Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Háború nélkül nincs béke?...

Háború nélkül nincs béke? Igaz ez?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 23. 06:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez sokkal több rétűbb dolog mint hogy ilyen egyszerűen ki lehetne fejezni. Bizonyos értelemben paradoxon, így egyből arra gondolna az ember hogy nem, ez butaság, amíg háború van béke nem lehet, viszont bele kell gondolni hogy idáig hogy erre rájöjjünk el is kellett jutni, és több háború is le kellett hogy játszódjon mire ide értünk. A válasz a kérdésre talán az lehet, hogy a múltban még igaznak bizonyulhatott a mondás, viszont napjainkban egyre inkább érvényesül a paradoxon, hogy bizony addig nincs béke amíg háború van, és nagyon sokan ellenzik a háborút, bármilyen "jó" szándékkal indítsák is őket, nem utolsó sorban a "békéért vívott harc" az egyik legerősebb táptalaja az összeesküvés hívőknek, a kérdés már csak az hogy joggal, avagy sem. Ami tény és szerintem ébresztő ténynek kéne tekinteni, hogy soha nem volt akkora haderő a földön mint ma, ilyen technológiával a háta mögött, az ember mégis csak egymás ellen használja ezt fel, holott annyi befektetéssel amennyit az utóbbi évtizedekbe fektettünk háborúkba, könnyedén meg lehetett volna fogni a problémák gyökerét, amiért először kitör egy egy polgárháború forradalom, amely később kinövi magát háborúvá, mivel hogy ugye a nagy hadipari országok nem hagyhatják hogy a 3.ik világban szenvedjenek az emberek egy egy diktátor miatt stb. Pedig a 3.ik világ béli problémákat az az életvitel okozza amit mi, és a nyugati modern civilizációk fent akarnak tartani, kifosszuk az összes készletét a szegény országoknak, ők pedig semmit nem kapnak cserébe. De mint tudjuk a háború a legnagyobb üzlet a világon, ergo kinek állhat érdekébe hogy a háborúk ne szűnjenek? Persze hogy a monetáris (pénzhatalmi) rendszernek amelyben élünk. És akkor már el is jutottunk addig hogy az összeesküvés- "elméletek" miért ebből a sztoriból táplálkoznak. A végső következtetésem az, hogy ott ahonnan a háborút indítják, valóban nincs béke nélküle, ahol viszont a háborút folytatják ott se így, se úgy nincs béke, tehát a kérdés a múltban igaz, a jelenben eldönthetetlen, a jövőben remélhetőleg hamis lesz.
2012. ápr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaz.

Ez is egyike az örökérvényű igazságoknak.

(Fekete nélkül nincs fehér, gonosz nélkül nincs jó, stb.)

2012. ápr. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es: Emberi szemszögből ez relatív. Egyébként érdekes hogy sokan akik nem vallják a bibliát, az örök érvényű kettősségről beszélnek:) Persze ez ne vedd magadra, mert nem ismerlek.
2012. ápr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Pontosan a reláció miatt van szükség mindkettőre.

A háború ismerete nélkül a béke értelmetlenné válik.

A gonoszság ismerete nélkül a jóság kiüresedik.

A hét szűk esztendő nélkül nem örülnének a hét bő esztendőnek, hogy egy bibliai példával éljek :)


Nem veszem magamra :)

2012. ápr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Háború nélkül van béke főleg, hogy a háború nem is békével tör ki. Ha békés vagy akkor nincs okod háborúznod, nem? Háborúval is lehet béke, ha eltaposod az ellenfeled.
2012. ápr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy másképp gondoljuk, röviden; szerinted igaz, szerintem nem. Nagyon érdekes hogy mindkettő igaz lehet, hisz ha megnézzük tényleg paradoxon, ráadásul egy olyan amely pl a fekete-fehér, jó-rossz példában nem áll fent, mert legjobb tudomásom szerint, ha feltesszük hogy fehér = béke, illetve jó = béke, akkor ugye fekete létezhet fehér nélkül, fehér létezhet fekete nélkül, de nincs meg az a tényező, hogy amíg fekete létezik, addig nem létezhet fehér. Viszont béke nem létezhet addig amíg van háború, nemde? Mert ha úgy vesszük a háború kizárja a békét, mintegy semlegesíti, míg a fehér a fekete mellett is létezhet, vagy tegyük fel ugyanaz történik mint a háborúval és a békével, azaz semlegesítik egymást, ez az én meglátásomban egyfajta keveredés, amely kiadja a harmadikat, a hármasságot, azaz a szürkét. Ha ezt a háború-béke szempontjából nézzük, akkor mi lehet itt a szürke? Pontosan az amiben MOST vagyunk, a világ jelenlegi helyzete, avagy ahogy fent is írtam, a kérdés eldönthetetlen. Egyébként annyi szálon tudnék ezzel a kérdéssel kapcsolatban elindulni hogy magam is belezavarodok, így inkább nem is írok többet, ha van véleményed arról amit írtam, esetleg hasonló okfejtésed, szívesen veszem.:) Egyébként ment a zöld kéz. Üdv.
2012. ápr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok; Bocsi lemaradt, a hsz-t 4-es válaszra küldtem:)
2012. ápr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amíg zsidók, és hozzájuk hasonló uszítók, provokátorok, élősködők léteznek, addig nincs béke.
2012. ápr. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!