Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kollégiumban hogy szokás a...

Kollégiumban hogy szokás a szobatárssal közösen venni bármit is? Mit hogy oldotok meg?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel fogunk menni közösen koliba, de nem tudom hogy álljak pl a kaja dologhoz vagy üdítő. Közösen szoktatok vásárolni és ugyan azt eszitek, vagy külön-külön, néha vesztek közösen valamit? nem nagyon szeretnék közösködni, néha belefér, de pl fogkrém, kaja, üdítő... nem szeretném az örökös kínálgatást. Ez bunkóság?
2012. máj. 6. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Nem mindenben!Általános dolgok pl, az egyik viszi a cukrot, a másik a teafüvet a harmadik a mosogatószert, ha elfogy akkor aki a cukrot vitte most viszi a teafüvet és így tovább...

Wc papírt mindenki magának veszi, amit enni akar azt is, az már más téma, ha vasárnap mész vissza és viszel otthonról sütit vagy akár mit, illik megkínálni a másikat.De ugyan úgy ez visszafelé is működjön! Tisztálkodási szereket is saját magadnak viszed, persze, ha valakinek éppen elfogyott vagy szegény és nem futja rá és ezt te tudod, akkor a saját lelkiismereteden múlik, hogy adsz e neki, vagy sem!Én mindig azt nézem ilyenkor, hogy én is kerülhetek még kellemetlen helyzetbe és nekem is jól esne ez mástól.

2012. máj. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszodat!
2012. máj. 6. 17:42
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, albérletben lakom, de itt is úgy működik, hogy a lakótársam épp olyan egyetemista, majdnem annyi idős, mint én - szóval néha összedolgozunk.

Mi azt csináljuk, hogy a tisztítószereket (mosogatószer) és a WC-papírt, papírkéztörlőt álljuk felesben. Minden hónapban félreteszünk egy befőttesüvegbe egy kis pénzt, és ha valamit pótolni kell, abból gazdálkodunk. Fogkrémet is lehetne, előző lakótársammal azt is felesben oldottuk meg; de most mindenki szereti a sajátját. :)


Ha már közösködni akartok, a nagytételben vásárolható olyan alap dolgokra gondoljatok, mint pl. olaj, krumpli, száraztészta, zsemlemorzsa, liszt, fűszerek.


Kaját mi nem szoktunk közösen vásárolni, mindenketten a saját magunkét esszük, de nyilván, ha átjönnek ismerőseink, egyik-másik barátom vagy az övé, akkor közösen összedobjuk az üdítőre, rágcsára való pénzt.

2012. máj. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
30%

nem tudom mennyi idős vagy, de gyanítom, ha még nem voltál kollégista, akkor középiskolába mész és elsős leszel, ami azt jelenti, a kajád be lesz fizetve és nem fogsz olyanokat venni magadnak, hogy olaj, tészta stb...

Az albérlet annyiban más szerintem, ha a tusfürdőt is közösen veszik az előző hozzászóló, hogy lerakja a fürdőben és használják, de középiskolai kollégiumban nagy az esélye annak, hogy tömegfürdő van, ott nem hagyhatod a fürdőben a cuccod, mert elviszik!Ha az egyikőtök megy fürödni, a másik meg vár a sorára, amíg megkapja a tusfürdőt?!Hát majd eldöntitek, attól függ milyenek lesznek a szobatársaid, mennyire közösködősek!De ez majd ki fog alakulni.Mindenképpen egy jó téma az ismerkedéshez, hogy ezt meg tudjátok beszélni!

2012. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már diák. Nem rég végeztem és most nyári munkánk lesz, egyelőre és a szállás így lett megoldva.
2012. máj. 6. 22:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

#2 vagyok, a tusfürdőt mi sem közösen vesszük. Mindenki a magáét használja. Csak a mosóport, mosogatószert, tűzhelytisztítót, szóval ezeket vesszük együtt.

De tényleg attól függ, ki lesz a szobatársad. Vannak nagyon erősen magányos farkasok, akiket csoda, ha háromnaponta látsz; és vannak hiperkommunikatív emberek, akikkel jól össze lehet barátkozni és ezeket megbeszélni. Nálunk utóbbi a helyzet.


Remélem, meg tudjátok tárgyalni. Egyénfüggő, nagyon, ki mit akar. Ha barátnőddel, szóval régebbi ismerőssel mész egy szobába, esélyes, hogy ki tudtok egyezni. De hát lakva ismerszik meg az ember. :)

2012. máj. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a folyékony szappant meg az ásványvizet vesszük közösen, de barátok vagyunk, szóval igazából kínálgatjuk egymást mindenből, nincs ebből gond. Mondjuk szerintem ugyan így mehet közösbe a wc-papír, zsebkendő, kéztörlő és hasonlók is.
2012. szept. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!