Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol van a határ a magabiztossá...

Hol van a határ a magabiztosság és a beképzeltség között?

Figyelt kérdés
Tessék! Akár családon belül is, nézik e azok az emberkék, akik annyira magabiztosak és úgy beszélnek ahogy ezt ki akarják fejezni, hogy a másiknak ez hogy jön le úgymond? Magabiztosságnak nevezhető e az, ha egy harmadik személy előtt akarsz úgy magabiztosságot sugározni, hogy azt úgy teszed, hogy a kommunikáció során a másodikat a földbe döngölöd? Tessék válaszolni. Jól látom ezt? Ez egy xarság szerintem.
2012. ápr. 10. 09:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Ha valaki nagyon buta, de mégis megjátssza magát, ergó okoskodik, természetesen a földbe döngölöm ha tehetem.

Ettől nem értem magam beképzeltnek.

2012. ápr. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Jó, ez okés, bár én ekkor sem tudnék mást megalázni, de én ilyen vagyok. Lehet túl sokat voltam megalázva és tom milyen? Hát valószínű.
2012. ápr. 10. 09:26
 3/21 anonim ***** válasza:
A beképzeltség nem az, hogy valakit lealázol, hanem hogy magadat magasztalod. Így nem igazán értem a kérdésedet..
2012. ápr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Tegnap volt itt egy kérdés, egy nő kérdezte, hogy hol vannak művelt férfiak, akik olvasni is tudnak, mert ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ, aztán 1000 könyvet elolvasott, és ŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ...


Na, ez beképzelt volt.

2012. ápr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nem volt még olyanotok, hogy láttatok valakit beszélni vagy csak menni az utcán és azt mondtátok rá, hogy hú de beképzelt gyökér lehet ez. Közben meg lehet, hogy csak magabiztos, azért huzza ki magát, vagy ilyesmi. szóval ne csak a szóbelire gondoljatok.
2012. ápr. 10. 09:27
 6/21 A kérdező kommentje:
a műveltes nőre is csak ráfogták. lehet nem az. most lehet neki tényleg nem nagy dolog, lehet neked igen és ezért veszi sok ember dicsekvésnek. Ez olyan mint mikor voltak diplomás kérdések és direkt úgy alakították a hozzászólók, hogy úgy jöjjön ki a kérdező, hogy dicsekszik, beképzelt.
2012. ápr. 10. 09:29
 7/21 anonim ***** válasza:
96%
Mondjuk tény, hogy gyakorta összekeverik a beképzeltséget azzal, hogy valaki tisztában van az értékeivel. Én pl kijelenthetném magamról, hogy okos vagyok, szép vagyok, mégsem teszem. Tisztában vagyok a jó tulajdonságaimmal, ugyanakkor mégsem hangoztatom őket és nem élek vissza velük. Talán ez a különbség a magabiztosság és a beképzeltség között.
2012. ápr. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

a járásban nem, mutatkozik meg a beképzeltség, kivéve akkor ha 10 percenként a tükörbe nyálazza magát..

a beképzeltsége és a magabiztosság közötti határ: a magabiztos ember tudja a határait, és eszerint cselekszik,

a beképzelt ember is tudja a határait, és ezzel dicsekszik összevissza, vagy már át is lépi a saját határát (nekem már volt húsz nőm, mert annyira jó vagyok, hogy mindenkit letudok fektetni)


szerintem a határt a kérkedésnél lehet meghúzni...

2012. ápr. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Meg van amúgy egy köztes is, aki csak direkt teteti a beképzeltséget, biztos találkoztatok már ilyennel is, és azt várja, hogy vegyed a lapot, hogy csak hülyül. Én is csinálok néha mondjuk így de nem jellemző. Igazából akkor jön ki rosszul ez a határ ha tényleg emberek előtt jön ki belőled és érint egy másikat vagy többet. Mert a többi nem tudhatja, hogy mi az alapja, vagy van e igaza a dolognak.
2012. ápr. 10. 09:38
 10/21 A kérdező kommentje:
ja meg a másik, ha valaki amúgy visszahúzódó, de mondjuk elért valamit, amire büszke, és azért néha összeszedi magát és mer magabiztosan viselkedni arra is rávágják, hogy beképzelt lett. pedig csak néha megengedi magának, hogy úgy viselkedjen ahogy kellene mindig is. Én pl ilyen vagyok, engem így szoktak meg és ha hülyülök én is vagy ilyesmi már néznek rámfele, hogy mivan ezzel....
2012. ápr. 10. 09:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!