Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A legjobb barátnőm folyton...

A legjobb barátnőm folyton iszik. Alkoholista lett. Hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés

33 éves a lány, első osztályos korom óta ismerem. Nagyon elzüllött, hazudik és iszik, és nem merem neki mondani, hogy alkohol problémái vannak, mert egyszer megpróbáltam, és hetekig nem állt velem szóba. Nem hajlandó elfogadni a tényt és változtatni rajta.

A párom már utálja, ha vele találkozok. Nem érti miért kell foglalkoznom valakivel, aki állandóan hazudik, becsap, semmibe sem néz, és még iszik is, de annyira, hogy már az arcán is kezd látszani, hogy alkoholista. Nagyon szeretnék segíteni, de nem tudok.


2010. jún. 14. 13:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Ti mit tennétek?
2010. jún. 14. 13:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmit sem tudsz tenni, ha ő maga nem veszi észre,hogy gond van, akkor nincs esély. Nekem is volt ilyen. Belefáradtam abba, hogy próbálgattam felnyitni a szemét. Ő még mindig iszik, züllik tovább. Majd egyszer teljesen lecsúszik.
2010. jún. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Na jó, de azért még barátkozol vele?
2010. jún. 14. 14:44
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem is van ilyen sajnos ... öszintén? probálom kikerülni, nagyon idegesit amit müvel
2010. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem barátkozom, mivel az italozás miatt olyan lett az életmódja, ami nekem nagyon nem jön be, valamint a hazugságaival nagyon sokat ártott nekem, amit persze letagadott.

Jobb az ilyeneket messzire elkerülni, ha van rá lehetőség.

2010. jún. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudsz vele mit csinálni.Nekem is volt két barátnőm akik eleinte csak egy két buliban részegedtek le aztán már minden buliba és nyáron minden áldott nap.Volt olyan buli ahol szó szerint fetrengtek,összehánytak mindent és összefeküdtek mindenkivel akivel lehetett.Ez után megmondtuk nekik ha nem változtatnak mi biztos nem égetjük magunkat velük.Többet nem mentünk együtt sehova,és az egyik lány még évek múltán(5-6) is folytatja ugyanazt a másik lány észheztért 2-3év múlva.
2010. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!