Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem teszünk semmit...

Miért nem teszünk semmit embertársaink jólétének érdekében, ---általánosságban?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 12:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mert emberek vagyunk.
2012. ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hogy érted ezt kérdező?Mindenki tesz a saját jólétének érdekében.Vagy mire gondoltál?


Mindenki adja be a közösbe és legyen elosztva igazságosan?Neeem!Kizárt.Vagy hogy én vegyek házat egy hajléktalannak?Hát biztos nem ,még ha milliomos lennék akkor se.

2012. ápr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ezek szerint 15-20 évvel ezelőtt még állatok voltunk? Mert ugyan csak 22 éves vagyok, de emlékszem hogy 10 éve úgy építettük fel a házunkat, hogy a haverok barátok segítettek, zéró munkadíj--mára már a barátok is megszűntek--ennek mi az oka?
2012. ápr. 13. 12:49
 4/15 A kérdező kommentje:
Szerintemazoktól akik csúnyán tele vannak, azoktól el kéne venni hivatalosan majdcsak mindent( a bill gates) félékre gondolok.
2012. ápr. 13. 12:51
 5/15 anonim ***** válasza:

Miért kellene elvenni?Ő megdolgozott a sikeréért és a vagyonáért.Valami hasznosat alkotott a társadalomnak ami hasznos a mindennapi életben , megérdemli a pénzét.Egyébként is ne pont őt mond , rengeteget jótékonykodik.


Szegények és gazdagok mindig is voltak és mindig is lesznek.Ez a világ rendje.Még a szocializmusban is voltak gazdagok , ott elég volt hogyha nyalsz és hosszú a nyelved, nem kellett tehetség vagy ész.


Van aki gazdag lesz van aki nem.Ezt el kell fogadni , ez a világ rendje.

2012. ápr. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Mert az emberek önzőek. Én csak azoktól venném el, akik mások tönkretételéből gazdagodnak meg pl politikusok.


Mindenki saját magának próbálja megteremteni a jólétét.

2012. ápr. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
5-ös, ha valamit is tudsz a microsoft kezdeteiről, akkor tudod, hogy a jó öreg bill bizony 1 senkiházi tolvaj.
2012. ápr. 13. 13:01
 8/15 A kérdező kommentje:
6-osnak igaza van, teljesen jogos, én is osztom a nézeteidet.
2012. ápr. 13. 13:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Ez a baráti megsegítés, pl. házépítésben ma is megvalósítható, kellenek hozzá barátok és innen már megy is. Persze azért a sört álljad. :D De egy idegen megsegítése... hát az emberek sem fürdenek a magasba dobott 20ezresekben, ami azt illeti... Egy gazdag embertől pedig nem követelheted, hogy ossza szét a vagyonát, de általában adományoznak szervezeteknek.
2012. ápr. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért kell egyáltalán ilyen dolgokon gondolkozni. Nagyon primitívek a kommentjeid. Te szoktál adakozni a szegényeknek? Végzel valamilyen szervezetnél önkéntes munkát? Segítesz valakinek érdek nélkül csak úgy? Különben a mai vállalkozós, számlaadós világban már nem működi az, hogy a barátok segítenek az építkezésen, mert még azt is be kell jelenteni, és nekik meg számlát kell adniuk, akkor is, ha csak rövid időről van szó! Nézz utána annak ami ellen "lázadozol"!
2012. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!