Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit csinálhatnék ilyen esetben?

Mit csinálhatnék ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Van egy "idegbeteg" szomszédunk. Én 19 éves fiú vagyok., és nem tudok állandóan kussban maradni és nézni a négy falat, nekem eleve egy picit erős a hangom mivel férfiból vagyok, és nem tudom megváltoztatni, ha egyszer is megszólalok, vagy ha elkezdek beszélgetni, vagy ha NAPPAL zenét hallgatok, akkor feljön is rám ordibál hogy kussoljak, egy erős nagy darab sportoló ember, valamelyik nap majdnem betörte az ajtónkat, és azt mondja hogy ő éjszaka dolgozik 12 órát is 4 gyereke van. ENgem például az nem érdekel, mivel nekem is voolt már olyan hogy 18 évesen éjszakáztam másnap mégis fúrták a falat és én nem szóltam, mert az ember nappal azt csinál amit akar, persze mértékkel, de akkor se maradhat folyton kussban mint egy szobor, mert akkor a végén idegbeteg lennék. És már megfenyegetett hogy ha mégegyszer meghallja a hangomat akkor megver. És ők aszem albérlők nemrég költöztek ide a panelba. Viszont én és a szüleim én 9 évesen költöztünk ide, azelött pedig egy egyszobás panellakásban éltünk. Szóval nagyon nem bírom már a panelban az életet, és a sohasem lesz sem a szüleimnek se nekem annyi pénzem hogy vehessek magamnak egy kertes házat. És egyébként is 4-en lakunk ebbe a picike panel lyukban, nem lehet azt megcsinálni hogy mindenkicsöndben maradjon, ez képtelenség. És én már kezdek előre félni, hogy mi lesz a mégegyszer feljön, mert én nem tudok verekedni, és nem is akarom hogy bárki is megverjen, mert én nem vagyok az-az agresszív fajta. 19/f
2012. máj. 3. 02:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kicsi a lakás, nem kell kiabálva beszélni egymással, és nem kell hangosan hallgatni sem a zenét. Használj fülhallgatót.Idősebb korban már nyűgösebbek az emberek, ha nappali, vagy éjszakai pihenésről van szó. Az nem jogosít fel a csendháborításra senkit, hogy régebb óta lakik a házban, és aki szól, csak albérlő. Az albérlőnek is joga van pihenni.
2012. máj. 3. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én vennék egy paprikasprayt vagy egy gázfegyvert és ha legközelebb verekedéssel próbálkozna kapna a pofájába.

Persze csak akkor, ha tényleg ő az aki túlreagálja a dolgot és nem hallgatod a zenét túlzó hangerővel.

2012. máj. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nehéz pontosan meghatározni, mi a toleráns viselkedés, mi az az életmód, amivel a szükségesnél nem zavarjuk nagyobb mértékben a szomszédainkat. És nyilván a figyelmeztetésnek is sokféle módja van, nem feltétlenül csak a kussra való felszólítás.

Mindenekelőtt elsősorban a szüleidnek kellene megbeszélni a dolgot, mi az, ami joggal elvárható, mi az, mai nem. A fenyegetés például semmiképp sem megengedett. Gondold végig, mennyire úgy igaz, ahogy írtad. Mennyire állna meg a történet független külső szemlélő előtt. Ha igen, akkor érdemes megtalálni a közös megoldást, ezt csak megbeszéléssel lehet. Van hogy úgy sem megy, ekkor marad a hatóság, de nem az lesz az optimális.

2012. máj. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A hatósággal az a baj, hogy ha a szomszéd átjön és lekever 1-2 pofont, nem fognak semmit tenni, családtagok tanúvallomását nem veszik figyelembe.
2012. máj. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!