Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nemrég költöztünk társasházba....

Nemrég költöztünk társasházba. Minden szomszéd idegen. Ilyenkor mi a szokás?

Figyelt kérdés

Még nincs 1 hónapja, hogy ideköltöztünk. 6 lakás van a házban, és senkit nem ismerünk.


Szokás ilyenkor körbemenni, hogy "Hello, szia, mi vagyunk az új lakók"? Vagy csak élni a mindennapi életünket, aztán vagy megismerjük őket, vagy nem?


Pár szomszéddal összefutottam a lépcsőházban, de csak illedelmesen köszöntünk egymásnak, aztán slussz. Egyik arcára sem emlékszem.



2012. ápr. 25. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Megpróbálkozhatsz ismerkedéssel. Egyébként meg úgyis össze fogtok ismerkedni mikor egyesek nem fizetik a közös felújítást v be akarna perelni mert nem tetszik a szomszéd lakás.
2012. ápr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A közvetlen ajtó szomszédnak illett volna már bemutatkoznotok.
2012. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahány ház, annyi szokás! Szerintem nem fontos, hogy körbemenj bemutatkozni, inkább csak kezdeményezz, amikor találkozol velük, bombázd őket 1-2 kérdéssel hivatkozva arra, hogy új vagy és esetleg nem tudod, hogy erre mi, hogy működik vagy hasonló!
2012. ápr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy 6 lakásos társasház, az már leginkább egy összeszokott baráti társasággá szokott alakulni. Jó esetben!

A közvetlen szomszédokhoz becsöngetsz, bemutatkozol, és ha szimpi, és úgy is viselkedik, akár mondhatod is neki, hogy kedves párjával és csemetéivel esetleg este egy pohár üdítőre, kávéra szeretettel várod őket, egy kis ismerkedő beszélgetésre.

Ha nem szimpi, akkor egyszerűen csak bemutatkozol, hogy te vagy az új szomszéd, és szóljon nyugodtan, ha valamit nem úgy csináltok, ahogyan azt a kialakult házirend szerint szokták.

A többivel pedig a postaládáknál majd találkozol, vagy a kerékpár-tárolóban, esetleg pincében. Elmondod, melyik lakásban laktok, próbáld megjegyezni, hogy ők melyikben, aztán majd alakulnak a dolgok.

2012. ápr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hozzánk amikor új szomszédok költöztek, átjöttek egy üveg itallal és egy tányér sütivel bemutatkozni. Hogy mi hogyan csináltuk, azt nem tudom, mert születésem óta itt lakunk. De mindenesetre a jó szomszédi kapcsolatnak nem árt egy ilyen átruccanás.
2012. ápr. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én már sok helyen laktam, de egyik helyen sem volt szokásban, hogy az új lakók bárkinek is bemutatkoznának. Pl. az alattam lakókat is csak azért ismertem meg kicsit jobban, mert rossz volt náluk a fűtés, viszont mivel mi lakunk legfölül, nálunk kellett szerelni. Más kérdés, hogy itt pl. 80%-ban egyetemisták laknak, évente cserélődnek az emberek.
2012. ápr. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!