Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valaki magyarázza már el,...

Valaki magyarázza már el, hogy a bicikli úton babakocsit toló anyukák miért fordítják keresztbe a kocsit az úton ha valamiért meg kell állniuk és emiatt miért kell a bicikliseknek lemenniük a fűre?

Figyelt kérdés
Odáig rendben van hogy ott tolják a babakocsit ha el tudnak menni mellettük a biciklisek, de mikor keresztbefordítják és megállnak beszélgetni akkor igencsak kellemetlen hogy nekünk bringásoknak kell lemennünk a fűre, ami mellesleg igencsak balesetveszélyes. Miért? Ha én félre tudok állni egy beszélgetés erejéig úgy hogy ne zavarjak másokat, akkor mások miért nem tudják ezt megtenni?
2012. ápr. 19. 12:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Mert az emberek bunkók és figyelmetlenek. Némelyik anyuka sem kivétel. Én attól őrülök meg mikor babakocsival próbálok leszállni a buszról, de senki nem engedi és még a nyanyának áll feljebb, hogy mit merek én rászólni...
2012. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazért amiért az autósok állnak föl a járdára úgy, hogy a kismamák nem tudnak elmenni a járdán a babakocsival. Figyelmetlenségből és a csak magunkkal törődöm-ségből. A kismamák félnek, hogy saras, füves lesz a babakocsikerék, nem gondolva arra (nem akarnak arra gondolni) hogy ezzel másoknak kellemetlenséget esetleg bajt okoznak. Nekem könnyű, mert felénk nincs kerékpárút. Sajnos attól, hogy te figyelsz másokra, még nem fognak mások is figyelni rád. :( Pedig tény, hogy szebb lenne a világ, ha oda-vissza figyelnénk egymásra.
2012. ápr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg vannak anyukák akik azt hiszik,hogy babakocsival ők azt csinálhatnak amit akarnak.

Én tegnap jártam úgy,hogy mentem munkába,és az utam egy olyan vasúti átjáró alatt megy el ahol autó forgalom miatt csak annyi gyalogos elkerített út van ahol két ember épp hogy elfér egymás mellett.Tegnap babakocsival közlekedő anyukák jöttek,szorosan egymás mellett tolva a babakocsit.Én meg ugye szembe jöttem velük.Gondoltam valamelyik anyuka szépen a másik anyuka háta mögé megy így mi akik szembe jöttünk is elférünk majd(mögöttem is jöttek mások) De nem,Szépen jöttek,dumálgattak.Majd egymással szemben álltunk,és csak lestek.Egy férfi mögöttem finom mondta,hogy az egyik anyuka tolasson már vissza,mert ha nem tűnt volna fel,nem vagyunk madarak,repülni nem tudunk.De szépen elbénázták,és a két babakocsi kereke összeakadt.Azt hittem a guta üt meg,mert miattuk elkések a melóból.Viszont egyre többen jöttek mindkét oldalról.Volt morgás a két anyuka felé,sőt az egyik járókelő meg is kérdezte tőlük,hogy tényleg ennyi eszük van,hogy egy szűk úton ahol az egyik oldalon betonfal a másik oldalon meg az autóforgalmat elválasztó kerítés van,ők egymás mellett tolják a babakocsit??Tudod mit mondtak erre? Azt hitték,hogy már messziről látható,hogy jönnek,és gondolták megvárják míg a végére érnek.Végül egy pasas szedte szét a kocsikat,hogy tudjunk menni végre.

2012. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki csak a maga érdekeit figyeli, legtöbbször.


Pl én is sokszor nem veszem észre hogy a biciglis úton megyek pedig figyelek rá, hogy a gyalogos részen maradjak.


minden közlelkedö, legyen gyalogos, autós, babakocsis, biciglis figyelnie kell és be kell tartani a szabályokat.


sajnos a bicajosok sem teszik ezt, simán áthajtanak a zebrán, simán autóúton közlekednek mikor ott a biciglis út is.


te tuti nem, de sokan mások, mindenkinek figylnie kell.

