Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hamarosan magyar állampolgár...

Hamarosan magyar állampolgár leszek. Eskűtételben a himnusz is benne van, az egészet kell tudnom, vagy elég az első szakasz is?

Figyelt kérdés

Családdal tesszük le az esküt(Erdélyben).Hogy is van ez?csak mi énekeljük, vagy minden jelenlévő személy?Örülnék, ha olyan is válaszolna, aki tapasztalta már ezt.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. ápr. 10. 17:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Most komolyan, te hallottál már valaha olyan magyar himnuszt, amelyben az egészet eléneklik az elejétől végéig? A magyar himnuszban Kölcsey versének első szakasza van, ennyi.
2012. ápr. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első versszakot illik tudni, mivel hivatalos ünnepekkor ezt énekeljük. Általános- és középiskolákban követelmény az egész verset tudni. Ennek ellenére vannak olyanok, akik még az első versszakot sem tudják.

Pár éve olvastam magyar állampolgársági vizsgáról szóló könyvet, hát nem egyszerű, sokan nem mennének át.

Miből leszel magyar?

2012. ápr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, Erdély, akkor egyértelmű.
2012. ápr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy elég az első versszakot tudni, mivel itt Magyarországon is kevesen tudják az egészet. De aki az első versszakot sem tudja az elsüllyedhet szégyenében.


Utóirat: Én a Székely himnuszt jobban ismerem mint a Magyart :D (nem tehetek róla, hogy szép)

2012. ápr. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdem, mert ez még is úgymond egy vizsga.Rég tudom az elsőt, középiskolás még nem vagyok.


Negyedik: a Székely Himnuszt én is teljes egészében ismerem, nagyon szép:)

2012. ápr. 10. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
én még az első versszakot se tudomxD
2012. aug. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!