Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi az oka, hogy a férfiak...

Mi az oka, hogy a férfiak nehezebben érzékenyülnek el?

Figyelt kérdés

Térjünk el a kivételektől, összpontosítsunk az átlagra.


Miért van, hogy egy nő hamarabb sír egy filmen, mint egy férfi ?

Biológiai ok ? Neveltetés /férfi-női szerepek/ ? Pszichológia ?


2012. máj. 1. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
25%

gépek

gépek mind

2012. máj. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

AKi nem tud érdemben hozzászólni, ne válaszoljon.

Nem vagyok vevő rá.

2012. máj. 1. 11:06
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Mindenkiben ugyan olyan érzelmeket vált ki ha az alapokig lecsupaszítjuk az embert, függetlenül attól, hogy férfi e vagy nő. Az elfojtás mértéke a változó. Ez lehet tudatos és öntudatlan is.
2012. máj. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a nőknek szabad, a férfiaknak nem.
2012. máj. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%

Az őskorban, az emberré válás idején a férfi dolga volt a vadászat, ami nem járhat együtt az érzelmeskedéssel.

A nő dolga a gyereknevelés volt, amivel viszont a gyengédség jár együtt. Így alakult ki a mentalitásunk,ami az evolúció során megőrzött.

A leírtakat egy tv csatornán sugárzott előadásból merítettem. A teremtés elmélet híveitől elnézést kérek.

2012. máj. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Évezredeken át erre szocializálták őket. Kisfiúk generációi ezreinek verték a fejébe, hogy érzelmeket kimutatni - gyengeség jele, szégyen. Sőt: érzelmeket TÁPLÁLNI is "férfiatlanító".

Nagy ostobaság ez, különösen, ha meggondoljuk, hogy az érzelmekre való képessége teszi emberré az embert (e logika mentén pedig a nő eleve "emberebb", teljesebb, mint a férfi: érzelmekre vállaltan és nyitottan képes, ugyanakkor a racionális oldala is pontosan ugyanolyan fejlett).


Természetesen azt gondolom én is, hogy a férfi is alkalmas igaz, mély érzelmekre. Ezeknek elfojtása rossz értelmű és káros kulturális "kényszer". Drámaian jelen van a férfiakat nagyobb számban sujtó szív- és érrendszeri betegségek, hirtelen infarktusok összetett okai között.

2012. máj. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

"Mi az oka, hogy a férfiak nehezebben érzékenyülnek el?"


Konvenció. Elérzékenyülni nem férfias, ezért óvakodnak tőle a férfiak. Ellenben a nők igyekeznek tornáztatni a könnyzacskóikat, mert a nőnek "mély érzésűnek" illik lennie.

2012. máj. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 GhostRider3 ***** válasza:
65%

öröklött és neveltetési


az az elmélet miszerint a nő és a férfi működése szellemileg egyforma, hamis. ezt egyszerű kísérletek is bizonyítják, amiben már 2-5 éves gyerek közt is megfigyelhetők a különbségek, ott nem igazán lehet neveltetésről beszélni. ezen később a hormonrobbanás korszaka tovább erősít. megfelelő személyiségfejlesztéssel lehetne rajta változtatni bizonyos mértékben.


a kamaszodás a férfit számítóvá a nőt érzővé teszi. a férfi amúgy is durva érzelmi világát sokszor el is fedi ösztöni és élettapasztalati okokból is. nem csupán társadalmi elvárás, de ez előnyösebb is neki. mellesleg hiába várja el sok nő a szájával, a lelkével a rideg férfiakhoz vonzódik.


azt hiszem mindenre válaszoltam. a pszichológia biológiával mgyarázható

2012. máj. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
58%

ezt nevelik a szülők a fiúkba :D

gyerekkoromba mindig mondogattuk egymásnak hogy Bőgő masina, Nem lesz katona!(emlékszik még rá valaki?) :D régi szép idők na meg azért veszélyesebb életet éltünk az én koromba mint a lányok mindig fára mászás béka cigiztetés stb eléggé morbidok voltunk

2012. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 GhostRider3 ***** válasza:
38%

nem értem, miért írják ennyien hogy neveltetés, lehet hogy magukból indulnak ki?

szerintem ha kísérletben 100 fiút megpróbálnánk lányosra nevelni, akkor is lenne kb 40 aki férfias maradna. ugyanúgy, mint ahogy a neveltetés ellenére vannak lányosabb és homoszexuális férfiak is, és nem éppen szende szűz lányok, csak kisebb arányban. a sztereotípiák nem igazak mindenkire, de ebben az esetben igen is van alapjuk.

2012. máj. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!