2012. ápr. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
31%

Én egy babakocsi vagyok. :-)

No nálunk pl. kb 200méterenként van felfestve, hogy melyik a bringaút, és melyik a gyalogos, sose tudom, mert ritkán megyek arra. Tehát ha én mondjuk megállnék ott dumálni, akkor azért tenném ezt, mert gőzöm sincs, hogy a bringaúton állok.

meg majd meglátod, hogy otthon lenni kismamaként egy más élet. Kb. mintha nyugdíjas lennél. :-DDD

Sokkal lassabban, és nehezebben tudsz haladni, nem kell (általában) sietned, a babakocsi hozzád nő, mindig úgy fordítod, hogy a gyereked (aki a legeslegeslegfontosabb mostmár neked a világon) mindent lásson.


Szóval arra akarok kilukadni, hogy ne direkt csinálják/juk, hanem mert másra fordul a figyelmünk, csakis a gyerek számít elsősorban. legalábbis én ha vmi ilyesmit csinálok, akkor nem azért teszem, hogy a bringásokat, vagy a buszon a melóba sietőket idegesítsem, mert én is dolgoztam sokáig, de kismamának/kispapának lenni más világ, majd meglátod...legalábbis kívánom! :-)

2012. ápr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A bunkó figyelmetlen ember az terhesen is és kisgyerekkel is ugyanaz marad.az ilyen egyedek les*arnak másokat sajnos.
2012. ápr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
34%

Ha magamból indulok ki, annyira tud örülni az ember, ha séta közben nem egyedül kell róni az utcákat, hanem van egy beszélgetőpartner, akivel ráadásul számára nagyon fontos és érdekes dolgokról beszélgetnek (gyerektéma), hogy annyira belefedkezik a társalgásba, hogy a külvilág szinte nem is létezik. Velem legalábbis így van, igyekszem figyelni a környezetemre, de adódhat bármi, amíg egyik elől kitérek, hátrafelé nem látok, stb.

Tény, hogy sokan érdektelenségből állnak keresztbe, de muszáj tolerálnunk a másikat. Gyalogost is, babakocsist is, biciklist is, autóst is. Minden oldalon lehetne felhozni hasonló idegesítő dolgot.

2012. ápr. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
33%
Ut. vagyok. Még annyit, hogy természetesen úgy fordítja az ember a gyerekét, hogy vagy engem lásson (megnyugtatja a jelenlétem) vagy valami érdekes dolgot (hogy lekösse). Engem is bosszant néha, ha nehezen tudok elmenni mellettük, de megértem őket is. Mások a szempontok:)
2012. ápr. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
nekem azt tanították hogy a bicikli sáv mindig az autó út felőli sáv a belső meg a gyalogos. hát ez nagyon sok helyem fel van cserélve fel festve viszont mondjuk kilóménterenként van. ezért előfordul hogy rossz sávba tolom a kocsit, ha ilyenkor normálisan szólnak lehúzódom, de ha egyből beszólnak bizony megkérdezem hogy ugyan mutassa már meg hol van a jelzés?! de az is előfordul hogy tudom hogy csak szemből jöhetnek biciklivel, mert aki hátulról jön annak az autó út másik oldalán van a biciklis sávja és ezt táblák is jelzik. és ha én sétálok kényelmesen mert tudom hogy csak szemből jöhet biciklis azt meg észre veszem, és ilyenkor egy hátulról jövő biciklis ordenáré módon kiabál velem hogy rossz sávba megyek akkor bizony rohadjon meg! és ennek hangot is adok!
2012. ápr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy azért mert mindenki mást lesz@rnak, vagy pedig figyelmetlenségből. De ez előfordul az autósokkal, a gyalogosokkal, a bringásokkal is. Én ha megyek valahová megpróbálok arra figyelni, hogy ne zavarjam a bicósokat (ha a bicikli úton megyek.), mert tudom milyen, mikor nekem kellett kerülgetni a babakocsisokat. Én azért szoktam a bicikli úton tolni a babakocsit, mert van ahol annyira sz@r a járda, hogy félek, hogy kitörik a babakocsi kereke, esetleg a gyerekem repül ki a babakocsiból egy-egy nagyobb huppanónál. Na de azt én sem értem, hogy mikor látják a bringások, hogy jövök babakocsival, mi a bánatért nem tudnak arrébb húzni a kerékpárjukkal, hogy netán én is elférjek azon a roh@dt járdán? (Tegnap történt, hogy a kereszteződésben állt 3 fiatal, keresztbe fordítva a bicikliket, teljesen elzárva a járdát. Látták, hogy jövök, és kb 40cm-t tolta arrébb, de így is bele kellett mennem a pocsolyába.)
2012. ápr. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!