Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon kínos 34 évesen GOTH-na...

Nagyon kínos 34 évesen GOTH-nak lenni? Elsősorban Gothok véleménye érdekel, de persze mindenkié. Magyarázat alább.

Figyelt kérdés

Direkt ide írtam ki a kérdést, mert tudom, hogy inkább a fiatalabb korosztály olvassa ezt az oldalt,és most az ő véleményükre vagyok kíváncsi. Világéletemben GOTH voltam, bár sokáig nem is tudtam róla...mert nem követtem semmilyen irányzatot, csak "véletlenül" pont azokat a zenéket,filmeket, regényeket, verseket, életérzést, filozófiát szerettem és követtem,amit ők.

Most így "öreg" fejjel kezdem azt érezni, hogy ezt kifelé, a világ felé is mutatni szeretném (későn kamaszodom :D ) és vágyom arra az öltözködésre, stb. Sok minden történt velem az elmúlt években és nem találtam magamat, most úgy érzem, ebben a közösségben, ebben az életérzésben újra önmagam lehetnék, de valahogy félek, hogy kínos már ebben a korban. Vannak mások is így vele, hogy éretebb fejjel is vállalják, vagy tényleg csak a tinik "divatja" ez itt Magyarországon?


2011. szept. 18. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Elég súlyos, hogy még ennyi idősen sem sikerült kinőni ebből. Keress fel egy pszichológust, vagy pedig akaszd fel magad.
2011. szept. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Felkészültem az ilyesfajta korlátolt válaszokra, és ím, mégis milyen rosszul esik..
2011. szept. 18. 18:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne törődj azzal, amit mások mondanak. Ha neked ez tetszik, ezt szereted, akkor csak rajta! Azért arra figyelj, hogy a munkahelyeden tartsd be a normákat, ne akarj csakazértis szembemenni mindenkivel, mert abból lehetnek problémáid.

Amúgy nem vagy egyedül. Én 27-28 éves koromig goth/darkwave netrádiót üzemeltettem, több-kevesebb sikerrel :) (most 33 vagyok)

2011. szept. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Lehet ezt durva extremitások nélkül is csinálni, tényleg egyedien és ízlésesen. Nálunk a postán dolgozik egy ilyen lány, és senkinek nincs vele problémája.
2011. szept. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 ava87 ***** válasza:
100%
Ugyan már, dehogy kínos :) A harmincasoknak talán nincs saját stílusuk? A korosztályodban mások sem egyformán öltözködnek, gondolkodnak, hallgatnak egyforma zenét, stb. Csak egyszerűen a te stílusod, ízlésed kicsit ritkább, de ennyi.
2011. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, de részemről bármi ami bennem van az bennem van, nem a kinézetemben. de ez az én meglátásom, én "átlagos" egyszerű vagyok. viszont ha neked tetszik pl az az öltözködés, akkor miért ne öltözhetnél úgy, ahogy tetszik?.. ízlés kérdése. de egy életérzés, közösség nem a kinézetből áll, hanem hogy mi van belül. szerintem.
2011. szept. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kedves és értelmes válaszokat!!!

Utolsónak annyit még, hogy belül ez mindig meg is volt, mióta az eszemet tudom, csak valamiért, most úgy érzem, hogy kifelé is mutatni szeretném. Hosszú lenne leírni, hogy miért.

Még annyit kérdeznék a netrádióstól, ha még olvassa, hogy írhatnék-e neki egy privát e-mailt?

Még egyszer köszi mindenkinek!!!

2011. szept. 19. 10:00
 8/9 anonim válasza:
100%

Szia,nagyon jól megfogalmaztad ami rám is 100%-ban igaz.


"Világéletemben GOTH voltam, bár sokáig nem is tudtam róla...mert nem követtem semmilyen irányzatot, csak "véletlenül" pont azokat a zenéket,filmeket, regényeket, verseket, életérzést, filozófiát szerettem és követtem,amit ők."


Kb,egy éve kezdtem megismerkedni a stílussal,bár előbb még a rock volt jellemző,de ott sok olyan dolog van,ami nem én vagyok. Ahogy,már te is írtad,úgy viselkedtem,azt az életérzést éreztem mint ők. És,most már szeretném,ha ez rajtam és az öltözködésemen is meglátszódna,sőt amilyen goth cuccokat már beszereztem,azokban sokkal jobban érzem magam mint eddig bármiben.


De,hogy a kérdésedre válaszoljak,szerintem,egyáltalán nem kínos,csak(ahogy én látom) itt a mostani 30 és az a fölötti korosztály nagyon konzervatív,elítélnek mindent ami kicsit másabb a megszokottól.Tisztelet a kivetélnek.


És,ne az olyanokra figyelj,akik mindegy,hogy mit csinálsz,csak a hibát keresik benne.

Nem ismerek sok goth embert,de akiket igen,nagyon tisztelek és becsülök,mert sokkal jobb ember mint sok másik.


Remélem egy picit hasznos volt a hozzászólásom. :) (F/16)

2011. nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem kínos. Mondjuk túlzásba nem szabad vinni, az ízléstelen felé hajló ruhadarabokat és sminket hanyagolja. A munkahelynél valóban jobban oda kell figyelni az ilyesmire, mert gondolom Önnek sem érné meg, hogy kirúgják esetleges, kissé kései lázadása miatt.

Én nem szeretem magam goth-nak nevezni, bár valójában ezt a stílust képviselem, ugyanis nem szeretném magam egy stílus miatt beskatulyázni, korlátok közé szorulni. Bár jóval fiatalabb vagyok a Tisztelt Kérdezőnél, mégis szerencsésnek nevezhetem magam, hiszen az iskolánkban egész jól tolerálják a különböző egyéniségű karaktereket, nem kötnek bele a festett hajba vagy körömbe. Én személy szerint próbálom nem túlzásba vinni, de azért az ilyen dolgok, hogy kizárólag fekete ruhákat hordok, bakancsot stb, ki nem maradhatnak. El sem tudom magam képzelni más színben, már egészen fiatal korom óta ilyen vagyok, ilyen zenéket hallgatok, amilyet most, és nem is tervezem megváltozni még a harmincas éveimre sem.

Azt tanácsolom, hogy ezen a téren Ön se gondolkozzon, inkább csak érezzen - persze bizonyos határokon belül.

2011. nov. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!