Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Csak én tartom felháborítónak,...

Csak én tartom felháborítónak, hogy sok szórakozóhelyre a lányokat/nőket ingyen vagy kedvezményes áron engedik be, míg a férfiaknak teljes árú belépőt kell fizetni?

Figyelt kérdés

Mi ez, hogyha nem nemi alapon történő diszkrimináció?


A csapból is az egyenjogúság és a hátrányos megkülönböztetés tilalma folyik, mégis ilyen hirdetéseket hallani, hogy "lányoknak a belépés egész éjjel ingyenes". Akkor ez nem a férfiak hátrányos megkülönböztetése?


Egyébként az élet más területein is sokkal előnyösebb helyzetben vannak a nők, mégis mindig azt hallani, hogy el vannak nyomva...


25/F



2012. ápr. 29. 16:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Képzelj el egy szórakozóhelyet, ahol sok fiú van és alig pár lány. Ez ellentmond a természetnek is :) Ez egy marketingfogás, hogy több lány legyen. Azt hiszem te is reklamálnál, ha nem volna választék. Vagy tévedek? :)
2012. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem győztél meg, mert ez így akkor is diszkriminatív. Olyan akkor miért nincs, hogy a fiúkat engedik be ingyen?
2012. ápr. 29. 16:44
 3/19 anonim ***** válasza:
72%
Lány vagyok, de egyetértek. Egyébként sok nő az egyenjogúságot szajkózza, de azért a pozitív kivételezést elvárják.
2012. ápr. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Egy szórakozóhely megszabhat ilyet, mert magánterület és azt enged be akit akar és annyiért amennyiért akar. Ez nem a sarki bolt, bár ott is lehetne olyan akció ,hogy pl minden gyerek kap egy csokit ingyen, jogukba áll ilyen kedvezményt adni.De ez egy jól bevált reklámtrükk, ahol sok a csaj oda megy a sok kan is aki fizet és fizeti a piát is a csajoknak.
2012. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
kb. én is ezt akartam mondani mint a 4-es
2012. ápr. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
11%

Igen, ez egy jó kis pénzcsinálás ahogy a 4-es írja.

De hallottam már olyat is, hogy mivel a legtöbb nő kevesebb fizetést kap, mint a férfiak, nekik ingyenes belépést biztosítanak.

2012. ápr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
34%
Hallottam már én is ilyen helyről de a vidéki discokban ez nem szokás.
2012. ápr. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
52%
Ez valóban nyílt nemi diszkrimináció. De a férfiak többségét nem zavarja. Örül, hogy belépőjegy meg két pohár ital áráért válogathat a potyázó csajok közül. De ne aggódj, igényesebb helyeken (ahova nem WC-ben kefélni járnak az emberek) ilyen nincs.
2012. ápr. 30. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem is felháborító.

Ezzel akarnak több embert odacsalogatni. Mert ugye a férfiak nagyobb százaléka egy mentre akar ott összeszedni valakit, de addig is fogyaszt, plusz a belépő...


Amúgy sok helyen meg tényleg el vagyunk nyomva, mert ugye mi szülünk, ezért nehezebb munkát kapni, általában anyuka van otthon a gyerekkel, ha beteg, ésatöbbi, ez meg sok helyen nem tetszik a munkáltatónak.

22/L

2012. ápr. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

ez azert van, mert ha a lanyoknak is lenne belepo, valszeg nem mennenek, a pasik meg nem hiszem, h jol ereznek magukat a kanbuliban


ha viszont meg mindenkinek ingyenes lenne, akkor nem lenne eleg bevetel


nem mellesleg sokszor elofordul, hogy a fiuk mar kint az utcan elkezdenek ismerkedni es megpobaljak lecsabitani a lanyt tancolni, meginni valamit, stb. ez eleg gaz lenne, ha lenne belepo a lanyoknak is, mert akkor nekik kellene fizetni a lanyet is, hiszen ok hivtak meg oda...

2012. ápr. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!