Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Alkoholista kezdek lenni...

Alkoholista kezdek lenni (vagy viszonylag már az vagyok), ti mit láttok az én helyzetemben?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok,hamarosan 18 leszek. Az életem 12-13 éves koromig nagyon jó volt,de aztán minden tönkrement. Igazából nagyon hosszú és bonyolult lenne leírni az okokat és következményeket,de a lényeg az, hogy amikor az alkohol kipróbálásának az elején voltam akkor nem tudtam megfelelően uralni a helyzetet, mostanra viszont már eltudok úgy menni az iskolába,hogy előtte megiszok 5 sört,de volt amikor whisky volt energiaitallal. Gyanítani nem igazán gyanítja senki a dolgot,mert a legtöbben intelligens lánynak látnak, ezenkívül pedig tudok uralkodni magamon azon a szinten,hogy ne legyen balhé.

Amik jelentősebb támpontok nálam azok az alábbiak:


- az átlaggal szemben én ittas állapotban tudok koncentrálni,az iskolában is sokszor úgy tanultam meg az anyagot,hogy volt bennem némi pia,ezenkívül egy adott személlyel folytatott beszélgetés során sem adódnak problémáim,ugyanis nem beszélek félre és nem mondok hülyeséget

- nem tapasztalok másnaposságot,soha (1 éve egy bulin nagyon berúgtam,de másnapra nem volt semmi gondom és ez mindig így van)

- az agyam józanon akadozik, ittasan jól működik; nem,nem arról van szó,hogy ittasan nem gondolkozok,hanem józanon a gondolkodási folyamatom sokszor megakad ( félelem vagy egyéb érzelmek miatt ) és ittasan mindez megszűnik,ezért a gondolkozásom is jól működik- mivel,amint említettem,képes vagyok ittasan is tanulni,olvasni vagy számolni


Szeretném,ha kapnék pár véleményt arra nézve,amit eddig leírtam és köszönöm annak,aki elolvasta.


2012. máj. 9. 10:58
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Megjegyzésként,ha netán valaki félreértette:én nem szórakozásból teszem ezt és tisztában vagyok az alkoholfogyasztás mellékhatásaival,éppen ezért szeretnék véleményeket és esetleg javaslatot azzal kapcsolatban,hogy miként folytassam.
2012. máj. 9. 11:01
 2/11 anonim válasza:
Pszichológus keress fel. Gyerekkori elakadás, szerintem.
2012. máj. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek, pszichológus. Meg kell tanulnod ital nélkül kezelni a problémáidat.
2012. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Pszichológushoz nem fordulok.Volt már életem során nagyon sok kritikus pillanatom,de egyszer sem mentem pszichológushoz,most sem fogok.
2012. máj. 9. 11:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá! Oldd meg EGYEDÜL a gondjaidat... Piát meg elfelejtheted gyorsan, mert így egy nagy 0 lesz belőled. Iskolában nem szondáznak, de ha munkahelyre mész és egy rosszakaró megérzi rajtad, és beköp, neked lőttek...
2012. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az elején senki se másnapos, ráadásul nem iszod magad ájulásig és kelsz fel pár óra után. Másnapos lennél.

Nem lesz tőle jobb a gondolkodásod, csak úgy érzed, de a gátlások megszűnése lendíthet rajtad egy kicsit.

Azt hiszed, hogy te más vagy, rád másként hat a szesz. Nem, piálni jó, azért csinálják az emberek. :) Sok év kell hozzá, de mindenképpen tönkretesz. Puffadt has, duzzadt, vizenyős szem, akkora lesz a májad, mint egy macska. Hülye is leszel, az alkeszek iszonyat égő emberek. Még csak annyit, hogy bár a heroint nem éri el, szinte lehetetlen leszokni róla. Pokoli fájdalmakkal jár.

Olvasd el Zola: Patkányfogó című könyvét, jó képet kapsz a piáról.

Igyál csak, azt hiszed, ezzel több vagy, mint mások. Ezzel lázadsz, mások meg drogoznak, nem nagy ügy. Ha szerencséd van, abbahagyod, ha nincs, csak egy leszel a sok büdös alkoholista közül. Nekem mindegy, nem ismerlek. :)

2012. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Iskola előtt 5 sör? :O Elképzelem ahogy szünetben száguldasz a vécére. :D

Nekem is voltak(vannak?) ilyen problémáim de az 5 sör suli előtt még nekem is meredek lett vna még évekkel ezelőtt a legrosszabb időszakomban, pedig én fiú vagyok.

Amúgy tényleg lehet koncentrálni piásan is, viszont amikor mással beszélsz akkor sok alkohol hatására úgy érzed h rendesen beszélsz, a kívülálló szerint nem. :D

(sőt, egy kívülálló a másnaposságot is sokkal inkább észreveszi mint az aki éppen másnapos)

Manapság már este se iszok sokat ha másnap teljesíteni kell, sőt leggyakrabban semennyit, napközben pedig egyáltalán. Szal azért az ember lejjebb tud szokni a piáról önerőből is, viszont a kiváltó ok(félelem, gátlások, stb)

nem múlnak el maguktól.

Nálunk sajnos mumusként tekintenek a pszichológusokra, pedig úgy kéne venni a dolgokat ha fáj a fogam akkor fogorvoshoz megyek, a pedig tartós mentális bajaim vannak akkor pszichológushoz. Nem értem az elutasítottságukat, K-Európa valahogy nem érett meg ebből a szempontból a nyugati szintre.

Szal nyugodtan menj pszichológushoz,rosszabb nem lesz tőle és még hasznos kezelést/tanácsokat is ad.

2012. máj. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Tényleg azt hiszed, hogy 5 sör után nem veszik észre hogy ittál, mikor csak úgy dől belőled a pia szag?


Hagyd abba kislány, mert nem lesz hosszú életed.

2012. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én úgy látom a leírásod alapján ,hogy Te ezt elfogadtad és számodra ez "természetes". Van még egy jó 20éved aztán roló-leó. Ezzel a problémával tényleg ne fordulj dilidokihoz. Hiszen eddig is megoldottad a dolgaidat külső segítség nélkül...
2012. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"esetleg javaslatot azzal kapcsolatban,hogy miként folytassam.

"


Keress fel egy addiktológust, amíg nem késő.


A gondolkodásod nem működik jól, mert ha úgy lenne, akkor tudnád, hogy segítségre van szükséged, és igen, pszichiáterre is.


5 sört nem lehet meginni stikába, árad akkor belőled a piaszag. Honnan van erre pénzed?


A szüleid mit szólnak ehhez?

2012. nov. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!