Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyik jó barátom román állampo...

Egyik jó barátom román állampolgár, de törzsgyökeres magyar. Szeretne magyar állampolgár lenni, be is adta a kérvényt, meg is fogja valószínűleg kapni, de ez sok idő. Tudok neki azzal valamit segíteni ha az én magyarországi lakcímemre bejelentjük őt?

Figyelt kérdés
úgy tudom hiába lesz magyar állampolgár, személyit nem kap, de így bejelentett magyar lakcímmel kaphat. mi mind a ketten külföldön vagyunk, nekem van elég sok jogom, nem kell annyi papírt intéznem,munkát is hamar kaptam, de neki mindenhez ilyen-olyan papír kell. és ez szomorú dolog, hiszen ő ugyan olyan magyar,mint én/mi/, csak erdélybe született...értelmes válaszokat légyszi,köszi

2012. jan. 25. 10:13
 1/3 Erzsébet1980 válasza:
Szia,én is még mindig román állampolgár vagyok,most készülök beadni a papírjaimat,nekem már több éve van magyarországi állandó bejelentett lakcímem,és az a tapasztalatom,hogy igen,valamivel könnyebb így intézkedni. Ha van lakcíme kaphat adó,taj kártyát,tehát simán dolgozhat,érvényesülhet Magyarországon.
2012. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha megkapja az állampolgárságot, akkor lesz magyar útlevele. Ha jól értem, akkor harmadik országbeli munkavállaláshoz kellene, ahhoz ugyanúgy megfelel, sőt, előfordul, hogy jobban is szeretik (én legalábbis az eddigi 2 db országban, ahol ilyesmivel próbálkoztam, így tapasztaltam). Amúgy a román útlevél főleg a latin országokban hátrány, mert náluk rengeteg román vendégmunkás és nem-munkás él, és sajnos sok a negatív tapasztalat velük kapcsolatban.

Arról nem tudok, hogy az állampolgárság megszerzését gyorsítaná, ha van bejelentett magyarországi lakcíme, de megeshet.

2012. jan. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
és ahhoz hogy bejelentsük hozzám ugye nem kell semmilyen papír vagy akármi. a szüleim nevén van a ház, ők is bele egyeznek. nem tudod ez hogy zajlik?
2012. jan. 25. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!