Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » üllő, gyál, vecsés, szigetszen...

üllő, gyál, vecsés, szigetszentmiklós és környékéről szeretnék tapasztalatokat, elsősorban kisgyeremekes családokét (? )

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 21:52
 1/3 A kérdező kommentje:
érdekelne még,h milyen lakóparkban élni kisgyerekekkel. panelból költöznénk és félek h ugyanolyan zajos. vagy esetleg ott komolyan is veszik a házirendet?
2012. ápr. 16. 21:55
 2/3 anonim ***** válasza:

Szigetszentmiklósról:

Azt tudni kell róla, hogy Budapest után az országban itt növekedik a leggyorsabban a népességszám, ergo mindig új lakóparkokat húznak föl, autópályát, gerincutat építenek, satöbbi. De ez általában az egész környékre jellemző. (Igen, Budapesten is növekedik a népesség.)

A közbiztonság nem a legjobb, ha hallgatod a híreket, egy csomószor mondják, hogy házkutatást tartottak Szigetszentmiklóson ebben vagy ebben az ügyben. Például néhány hete foglaltak le egy marihuánaültetvényt. Konkrétan a rendőrséggel szemben.

A közlekedés Budapestre jó, mehetsz a ráckevei HÉV-vel, kb 45 perc az út, vagy busszal, aztán csepeli HÉV-vel. Autóval a nulláson tudsz bemenni, most szélesítik, amúgy hétköznapokon elég sok dugó van.

Sajnos a miklósi ovikról nincs tapasztalatom. :(

Három általános iskola van, állítólag a kettes(József Attila) a legjobb, de ez relatív. Gimnázium is van, a Batthyány, szerintem eleget hallottál róla mostanábana hírekben, plusz egy szakközép Gyártelepen, rögtöna HÉV-megállban. Talán mindent elárul róla, hogy a környéken gettónak hívják. :)

Amúgy elég sok park van szerintem, de persze viszonyítás kérdése is. Játszóterek is vannak, de ha például Buckába költözöl, ott nincs nagyons játszótér, viszont közel van a Kis-Duna, aminek a partja több helyen parkosítva van, tanösvénnyel.

Azt hiszem, elég részletes választ adtam. Remélem, tudtam segíteni. :)

2012. ápr. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pestszentimrét tudom legjobban ajánlani. Itt élek, szép hely, közbiztonság megfelelő/jó. Gyálon már nem a legjobb a közbiztonság, sok a cigány. Még a,it ajánlani tudok, az Felsőpakony és Vecsés.
2012. máj. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!