Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért csíp a csalán? Mi...

Miért csíp a csalán? Mi váltja ki érintésre azt a bizonyos érzést?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 11. 18:02
 1/7 Tóth Bulcsú ***** válasza:
A csalán szárán és a levélen serte- és csalánszőrök találhatók. A csalánszőr egy különleges felépítésű mirigyszőr, melynek a feji része törik le érintésre, a megmaradó csonk a bőrbe fúródik, befecskendezve savas anyagát, melyben acetilkolin, hisztamin, szerotonin is található.
2012. ápr. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyítóval megnéznéd, akkor látnád, hogy több ezer apró kis lándzsaszerű tüske van a levélen és a száron. Ha hozzáérsz a csalánhoz, ezek szúrnak meg. :)
2012. ápr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy a tüskékben hangyasav van (nem, ez nem a hangyáktól származik, csak ez a neve).
2012. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, és ezeket a típusú növényeket amennyire én tudom, kontaktmérges növényeknek hívják, vagyis elég hozzájuk érned, hogy kifejtsék a hatásukat. Érdekesség, hogy a nyál elvileg semlegesíti a mérget, vagyis nem csípi meg a szádat, ha beveszel egy levelet.
2012. ápr. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Igen, és ezeket a típusú növényeket amennyire én tudom, kontaktmérges növényeknek hívják, vagyis elég hozzájuk érned, hogy kifejtsék a hatásukat. Érdekesség, hogy a nyál elvileg semlegesíti a mérget, vagyis nem csípi meg a szádat, ha beveszel egy levelet."


Erről eddig nem is tudtam, de akkor már megvan, hogy tudják egyesek nyersen enni a csalánt.

2012. ápr. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2012. ápr. 12. 10:12
 7/7 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!