Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A közvetlen családodon kívül...

A közvetlen családodon kívül csinálnál a barátod/barátnőd családjának nagyobb dolgot ingyen?

Figyelt kérdés
Megtettem 1 'szívességet olyannak, akihez még csak közöm sincs és pofátlan módon újat kér. Hogy igazítsam el, hogy azért ezért fizetni szoktak? mert eszébe sem jut, csak ki könyörgi a dolgokat.
2012. ápr. 8. 11:29
 1/5 A kérdező kommentje:
mint pl; kárpitozás, csempézés, festés, varrás, burkolás...stb
2012. ápr. 8. 11:30
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha megveszi hozzá az anyagot, én megtenném a családjának, ha olyan jó barátom.
2012. ápr. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Legyél egyenes, különben életed végéig le fognak húzni, hisz hagyod.


Mondd azt, hogy te is pénzből élsz, ezért a fizetős ügyfelek elsőbbséget élveznek, így viszont nincs időd nekik is segíteni. Hátha kapcsolnak.

2012. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval. Persze más az, ha nagyon jó barát családjának, avagy a párod családjának segítesz, de szimplán haveri szívességből nem tatarozhatsz ki mindenkinél. (vagy ha még is, akkor jöhetsz hozzánk is :))


Lényeg a lényeg, ahogy az utolsó is mondta, mondd el nekik, hogy szükséged van a pénzre, ezért a fizetős klienseket vállalod most, nem érsz rá hozzájuk menni, valamiből meg kell élned. Ha jó haver és kapcsol, akkor mondjuk lehet nem fizettetném ki vele a teljes munkadíjat, de legalább a felét, hisz te sem ingyen élsz!

2012. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak ha tényleg jó viszonyban vagyok vele is, és nem követelőzik meg húz le pofátlanul mindennel... de az alapanyagárat akkor is elkérném, azt hiszem, ha ilyen kaliverű dologról van szó. Én beszélnék vele, hogy ne haragudj, nem vagyunk olyan nagyon jó viszonyban, nekem nem kevés pénzembe került ez meg ez, és ezért máshol még jó kapcsolatban élló fél is fizetni szokott, még ha kevesebbet is, legközelebb tartsd ehhez mahad.
2012. ápr. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!