Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet rosszat mondani az...

Hogy lehet rosszat mondani az exedre, akit valaha szerettél? És az anyukád aki felnevelt, hogy lehet a világ leggonoszabb embere?

Figyelt kérdés

Bocsi, csak el vagyok képedve, mennyien szídják az exüket, akiket x hónapi vagy évig szerettek, akivel összeházasodtak. Jó persze, vannak kivételek. De mi változik attól, hogy itt kigyót-békát mondok az exemre?

És az anyukáikra miért haragszanak az emberek? (igen, itt is vannak kivételek)

Nem hiszem, hogy 100 anyukából 60 gonosz boszorka lenne. A kérdésekből ezt szűröm le.

Tisztelet a kivételnek. :)


2012. máj. 4. 11:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én exem 4 hónap után beközölte hogy nem szeret és soha nem is szeretett, csak arra kellettem neki hogy legyen kivel aludnia és ne legyen olyan egyedül... Mellesleg más lányba volt szerelmes mellettem, viszont baromi jól megjátszotta magát. Még szép hogy elhordom minden szemétnek mert nem férfi az ilyen... Mellesleg fiatal és hülye voltam hogy nem vettem észre, részben az én hibám is, hogy hagytam magam kihasználni.


Így lehet elhordani mindennek az exet Kedves Kérdező! :-)

2012. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy valaha szerette az exét, de nyilván annak nyomós oka van, hogy szétmentek. Lehet, hogy a kapcsolat elején minden rózsaszín volt, aztán kimutatta a foga fehérjét (pl. ütötte-verte). Az ilyen mégis mit mondjon róla azért mert valaha szerette? Most ez egy sarkos példa volt, de a lényeg, hogy valamilyen ok volt, ami miatt szakítottak, amiben nem egyeztek. Ha ez nem volt durva, akkor egy intelligens ember nem mond kígyót-békát az exére, de ha durva volt, akkor el tudom hinni, hogy így tesz.

Anyukák között is van igenis gonosz, ide nyilván az ír, akinek problémája van.

Mivel nem látsz bele egy-egy kérdésből a valós problémába, a valós életekbe, így nem hiszem, hogy tiszted lenne bármit is leszűrni belőlük és bárkit is elítélni, amiért kígyót-békát kiabál a másikra, legyen az ex vagy anya.

2012. máj. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem ítélek el senkit.

Az én exem sem egy mintaférfi. De nem fogom szídni x ember előtt.

Hogy is van a mondás? attól, hogy egy kövéret ledagadtozol, te magad még nem leszel soványabb.

2012. máj. 4. 11:21
 4/10 anonim válasza:

Nekem az anyukám nem a világ leggonoszabb embere,de az őrületbe tud kergetni,sok anyuka és szülő abban a tudatban él hogy a gyereke az ő tulajdnona és bármit megtehet vele még 30 éves korában is,azt gondolják hogy felhatalmazzák magukat arra hogy úgy beszéljenek vele ahogy akarnak,mert hogy jön a szöveg hogy én felneveltelek és nekem köszönhetsz mindent!!Az ilyen nem szülő hanem egy gonosz ember aki a gyerekén akarja kiélni hatalmi vágyait ahol máshol nem tud.Sajnos sok szülő esetében ez a nagy igazság,bárki bármit is mond!Sajnos ez van.

Az exről meg annyit hogy én soha nem szidtam egy exemet sem,akár milyen csúny módon váltunk el egymástól,én elzártam őket ide a szívemben mert szerettem őket,és bármennyire is megbántottak nem fogok róluk rosszat mondani,mégha lenne rá okom is..

2012. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
2012. máj. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát, kérdező, akkor még nem volt olyan szakításod, ami után ezt gondolnád... Örülj neki. Régebben én is azt gondoltam amit te, hogy akármennyire is eltávolodtatok, akit egyszer valaha szerettél, arra nem mondhatsz ilyeneket. Pedig dehogynem. És szavakban még nem is lehet kifejezni azt a gyűlöletet, amit érzek....
2012. máj. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Én meg pont hogy régebben hittem azt, hogy "jogos" szidni az exet. Aztán rájöttem, hogy ez butaság, saját magunk hibájának és tévedésének tagadása, illetve saját magunk szembeköpése.

ÉN választottam, ÉN nem vettem észre (NEM AKARTAM) észrevenni, hogy milyen, mert könnyebb volt tagadni, hogy nem ő az igazi, mint egyedül maradni és ismét keresgetni. Ez nem az ő hibája, ő csak olyan volt, amilyen. Nem illettünk össze - ennyi.

Senki nem bújhat ki a bőréből, senkinek nem kell és nem szabad megváltozni a másik kedvéért. Tehát ha ő olyan, amilyen, csak magamnak köszönhetem a rosszat.

A naivitásomnak, a rossz emberismeretemnek, a félelmeimnek.


Van egy kedvenc idézetem:


Hát láss olyannak, amilyen valóban

vagyok. Nem én hazudtam, ha szemed

csak a részt látta bennem, és a jóban,

mely részem, ismerni vélt engemet.

Álmoddal mértél; én az álmodónak

mit mondhatok? Ne légy a börtönöm!

Csalódtál, de ne tarts engem csalónak,

amiért álmaidhoz nincs közöm.

(Szabédi László)


A lényeg szerintem, hogy "csalódtál, de ne tarts engem csalónak", amiért nem olyan vagyok, amilyennek elképzeltél.


Tulajdonképpen a szeretet azt jelenti, hogy elfogadod a másikat olyannak, amilyen. Ahhoz, hogy elfogadd, ismerned kell. Ha nem ismered, az a te hibád, nem fektettél elég energiát a megismerésébe, illetőleg a lila ködtől nem láttad meg a valódi énjét. Viszont akkor nem őt szeretted, hanem azt, aki te elképzeltél magadnak. Tehát kvittek vagytok, ő is simán mondhatja, hogy nem szeretted.


Ezért a véleményért szoktam én 0%-okat kapni. :)

2012. máj. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
3-as kommentedhez: Akkor nem értetted, amit írtam. Mert gondolom nekem írtad ezt a kommentet. Leírtam, hogy amennyiben nem volt durva a dolog, ami miatt szétmentek, akkor SZERINTEM intelligens ember nem mond kígyót-békát az exére. Azonban nem mindenki ilyen szerencsés, van olyan kapcsolat (nem is kevés) ami durva véget ér. Emiatt írtam, hogy ne "képedj el", ha ilyet olvasol vagy látsz, mivel nem ismered az életüket. Abból pedig végképp nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, amilyen kérdéseket ide feltesznek. Mint írtam, úgysem fog itt olyan kérdezni, akinél minden rendben van, mert ez az oldal nem erről szól. Egyébként én is elváltam, nincs harag a volt férjem és köztem, alkalmakkor (születésnap, névnap) beszélünk vagy küldünk sms-t egymásnak. Mindketten tudjuk, hogy hibáztunk, én amit egyedül "felrovok" a volt férjemnek, az az, hogy később derült az ki, hogy nem akar gyereket, én pedig akartam. De semmi olyan nem volt, ami miatt utálnom kellene, nem vert, nem nőzött, nem ivott stb.
2012. máj. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért nem érted,mert téged nem ért olyan sérelem,ami miatt meggyűlölted a másikat.
2012. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

sajnos ért.

de attól én boldogabb leszek, ha elmondom azt az embert mindenféle szemétládának? attól a lelki fájdalmam enyhül?

2012. máj. 7. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!