Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mindkét nevemet megváltoztatha...

Mindkét nevemet megváltoztathatom, ha már elmúltam 18 éves?

Figyelt kérdés

Milyen megkötések vannak? Bármilyen nevet választhatok? Kell valamiféle indoklást írni?

Kérem az írjon, akinek van tapasztalata ilyen ügyben.



2012. máj. 11. 22:39
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Igen, meg lehet változtatni mindkettőt. Ki kell tölteni hozzá egy nyomtatványt - nézd meg azt, hogy mi szerepel rajta.

2012. máj. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Bármilyen nevet választhatsz, amennyiben az nem sértő másokra nézve. Pl. Kovács Kriszti szeretnél lenni, akkor erre kell beadni az igényedet a lakcím szerinti illetékes anyakönyvi hivatalnál. Vigyed magaddal a születési anyakönyvi kivonatodat, 10e FT. Illetékbélyeget, személyit, és egy nagyon jó indoklást, hogy miért akarod módosítani. a "csak" nem elég. Egy dolognak benne kell lennie: A büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy az általam választott név nem sérti senki jogát, jogos érdekét.


Én már túlestem rajtam, nekem engedélyezték. :)

2012. máj. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. :)

Szerinted az jó indok lenne, hogy apám elhagyott minket, és mindkét nevem "tőle van"? Mert keresztnevet is ő választott nekem.

2012. máj. 24. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!