Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai fiataloknak nehezebb...

A mai fiataloknak nehezebb önállósodni vagy egyszerűen csak életképtelenek?

Figyelt kérdés

Mielőtt kiakadnátok az életképtelen jelzőt,azt magamra értettem. 24 éves vagyok,1 éve végeztem és azóta nem találok munkát,de komolyan semmit.Küldözgetem az önéletrajzokat,munkanélkülibe járok,állásinterjúkra és semmi. Tízen évesen azt hittem,hogy ilyenkorra házam és családom lesz,erre fel nincs semmim. Sok helyen olvasom,hogy sok huszonéves van hasonló helyzetben.

Anyukáméknak ennyi idősen házuk és három gyerekük volt.

Szerintetek ez az én hibám? Életképtelen lennék? Nagyon elkeseredett vagyok,úgy érzem az élet elszalad mellettem.


2012. ápr. 10. 15:19
 1/6 anonim válasza:
90%

Először is nyugi. Nem vagy egyedül. Én már harminc múltam, de ugyanitt tartok, ahol te. Nem vagy életképtelen. És szerintem egyáltalán nem a te hibád, mint ahogy az enyém sem az, hogy nem értünk el semmit.


Egyszerűen a szüleink még teljesen más rendszerben nőttek fel. És el sem tudják képzelni, hogy most teljesen másképp van minden. Nekik még volt jövőképük, biztos állásuk. Pl. anyám 19 éves korában bement a gyárba dolgozni, ami a lakóhelyén volt, és onnan ment nyugdíjba. Ma ilyen nincs. Úgyhogy csak annyit tudok mondani, hogy próbáld meg elhinni, hogy nem te tehetsz róla.

2012. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Phoney ***** válasza:
57%

A '80-as generáció ilyen irányú problémáiról már egész gyűjteményt írtak.


[link]

2012. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Első,sajnálom hogy Te is hasonló helyzetben vagy. Olyan rossz,hogy nem tudok egyről a kettőre jutni.Igyekszem nem elhagyni magam,igyekszek hogy minél előbb legyen munkám. Neked is kívánom,hogy úgy alakuljon az életed,ahogy szeretnéd.

2012. ápr. 10. 16:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"A mai fiataloknak nehezebb önállósodni vagy egyszerűen csak életképtelenek?"


Ezek a mai fiatalok!...


"24 éves vagyok,1 éve végeztem és azóta nem találok munkát,de komolyan semmit."


21. században, fejlett országokban így megy ez.


"Szerintetek ez az én hibám?"


Itt közgazdaságtani és szociológiai összefüggésekről van szó. Az, hogy kinek a "hibája", ehhez képest mese habbal. Nem lesz attól több munkahely, ha mindenki elkezdi megbánni a bűneit, vagy belátja, hogy "hibás". Nem is attól lesz kevesebb, hogy milyenek "a fiatalok".


A korodbeliek 30%-a munkanélküli (Spanyolországban 50%, Kenyában biztos sokkal kevesebb). Ha nem lennél munkanélküli, akkor valaki más lenne az, és ő elmélkedhetne azon, hogy "életképtelen"-e. Valójában meg az történik, hogy így osztották a lapokat.

2012. ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Inkább úgy mondanám, hogy később kezdődik az önállósodás. Hosszabb ideig tanulnak a mostani fiatalok, később állnak munkába. Ehhez persze a jelenlegi munkaerőpiaci helyzet is hozzájárul.
2012. ápr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok és egyáltalán nem tartom magam életképtelennek. 22 vagyok hamarosan lesz egy diplomám, de most nincs jogviszonyom és állást keresek. Nem lehet sehol se munkát kapni, pedig jelentkeztem már kisegítőnek is, de mindenhova tapasztalat kell vagy szakképzettség. Diplomámmal mérnök leszek, de nem igazán lehet azzal sem elhelyezkedni, mert ott is úgy indul hogy 2-4 év tapasztalat kell, gyakorlati helyet is iszonyat nehéz volt találni.

Szóval marad a munkakeresés, igaz még csak 2 hónapja csinálom, de nagyon lelomboz, hogy sehova nem kellek.

2012. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!