Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy azok az emberek...

Igaz az, hogy azok az emberek nyitottabbak, barátkozósabbak, akiket gyerekkorukban nagy család vett körül, akiknél nagy volt a jövés-menés? Akiknél a baráti, rokoni látogatások gyakoriak voltak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 21:32
 1/8 anonim válasza:

Hát én pont az ellentetje vagyok,zárkózottabb vagyok,kevesebbet barátkozom sokkal,még az átlagnál is kevesebbet.Pedig nagy a családunk,nagy a jövés-menés.Szerintem ez jellemtől függ,nem ettől:)

18/f

2012. máj. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Snapette ***** válasza:
Nálunk meg háromévben egyszer ha jött valaki, testvéreim nincsenek, barátok nagyon ritkán jöttek anyumékhoz, mégis nagyon nyitott voltam mindig, és bárkivel össze tudok haverkodni akár egy megállóban, akár egy bárban vagy utazás közben...
2012. máj. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint nincs nagy jelentősége a gyerekkori környezetnek.
2012. máj. 9. 22:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Én olyat ismerek, akiknél folyamatosan átjáróház van, mindig haptákban kell állni, mert állandóan ott lebzsel valami rokon vagy barát/ismerős. Utálja is ezt a csaj, nem kicsit.
2012. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

"Akkor ezek szerint nincs nagy jelentősége a gyerekkori környezetnek."


Óriási jelentősége van a kisgyerekkori környezetnek - a kicsit körülvevő embereknek.(és általában,többnyire a nagycsaládban felnövők könnyebben barátkoznak, vannak persze kivételelek)


Az ember az emberré levést az embertől tanulja.

A beszédet-gondolkodást egyszerre.


És fel sem egyenesedne, ha nem lennének körülötte emberek

Ezek a beszéd-gondolkodás ún. szabad erők:

ha egy Gyömrőn született újszülöttet Tokióba visznek PONT úgy fog megtanulni japánul, mint egy ott született - ez NINCS a testi mivoltához kötve- szabad. :))

2012. máj. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az, hogy ki lesz "nyitott" meg "barátkozós" (ami eleve két különböző dolog), jelentős részben a génektől függ. Persze függ az élményektől, neveltetéstől is. Az, hogy valakinek a családjában nagy volt a "jövés-menés", ebből a szempontból nem jelent semmit. Az számít, hogy pontosan mi volt ez a "jövés-menés". Ha sok volt a veszekedés, az emberek érzelmileg hidegek voltak egymás iránt, vagy egyszerűen idegesítő volt az egész, az az ellenkező irányba is hathatott.
2012. máj. 10. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem csak szüleim voltak, senki más, mégis elég nyitottnak és barátkozósnak tartom magam.

22/L

2012. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ki hogy veszi nem mondhatznam h anllunk nagy forgalom volt a hazba :D en mindeg kint logtam az utcan haverokkal, csaladdal erre arra. Es nyitott vok baratsagos baratkozom mar ha viszonozzak :D sokat beszelek be nem all a szam xD neha meg sokat is . öszinte is vok ami miatt neha meg is haragudnak ram az emberek de leszarom csak a velemenyemet mondom a dolgokrol :D szal sztem lenyegtelen a nagy csalad joves menes az embertol fugg es hozzaallastol
2012. máj. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!