Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit tehetnék ebben az esetben?

Mit tehetnék ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Kollégista lány vagyok, és egy szobában hárman vagyunk. És mindig én csak a 3. vagyok. Úgy érzem kiközösítenek, de ez az ők szemszögéből nem így van. Azt hiszik hogy nem veszem észre a viselkedésüket... mindketten maguknak valóak és nem tudok velük egy jót nevetni. Ezek mellet el is kéregetik a dolgaimat.. pl. tisztálkodási szereket, esetleg ruhát.. Az egyikük tavaly is a szobatársam volt, és minden rendben volt, de ebben az évben jött a másik lány és felborult minden! Beképzeltek, és ha pl. nem festem ki magam akkor lenéznek, ha csinosabban öltözködöm mint ők akkor féltékenyen néznek rám. Másik szobát nem tudok keresni, mert nincs hely, bejárni meg nem tudok. Meg annyira úgy tudnak rám nézni, hogy életkedvem is elmegy, épp ma volt ez, aztán suli egyik szünetében meg bocsánatot kért, én meg hülye módon jó arcot vágtam hozzá. És egyből uralkodik felettem, mint ahogy azt egész évben tették mind a ketten. Nem tudom mit tehetnék.. Segítsetek! köszi! :)
2012. febr. 15. 15:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Általában nagyon jó barátság szükséges ahoz, hogy ne legyen kiközösítés amikor már többen vannak, mint ketten. Ellenkező esetben létrejön a kiközösítés és azt meglehet érezni, ahogyan te is megérezted, viszont ezt a kiközösítők vagy bevallják vagy nem- de az utóbbi eset nem jelenti azt, hogy valóban nincs kiközösítés. A kiközösítés ugyanis több okból történhet és vannak olyan okok amiket az emberek inkább nem firtatnak. Ilyen pl. az irigység- nagyon kevesen fogják bevallani, hogy irigyek rád és ha ez a kiközösítés oka akkor szinte egyértelmű, hogy miért is mondták azt, hogy rosszul érzed vagy ilyesmi. És nyilván, hogy nekik előnyös is a tagadás, hiszen írtad, hogy kölcsönöznek tőled dolgokat.


Amit tehetsz: ne próbáld meg te firtatni a dolgot, mert annak úgysem lenne értelme. Ha letagadták egyszer akkor lefogják tagadni másodszor is és ahányszor próbálkoznál még. Ebben az esetben nem a szavakkal fogsz elérni valamit, hanem a viselkedéseddel. Változtasd meg a viselkedésedet velük szemben és változni fog a helyzet is.

Hogyan ? Előszőris tarts egy bizonyos távolságot tőlük ( nem kell durvának vagy agresszívnek lenned hozzá ), egyszerűen csak helyezd a viszonyotokat egy szobatársi szintre baráti szint helyett, hogy érezzék azt, hogy már nem vagy az ő hatásuk alatt.

Másodsorban pedig legyen egy tartásod: ha beszélsz velük akkor tarts egy semleges szintet, a saját véleményedet ne hagyd általuk befolyásolni és ha elkérnek tőled valamit kölcsön akkor add nekik oda- vagy ne add oda. Tanulj meg " nem " - et is mondani. Te döntöd el, hogy éppen odaakarod-e adni a dolgaidat vagy nem, ugyanis a te dolgaid és ők mégcsak a barátaid sem.


Harmadsorban pedig annyit, hogy biztosan észrefogják venni a változást rajtad és lehetséges, hogy ráfognak kérdezni, hogy mi történt. Ez esetben ne kezdjed el vitatni a dolgot, mert újra a befolyásuk alá fogsz kerülni, hanem egyszerűen maradj annál, hogy " Semmi különös. " és kész. A viselkedésed alapján úgyis ráfognak jönni, hogy már nem használhatnak téged ki, a válaszod pedig elhatározottságot és egyben lazaságot is fog sugározni, aminek az az üzenete, hogy " Átváltottam, tehát alkalmazkodj hozzám, ha véletlenül nem érdekelne téged ez akkor viszont mostmár te sem érdekelsz engem ".

2012. febr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm ezt a választ! Nagyon sokat segítettél! :D

Remélem másabb hatást fogok elérni vele, mint amilyen a jelenlegi.

2012. febr. 17. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!