlexiás :D. A helytelenül írók többsége azért nem ír helyesen, mert nem tud. De van ellenpéldám is: egyik ismerősöm értelmes, olvasott ember, kiválóan tud helyesen írni, mégis rosszul ír, mert gyorsan gépel, és nem is érdekli az egész.
2012. ápr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Amikor látni, hogy azért vannak a hibák, mert sietett az illető, és gyorsan próbált írni, az még nem is zavar annyira. Vagy ha valaki külföldről ír, és nem használ ékezeteket. (Ezt mondjuk nem értem, mert könnyedén lehet állítani, amikor katalánul írtam nekem is katalánra volt állítva a billentyűzet, pedig amúgy magyar és itt élek Magyarországon...)


Viszont tudom, nem szép dolog, de amikor valaki semmi írásjelet nem használ (se pont, se kérdőjel, esetenként még szóköz sem), akkor sokszor nem vesződöm a kommentje értelmezésével, hanem lepontozom és tovább ugrok. Annyira fel tud bosszantani!


Legeslegjobban az idegesít, amikor látni, hogy valaki nem túl intelligens és tényleg... nem is tudom, mit mondjak.

Tipikusan így írnak: naon, ijen, evet, melete, kűlföld, bóríték, álltalános, házbúl, elvátak... Szerencsére nem nagyon jutnak most eszembe.


De várjatok! Szeretnék elnézést kérni az én helyesírási hibámiért is, ezzel a szóval, amit pár napja olvastam valahol, így volt leírva az illető lakóhelye: szexárd.

2012. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, ha valaki siet, akkor esetleg több billentyűt nyom le egyszerre vagy rossz sorrendben írja a betűket. Az én esetemben gyakori, hogy nmet írok nem helyett, ha sietek. De nem kerül semmibe kijavítani. Ráadásul nem is értem, ha valakinek van ideje fórumozni vagy itt lógni, de arra nincs ideje, hogy odafigyeljen, hogyan is ír?


Az én egyik ilyen kedvenc szavam a "tely". Amikor először láttam, azt hittem, valami külföldi szó. Sajnos nem az volt, hanem tej akart lenni.

2012. ápr. 4. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!